Skocz do zawartości
Mgk123

Używany zasilacz rezerwowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozglądam się za używanym zasilaczem w miarę młodym do 150zł możliwie jak najmocniejszym, czasem staram się komuś pomóc i większość rzeczy przekładam ze swojego komputera i stało się to zbyt męczące.

Jakie modele moglibyście zaproponować?

Na allegro zasilaczy jest pełno jednak ze względu na brak wiedzy przypuszczam, że większość to starocie.

Podam kilka jakie wpadły mi w oko może akurat trafiłem na coś godnego polecenia, mile widziany modularny i z 2x 6+2 pin

 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-super-flower-leadex-650w-80-plus-gold-8490961641

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-enermax-triathlor-eco-550w-8602148180

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-chieftec-gdp-650c-a-90-650w-8629540752

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linkowanych zasilaczy ten Super Flower to dobra platforma. Z innych ciekawych w tej kasie masz Antec Edge 650W, tylko dopytać o okablowanie, czy Cooler Master V750 - jednostki z tej aukcji wyciągane są z kompów przez co często są podrapane i w nie najlepszym stanie wizualnym.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o kable jakie są do tego Antka ale sprzedający odpisał, że to co na zdjęciach, na których nie ma nic specjalnego tylko sata, przewody do mobo i cpu, co do tego drugiego to oglądałem inne zasilacze tego sprzedającego, stan wizualny niektórych nie przyciąga kupującego, akurat wyżej wymieniony nie ma real foto więc można się spodziewać wszystkiego.

Wezmę tego SuperFlowera i ciekawi mnie do czego służy przełącznik z tyłu auto/eco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Super Flower to spoko opcja. Przełącznik z tyłu odpowiada za włączenie lub wyłączenie półpasywnego trybu pracy wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę rozgryźć co dolega wentylatorowi.

Pół pasywny to eco?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator pewnie wymaga przesmarowania, a jak nie to fan swap.

 

Tak, eco to tryb półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybkie pytanie żeby nie zakładać niepotrzebnego tematu, czy nowy Vero M2 ten pół-modularny do dobra opcja za około 200zł? Docelowo do Ryzena 2600 i RX580 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L2 czy M2 to ok zasilacz w tej kasie, chociaż lepiej dołożyć te 50 zł do Supremo L2 550W, bo to wyraźnie lepsza jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L2 czy M2 to ok zasilacz w tej kasie, chociaż lepiej dołożyć te 50 zł do Supremo L2 550W, bo to wyraźnie lepsza jednostka.

Dzięki za szybki odzew, ogólnie chciałem możliwie blisko 200zł się zmieścić, nie szukam tego dla siebie więc chciałem trzymać się budżetu.

Czytałem również wiele komentarzy na temat piszczących cewek i ogólnej głośnej pracy zasilacza, rozumiem że to pewnie losowe i wadliwe sztuki się trafiają?

 

Gigabyte B700H 700W to dobry zasilacz? Widzę że jest za +/- 200zł

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero to najpopularniejszy zasilacz w Polsce w kwocie 170-200 zł, więc siłą rzeczy trafia się więcej negatywnych komentarzy niż przy jednostkach, które sprzedają się w znacznie mniejszym nakładzie. Vero to jednostka budżetowa i nie ma co od tego zasilacza oczekiwać nie wiadomo czego. Przeszło przez moje ręce kilkanaście egzemplarzy i tylko z jednym miałem większy problem. Kulturę pracy opisałbym jako poprawną.

 

Co do tego Gigabyte to jeśli dobrze patrzę, to jest to jednostka z grupową regulacją napięć, podczas gdy Vero ma niezależną regulację zapewniającą lepszą stabilność napięć, zwłaszcza podczas mocnego obciążenia jednej linii. Vero to lepszy zasilacz. Inna sprawa, że nie ma co się pakować w 700W jednostki w takiej kasie, bo nic sensownego w tym budżecie o takiej mocy nie dostaniesz.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero to najpopularniejszy zasilacz w Polsce w kwocie 170-200 zł, więc siłą rzeczy trafia się więcej negatywnych komentarzy niż przy jednostkach, które sprzedają się w znacznie mniejszym nakładzie. Vero to jednostka budżetowa i nie ma co od tego zasilacza oczekiwać nie wiadomo czego. Przeszło przez moje ręce kilkanaście egzemplarzy i tylko z jednym miałem większy problem. Kulturę pracy opisałbym jako poprawną.

 

Co do tego Gigabyte to jeśli dobrze patrzę, to jest to jednostka z grupową regulacją napięć, podczas gdy Vero ma niezależną regulację zapewniającą lepszą stabilność napięć, zwłaszcza podczas mocnego obciążenia jednej linii. Vero to lepszy zasilacz. Inna sprawa, że nie ma co się pakować w 700W jednostki w takiej kasie, bo nic sensownego w tym budżecie o takiej mocy nie dostaniesz.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź, wybieram Vero 600w jeszcze pomyślę które L2/M2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być rezerwowy zasilacz to szkoda dopłacać do wersji półmodularnej. Lepiej wziąć zwykłe L2, bo poza odpinanymi przewodami to te same zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być rezerwowy zasilacz to szkoda dopłacać do wersji półmodularnej. Lepiej wziąć zwykłe L2, bo poza odpinanymi przewodami to te same zasilacze.

 

Troche się namieszało, ten o który pytałem w drugiej kolejności(vero i gigabyte) idzie do komputera znajomego i nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać, może mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie widzę specjalnego sensu dopłacać do częściowej molarności, bo 75% przewodów pewnie i tak będzie podpięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...