Skocz do zawartości
Skywalker

Jakość grafiki w grach Xbox One S vs Xbox One X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Udało mi się zakupić Xboxa One S za 599zł na słynnej promocji Allegro. Polowałem na PS4 z Allegro za 699 zł , ale się nie udało, a nikt nie chciał się wymienić(oczywiście z moją dopłatą +100 zł) i zostałem z Xboxem. Jako, że mój PC to rupieć i nie chce mi się już w niego inwestować ani składać nowej maszynki postanowiłem przesiąść się na konsolę.

 

Mam pewien problem, pobrałem kilka gier z Game Pass m.in Batman Arkham Knight, Shadow of Mordor, Tomb Raider:Definitive Edition i kupiłem AC:Unity za grosze. Batman Arkham Knight wygląda na tej konsoli okropnie. Konsola jest podłączona do telewizora Full HD 42 cale, ale widać że Batman działa w mniejszej rozdziałce niż 1080p, a do tego gra chyba nie ma antyaliasingu bo wszystko jest tak rozmyte, że wygląda jak kupa. Shadow of Mordor wygląda już nieco ostrzej, ale nadal krawędzie są poszarpane i chyba też to nie jest 1080p.W AC: Unity obraz jest nawet ostry a grafika niezła, ale gra podczas większych zadym ma widoczne przycięcia poniżej 30 k/s a Tomb Raider też chyba nie ma 1080p bo krawędzie są nieco poszarpane. Można więc rzec, że jestem raczej niezadowolony z grafiki na Xboxie.

 

Jako że trochę poczytałem to zainteresował mnie Xbox One X. Na swoją konsolę w razie czego już mam kupca i nawet bym jeszcze zarobił. Czy w takim razie warto przeskakiwać na Xboxa One X skoro nie mam telewizora 4k? Jestem strasznie przewrażliwiony na punkcie poszarpanych krawędzi i mało ostrego obrazu.

Jak grałem na PC na swoim GTX 1050 2 Gb to zawsze w pierwszej kolejności rozdzielczość na 1080p i antyaliasing włączony. Z cieni czy innych bajerów mogłem nieco zejść, ale obraz musiał być ostry. A Batman AK na Xboxie to tak rozmazana gra, a obiekty w oddali to już coś okropnego, czuję jakbym się cofnął o kilka lat i grał w 720p bez AA.

 

Wszystkie z wymienionych przeze mnie gier nie mają wsparcia dla konsoli Xbox One X. Czy to oznacza, że będą na ONE X wyglądać identycznie niż na ONE S? Czy może zyskają nieco ostrości(Batman,Shadow of Mordor) albo płynności(AC:Unity)?

Podoba mi się Game Pass na Xboxie, ale w niektóre gry na One S nie mogę patrzeć, czy Xbox One X dużo w tej kwestii zmieni czy to tylko symboliczne zmiany? Co z grami które nie maja wsparcia dla X? Nic się w niech nie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytułach bez wsparcia dla X nic się nie zmieni pod względem graficznym. Battlefield 4 na przykład działa w 720p na Xbox One X :E Znowu takie GEARS 5 wygląda obłędnie w 4K i 60 fps. Wniosek - nie grać w stare gry na XOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam zaległości w starych grach i chcę je ograć :D Jestem kompletnie rozczarowany, mamy 2019 rok, na porządku dziennym są telewizory Full HD, a coraz więcej osób ma telewizor 4k, a gra z 2015 roku(wiec jeszcze nie tak stara przecież) wygląda okropnie. Przez ten brak ostrości to się grać odechciewa. Dziwne to strasznie, że Xbox One X może wyświetlać obraz 4k w grach z 2019 roku, a nikt nie usprawnił tego żeby gry z 2014 czy 2015 działała chociaż w pełnym Full HD.

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie działają w FHD, bo konsola nie wyrabia, a nie dlatego, że tak sobie ktoś wymyślił.

Sprzedaj XOS, a kup jak chciałeś na początku PS4, tam praktycznie wszystkie gry są w FHD, poza kilkoma w 900p.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabia Xbox One S, ale Xbox One X już powinien dać sobie na spokojnie radę a tak jego potencjał jest niewykorzystany. Od zawsze byłem graczem PC-owym i w takim wypadku ciężko przesiąść się na konsolę. Jak kupuję sobie nowy komputer to potrafi on wyciągnąć maxa z kilkuletnich gier bo podbijam ustawienia.

Tymczasem Xbox One X mimo, że jest potężną konsolą to nie ma możliwości zagrania w 4 letnią grę w ustawianiach dostosowanych do mocy ONE X. Moje granie to zawsze jest taki mix nowych gier ze starymi i w takim wypadku chyba będzie mi nie po drodze z konsolami.

 

Wydanie ponad 1500 zł na konsolę która w nie starych grach oferuje jakość grafiki na poziomie gorszym niż mój GTX 1050 to może być chybioną inwestycją :/

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje ci zainwestować w PC ,Zwłaszcza ze jak mówisz grasz w starsze gry .starsze gry nawet na PS4 /PRO potrafią mieć ząbki na krawędziach mimo 1080p.rozsądny Pc za 3000 tysiące da ci pod każdym możliwym względem lepsze wizualia ,niż konsola ,zwlaszcza w grach z lat 2013 2016 .A PC to nie tylko granie

Edytowane przez ygdersil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabia Xbox One S, ale Xbox One X już powinien dać sobie na spokojnie radę a tak jego potencjał jest niewykorzystany. Od zawsze byłem graczem PC-owym i w takim wypadku ciężko przesiąść się na konsolę. Jak kupuję sobie nowy komputer to potrafi on wyciągnąć maxa z kilkuletnich gier bo podbijam ustawienia.

