Skocz do zawartości
czarekcw

Laptop max 5000zł do domu i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj sprzedałem PS4, obecny laptop niedomaga więc czas rozejrzeć się za czymś nowym.

 

Konieczne wymagania:

- raty 0% (najlepiej w 20 ratach)

- ma uciągnąć GTA VI (bo jestem fanem tej serii :) )

 

Patrząc na wymagania RDR 2 (a GTA VI jest z tej samej firmy i wymagania będą na bank podobne) to laptop musi być dobry:

- raczej procesor Intel i7

- RAM: mogę teraz kupić z 8 GB ale żeby laptop miał możliwość rozbudowania,

- dysk: obojętnie aby tylko również była możliwość rozbudowy,

- matryca obojętna,

- karta graficzna: raczej RTX 2060,

- system operacyjny: są oferty na alle z pendrive ori Windows 10 za 280zł więc raczej bez systemu (chyba że różnica w cenie będzie taka sama to wtedy z systemem),

- wbudowana kamera

 

Może moje domysły co do przyszłych wymagań GTA VI są błędne i wystarczy i5 wraz z GTX 1660 Ti? Nie mam pojęcia. Chciałbym aby laptop pożył tyle czasu ile przyszła konsola tj PS5.

I jako że zaraz będą promocje na Black Friday i Cyber Monday to poczekam do tego czasu z zakupem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system operacyjny: są oferty na alle z pendrive ori Windows 10 za 280zł więc raczej bez systemu (chyba że różnica w cenie będzie taka sama to wtedy z systemem),

W pełni oryginalny Windows 10 to koszt od 400 zł wzwyż, wszystko co taniej to używki - dyskusyjna legalność bądź lewe klucze (aktywują się, do czasu).

 

I jako że zaraz będą promocje na Black Friday i Cyber Monday to poczekam do tego czasu z zakupem :) .

No to w takim razie nie ma co rzucać propozycjami teraz bo przez miesiąc może się dużo zmienić.

 

PS. W międzyczasie poczytaj o RT i czy potrzebujesz słono do tego dopłacać bo RTX2060=1660Ti jeśli chodzi o wydajność a dopłacasz tylko za coś do czego ta karta i tak jest za słaba (RayTracing)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już mamy jedno rozwiązanie- szukać GTX 1660 Ti. Bo tak naprawdę od samego początku byłem na niego zdecydowany. Tylko jeszcze procek- z i5 jest sporo modeli, i7 już sporo podskakuje. Czy 500zł i więcej dopłacać do samego procka? Hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 obowiązkowo jeśli laptop ma wykorzystać potencjał karty graficznej. I5 to ostateczność jeśli miałbyś bardzo napięty budżet także nie widzę takiej opcji dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-gaming-15-dk0006nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6gb-win10h-czarny

 

O ile załapię się na dwie promocje to laptop wyniesie mnie 3550zł. Czy to jest zła cena za taki sprzęt? Bo dopłata do i7 w wysokości 1000zl (nie HP ale ogólnie co do firm) jest wg mnie rzeczą trochę abstrakcyjną.

 

A sprzęt raczej nada się do GTA VI?

 

I tak jak wspominałem wcześniej- da rade go rozbudować o więcej RAM i dysk twardy?

Edytowane przez czarekcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udało by Ci się go wyrwać za 3550zł, to nawet z i5 będzie to rewelacyjna cena i śmiało możesz go brać. Moim zdaniem i5 jest tak na granicy wydajności do GTX'a 1660Ti. Pamiętaj jednak, że w Pavilionie jest karta w wersja max-Q (wydajność niższa o 10% względem pełnej 1660 Ti), co nie zmienia faktu że i tak jest wydajniejsza od 1650-siątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus taki że 1660Ti ładnie się kreci można wyciągnąć +800 na pamięciach i +150 na rdzeniu. W przypadku RTX 2060 już jest gorzej bo i temperatury ma większe. MI się udało dorwać używkę y540 dwu miesięczną z i7 9750h+GTX 1660TI, 16GB ram i 256GB SSD+ 1TB z systemem W10 home za 3800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus taki że 1660Ti ładnie się kreci można wyciągnąć +800 na pamięciach i +150 na rdzeniu.

