Skocz do zawartości
rafal4610

Diagnostyka systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje jakiegoś programu do "przetrzepania" komputera pod kątem błędów itp. Do tej pory poszedł antywirus, ccleaner, antymalware i wielkich efektów nie widze. Dyski też sprawdziłem pod kątem błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te programy naprawią ew. błędy? Bo ja potrzebuje czegoś co zeskanuje i naprawi błędy na komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczął przymulać i jest coraz gorzej. Przydałby sie pewnie format, ale odpuszczam bo planuje wymiane sprzętu. Jednak chciałbym, aby te kilkanaście dni jeszcze w miare podziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli dysk systemowy to HDD, można sprawdzić czy przeczyszczenie komputera za pomocą privazera nie poprawi responsywności systemu. Na pewno pod tym względem narzędzie jest skuteczniejsze od popularnego ccleanera, tylko trzeba wybrać tą najdłuższą metodę czyszczenia.

Sprawdzałeś system pod kątem uszkodzonych plików systemowych (sfc /scannow z poziomu wiersza poleceń odpalonego jako administrator)?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program sprawdze, dzięki. Co do sprawdzenia tych plików systemowych to nie sprawdzałem, bo nie znam sie na tym. Mógłbyś opisać jak to sprawdzić? I czy w przypadku znalezienia błędów to już format czy można to inaczej naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do sprawdzenia tych plików systemowych to nie sprawdzałem, bo nie znam sie na tym. Mógłbyś opisać jak to sprawdzić? I czy w przypadku znalezienia błędów to już format czy można to inaczej naprawić?

 

Tutaj jest obszerny poradnik na temat narzędzia SFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...