Tymczasem Xbox One X mimo, że jest potężną konsolą to nie ma możliwości zagrania w 4 letnią grę w ustawianiach dostosowanych do mocy ONE X. Moje granie to zawsze jest taki mix nowych gier ze starymi i w takim wypadku chyba będzie mi nie po drodze z konsolami.

 

Wydanie ponad 1500 zł na konsolę która w nie starych grach oferuje jakość grafiki na poziomie gorszym niż mój GTX 1050 to może być chybioną inwestycją :/

Jak jednak nie chcesz konsoli to zostaje PC. Rok przed premierą nowych konsol nie ma sensu wykładać 1400-1500zł z XOX, czy PS4 Pro. Za 2 tysiące da się złożyć na nowych częściach fajnego kompa z Ryzen 1600/2600 plus RX570 4GB i pograsz nawet w najnowsze gry, komfortowo na ustawieniach wysokich, a w starsze spokojnie na ultra. Jak masz jakieś podzespoły ze starego kompa to może uda się je wykorzystać i zmniejszyć cenę upgradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na ceny Xboxa One X i zdarzały się już ceny nieco 1200 zł za konsolę. Oczywiście nie w Polsce,na Amazonie ale to mi nie przeszkadza. Jakby na BF był za podobną cenę ty myślę, że bym się skusił. Na S mam kupca w razie czego.

Czy w tych grach oferujących wsparcie dla X dostrzegę znaczną poprawę grafik nawet na na telewizorze Full HD?

Co do kompa to już mam dość ciągłego ulepszania, a konsola przekonuje mnie tą mobilnością. Ja chcę to gram w sypialni, a jak chcę to przenoszą ją do salonu na większy TV. Z Pc takich manewrów raczej nie wykonuje się zbyt komfortowo. Zresztą u mnie już raczej nie ma co modernizować bo mam i5 3470 3,2 GhZ, GTX 1050 2 GB i 8 GB Ramu 1600 Mhz. Także do tego dziadka nie ma już co dokładać, trzeba byłoby składać wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zrobić 1 upgrade i to nie drogi. Kupujesz i7-3770 i do tego rx570 4GB. Będziesz mógł grać w najnowsze gry na ustawieniach wysokich w FHD, a koszt takiej zmiany przy sprzedaży twojego CPU to i7-3770 - 400zł + RX580 4GB - 650zł, 1050zł minus 150zł za twój CPU to 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd kupić i7 3770 za 400 zł? Używany? Wolę jednak nowy sprzęt. Ale w swoich wyliczeniach zapomniałeś chyba o sprzedaży GPU, myślę że za 1050 2GB też bym coś dostał. A co do kart ATI to naczytałem się się, że bardziej obciążają procesor i przy słabym procku to lepiej kupić Nvidie. A RX 580 4 GB wydajnościowo to odpowiednik jakiej karty Nvidia mnie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych grach to min. GTX1660 6GB za 1000zł ale w tym przypadku lepiej dołożyć 100zł do GTX1660Ti za 1100zł. Nie ma sensu dokładać 350zł do tej samej wydajności. i7-3770 spokojnie sobie poradzi z rx580.

Tak, chodzi mi o używany i7-3770. Tutaj nie ma się za bardzo o co obawiać. Kupujesz na allegro tylko żeby była firma umożliwiająca 14 dniowy zwrot i jakąś 3-6 miesięczną gwarancję.

Masz rację nie odjąłem jeszcze kasy ze sprzedaży GPU. W takim przypadku upgrade wyjdzie Ci 500-600zł, czyli tyle ile dałeś za XO S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Xbox One X za 1250 zł. Stąd moje ostatnie pytanie? Czy gry ze wsparciem dla Xboxa One X będą sporo ładniejsze niż na Xbox One S? Telewizor Full Hd.

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą i to dużo. Wszystkie z dwóch ostatnich lat będą chodzić w minimum 1080p. Przed Oledem miałem plazme 1080p I różnica w grach np Wiedźmin 3, Assasin Creed była ogromna. One S ma zaledwie kilka gier w natywnym FHD co na dużym ekranie wygląda okropnie. Jeśli przywiazujesz uwagę do grafiki. 1250 to super cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli za tą cenę biorę. Wyjdzie mi nawet mniej bo w zestawie jest 5 części Gears of War(cyfra) więc jak odsprzedam to coś około 1200 zł za samą konsolę.

 

Mam ostatnie pytanie. Oglądałem kilka gier ze wsparciem dla One X na YT. Gry te były nagrywane w 4k, ale odtwarzałem je w jakości 1080p na YT. Puszczane były na tym samym TV do którego podpięty będzie Xbox. Czy te gry przez to, że były nagrywane w 4k to wyglądają ładniej niż będą wyglądały u mnie? Przyznam, że niektóre wyglądały naprawdę ładnie, ale zastanawiam się czy przez to, że były w 4k(ale odtwarzane na Full HD w 1080p)u mnie będą wyglądać gorzej.

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One X sampluje z wysokiej rozdzielczości do 1080p. Krawędzie są mniej poszarpane i jakość grafiki lepiej wygląda.

Nigdy nie rozumiałem fenomenu gears of war. Też bym sprzedał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że u mnie gry będą wyglądać tak jak na tych filmach odtwarzanych na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak :-) Ja nawet na FHD widziałem dużą różnice względem One S. Jako gracz wtedy stricte pecetowy jakość grafiki np w Wiedźminie była na One S dla mnie nie do przyjęcia. One X to zdecydowanie już poziom średniej klasy PC z kartą klasy RTX 2060 /GTX 1070

Edytowane przez Maledict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpinasz konsolę do mniejszego monitora LCD (np. 24"), to Xbox One S jak najbardziej daje radę ;)

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...