Skocz do zawartości
kicekpoland

GTA 3, Vice City, San Andreas - czy działa na Windows 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad przejściem GTA, chce zacząć od początku zatem GTA 3 -> Vice City -> San Andreas.

 

Jeżeli zakupie te gry na Steam, będą normalnie działać na Windows 10, czy będzie trzeba jakieś kombinacje alpejskie robić w celu uruchomienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Działają, choć czasem są problemy. W VC np. działa w 30 fps i trzeba kilka rzeczy dograć (albo jak dobrze pamiętam wyłączyć frame limiter i jednocześnie włączyć vsync konkretnie do gry). SA sprawdzałem jedynie na epic launcher i chodziło normalnie. GTA3 nie sprawdzałem, ale mimo, że najstarszy chodzi chyba najlepiej. Tutaj najbardziej problemy są właśnie albo z widescreen, albo z ilością klatek, albo za mało, albo za dużo i za szybko gra chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymusić vsync w sterach i nie trzeba grać w 30fps. Wszystkie odsłony na Steam ogrywałem na win10 bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pudełek zadziała GTA SA i GTA VC, trzeba tylko wrzucić patche i w przypadku VC najlepiej ustawić koligacje na jeden rdzeń inaczej są problemy z myszką.

 

Trójki nie odpaliłem z pudełka, nie wstaje za nic w świecie, pewnie są sposoby ale nie chciało mi się już szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych jakby ktoś szukał odpowiedzi.

 

Kupiłem i odpaliłem na początek pierwszą cześć trylogii GTA 3. Na steamie i uruchamian na Windows10 - działa od ręki, praktycznie 0 problemów, jedynie napisy na menu pokazują sie po 3-4 sekundach, ale to chyba żaden problem ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę do tematu bo aż sam się zdziwiłem. W GTA 3 grałem krótko po premierze. Jakiś czas temu odpaliłem ponownie - prawie 20 lat minęło a ja w pamięci nadal mam rozkład miasta, dialogi, postacie, misję. Nic mi nie uleciało. Ciekawe uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę do tematu bo aż sam się zdziwiłem. W GTA 3 grałem krótko po premierze. Jakiś czas temu odpaliłem ponownie - prawie 20 lat minęło a ja w pamięci nadal mam rozkład miasta, dialogi, postacie, misję. Nic mi nie uleciało. Ciekawe uczucie.

 

haha pewnie lepiej znasz Liberty City niż własne miasto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA 3 zagrałem jakiś czas temu na PC i chodziło słabo. Albo wina ustawień, z którymi nic nie kombinowałem albo po prostu mam zbyt nowoczesne GPU na tą grę :P

Właśnie dzisiaj sobie odpaliłem GTA 3 na telefonie z androidem i działa miodnie. Kiedyś na starszym telefonie grałem i przeszedłem aż do 2-giego miasta. Miałem problemy z zapisem stanu gry i po jakimś czasie odinstalowałem. Na telefonach działa lepiej niż na PC xDDD

Chyba sobie przejdę do końca bo 3 bardzo mi się podobało. Próbowałem też w liberty city stories na PS2 ale tu też gra została słabo zoptymalizowana i często crashowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie miałeś ogranicznik do 30 fps i tyle, a nie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...