Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo planuje zmienić platformę na Ryzen. Z tamtego zestawu mam ram i zasilacz czy były by ok GOODRAM 1x4GB 2133MHz + Kingston HyperX Fury 1x4gb 2133MHz, Chieftec GPS-500A8 500W. Jaka by była najlepsza płyta pod Ryzen 5 2600 lub Ryzen 7

I może 3600 chciałbym coś na lata z możliwością OC. Czy takie boxowe chłodzenia by wystarczyło do OC? Proszę odpowiadać na wszystkiego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM wolny i jeden moduł więc single channel. Na przeczekanie będzie OK, ale do szybkiej wymiany na przynajmniej 2x4GB, a najlepiej 2x8GB, minimum 3000MHz.

CPU - warto dołożyć do 3600.

Najlepsza płyta? MSI X570 Godlike. A poważnie - jaki budżet, jakie wymagania (złącza, USB, dźwięk, rozmiar itp.)? Do czego komputer ma służyć, jaka jest/będzie karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM wolny i jeden moduł więc single channel. Na przeczekanie będzie OK, ale do szybkiej wymiany na przynajmniej 2x4GB, a najlepiej 2x8GB, minimum 3000MHz.

CPU - warto dołożyć do 3600.

Najlepsza płyta? MSI X570 Godlike. A poważnie - jaki budżet, jakie wymagania (złącza, USB, dźwięk, rozmiar itp.)? Do czego komputer ma służyć, jaka jest/będzie karta graficzna?

KOSCI RAM MAM 2X4GB PRZECZYTAJ. Karta będzie Rx 570 4g. Ale w przyszłości lepsza. ATX chyba ze jest fajna nniejsza.budżet do 500 zl. Napisz jeszcze o zasilaczu czy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt, tylko dwie różne. Trochę lipa - mogą pracować w dual channel, ale wcale nie muszą. Ja bym dokupił szybsze 2x8GB. Ceny pamięci nie są teraz zbyt wysokie, a pewnie promocji na black week nie zabraknie.

O zasilaczu to Ci za dużo nie powiem bo go nie znam. Google+czarna lista tu na pclabie i szukaj. Jeśli ma potrzebne złącza (8pin CPU + 6/8pin PCIe) to mocowo powinien dać radę.

 

Jeśli do budy wejdzie Ci ATX, to nie kupowałbym na siłę mniejszych płyt (wyższa cena, kompromisy w wyposażeniu). Celowałbym w coś B450 - ludzie chwalą nowe MAXy od MSI (oprócz tomahawka).

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w coś B450 - ludzie chwalą nowe MAXy od MSI (oprócz tomahawka).

Ale on pyta o najlepszą płytę ;-D

 

 

Tak, w B450 to raczej MSI (o ile nie poszaleją z ceną). AsRocki (np. Gaming K4) też bywają całkiem niezłe.

 

A z X570 Asusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę. 3600 + rx570 ciągnie u mnie seasonic 450W z serii G series. Pamięci słabe, bo ryzen lubi wyższe taktowania. W sumie za 370 zł masz komplet pamięci g.skill 2x8 GB i taktowaniem 3200MHz. Są to kości z XMP robionym wprawdzie pod intela ale u mnie z x570 tuf gaming plus i ryzen 5 3600 działają bez problemu (pomijając inne drobne, aczkolwiek denerwujące problemiki nowego setupu).

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co brać G.skile jak ma tańsze co najmniej równi dobre https://www.ceneo.pl/76826889;0280-0.htm#tab=click_scroll ? I można je kupić w promocji za 270zł. Dodam, że mam obie pamięci.

 

Jeśli do budy wejdzie Ci ATX, to nie kupowałbym na siłę mniejszych płyt (wyższa cena, kompromisy w wyposażeniu). Celowałbym w coś B450 - ludzie chwalą nowe MAXy od MSI (oprócz tomahawka).

 

Napiszesz coś więcej, co jest nie tak z tym Tomahawkiem, bo mam go i zero problemów. Pamięci się świetnie kręcą, płyta stabilna jak skała. Chyba jedna z najlepiej sprzedających się płyt na b450. Masz z nim jakieś problemy?

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sidr Szczerze? -nie wiem. Może to oczywiście wynikać z dużej popularności Tomahawka w porównaniu z innymi B450 od MSI, ale jak przeglądam reddita to najczęściej przewija się właśnie Tomahawk w "problemowych" wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i chwalę, nie mam z nią problemów i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i chwalę, nie mam z nią problemów i polecam.

Podkręcić można?

 

Z tych to która najlepsza przyszłościowo czy to dobre wybory MSI B450‑A PRO MAX, MSI B450 GAMING PLUS MAX, MSI X470 GAMING PLUS MAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystkie są takie same tylko kolorem się różnią, choć jak masz w tej samej cenie to X470 bym wziął, bo to jednak półka wyżej niż 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nich są wgrane biosy nowe juz? Czy na parę dni te pamięci ram by mogły być co mam lub teraz np jak bym kupił ram do MSI H110M PRO-D to by one zadziałały te lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić można?

 

Z tych to która najlepsza przyszłościowo czy to dobre wybory MSI B450‑A PRO MAX, MSI B450 GAMING PLUS MAX, MSI X470 GAMING PLUS MAX?

Nie potrafię się ustosunkować bo niczego nie kręcę u siebie, jest mi to niepotrzebne i domyślna wydajność wystarcza.

 

Nie wiem jak nowa partia ale kiedy ja kupowałem swoją to miała fabryczny BIOS H0, który w pierwszej kolejności jeszcze przed wgraniem systemu operacyjnego zaktualizowałem do H1, wtedy najnowszej wersji.

Tak czy siak będziesz musiał zaktualizować BIOS bo jest to nowy sprzęt wymagający poprawek ze strony producenta oraz AMD.

 

Co do pamięci ciężko powiedzieć, najlepiej sprawdź na stronie producenta kompatybilność z płytą, jeśli ich nie będzie to ryzyk fizyk.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to oczywiście wynikać z dużej popularności Tomahawka w porównaniu z innymi B450 od MSI

 

W istocie właśnie dokładnie tak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...