Ja mam 1660ti w laptopie ale w podkręcanie bawił się nie będę bo jednak wentylatory są kiepskiej jakości. Masz jakieś doświadczenie w kręceniu 1660ti w lapkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce zakładać podobnego tematu. Również rozglądam się za nowym laptopem. Jednak w Laptopach jest nie obyty bo zawsze bylem zwolennikiem PC ale praca za granica mnie zmusza do wymiany 8 letniego laptopa. Moge wydać na laptopa do 5500 z win 10.

Mysle mocnoa nad Lenovo y540 jednak slyszalem ze grzeje sie paru minutach rozgrywki. W co bede grał? GTA V Wiedzmin Path of Exile i Football Manager. Kultura pracy na laptopie to dla mnie priorytet. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carlosss wolimy jednak 1 autor=1 temat.

Załóż więc proszę swój- będzie łatwiej odpowiadać. W tytule podaj budżet oraz zastosowanie

Pozdrawiam

P.S. Dobra widzę, że już założyłeś.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli myślisz o zakupie na raty, to zastanowiłbym się o zwiększeniu budżetu do 6000zł i kupnie RTX'a 2060. Czemu? Bo za rok wychodzi nowa generacja konsol i wymagania bardzo pójdą do góry i wątpię, ze GTX 1660Ti będzie wtedy topową kartą :)

 

Kolejny temat w którym pierdzielisz kocopoły. RTX 2060 ma taką samą wydajność jak GTX 1660Ti. Poza tym co ma do tego fakt że wyjdzie nowa generacja konsol (w której będą montowane układy AMD !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1660ti w laptopie ale w podkręcanie bawił się nie będę bo jednak wentylatory są kiepskiej jakości. Masz jakieś doświadczenie w kręceniu 1660ti w lapkach?

 

 

 

Tu ładnie gość wykręcił Core na +200 i Mem +800. Podobno jak nowe konsole wychodziły to procesory 4 rdzeniowe miały przestać odpalać gry :D, bo konsole miały 8 jajek, a tu proszę dalej można grać na takim i5. Zresztą RTX 2060 jest kartą cieplejsza w laptopie i gorzej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty pokazujesz układ z normalnego PC i porównujesz to do układu który siedzi w laptopie? Poważny jesteś? Tu jest film który porównuje oba układy z laptopów i wychodzi że RTX 2060 jest szybszy o 5%, da się to nadrobić podkręceniem GTX 1660 Ti i nawet go przegoni. Na przyszłość więcej kompetencji i weryfikacji danych. Ponadto układ GTX 1660 Ti jest na tej samej architekturze co RTX 2060, więc nie wiem po co piszesz, że GTX to stary układ.

 

Edytowane przez Blest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR 2 wyszedł na ps4, a GTA6 ma wyjść na nowe konsole więc nie wiem jak ci wyszły podobne wymagania portu na pc. Moim zdaniem po premierze nowych systemów wymagania gier podskoczą znacząco i będzie tylko jeden wielki kwik na tych laptopach. Laptop na całą generację to można kupować jakiś rok po premierze konsol i nowych kart nvidii, a nie przed. No ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taka sama ->

Średnio 15% więcej, to jest dla Ciebie tyle samo? :) Nie wiem po co się pchać w stare układy, może od razu warto zejść do GTX'a 1050, bo to też tylko kilkadziesiąt % mniej wydajnościowo karta? :)

 

Tak jak Ci już napisano komputronikowy trollu - albo okłamujesz ludzi z premedytacją albo jesteś takim ignorantem że nie odróżniasz karty PCtowej od laptopowej.

Nie wiem co gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...