Skocz do zawartości
Jaycob

Monitor do grania do 2200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już pytałem w niektórych tematach, ale budżet mi się zmienił i ostatnie mogę przeznaczyć ~2200 zł na monitor. Także lepiej zapytać (upewnić) niż żałować, że się tego nie zrobiło. :E

 

1. Do grania w gry single player typu: Control, Devil May Cry 5, GTA, AC itd.

2. Mam RX 580 8GB, także preferował bym rozdzielczość 1080p lub 1440p. Być może kartę zmienię, ale kiedy to nie wiem...

3. Optymalnie może być 75Hz lub 144Hz. Całe życie grałem 60Hz, także każda zmiana na wyższe odświeżenie było by przeskokiem. :D

4. Jak największy. Min. 27", ale wolał bym 32" i też przy rozdzielczości 1440p nie chciałbym wiedzieć tzw "pixelozy".

5. Kartę mam AMD, więc z FreeSync.

6. Powinien być czarny. :E

 

Zastanawiam się nad:

 

Samsung C32HG70QQUX [1ms, 144Hz, FreeSync, HDR] lub ten sam model ale 27"

 

Co mi się niezbyt podoba w tym to dość duża podstawka, ale mam biurko o głębokości 80 cm więc powinno być ok.

 

lub

 

MSI Optix MAG271CQR Curved

 

lub

LG 34UM69G-B

 

Za ten przemawia do mnie cena jak i format 21:9 - oglądanie filmów czy granie trybie panoramy musi wyglądać świetnie. Natomiast przekątna wydaje się zbyt duża jak na 1440p.

AOC AGON AG322QC4

 

Co sądzicie? Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

 

Zdecydowałem, ze jednak nie chcę mieć tego Samsunga. Chociaż parametry ma świetne i wygląda bajecznie to ta podstawka robi sporo namieszania. Jest IMO zbyt duża i nie wiem czy chciałbym mieć na ok. 36 cm przesunięty tak duży monitor od ściany zakładając, że będzie na najniższym położeniu (im niżej tym bliżej trzeba przesunąć).

 

Jeszcze trafiłem na ASUS ROG Strix XG32VQ, wydaje się także być spoko opcją. Tylko te ledowe podświetlenie "gejmingowe" mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do IPS. Fakt, że nigdy nie miałem, ale Backlight bleeding trochę mnie przeraża, a to ponoć standard w tych monitorach. Kolejna kwestia, że później wyszedł LG-27GL850B i ponoć radzi sobie z tym lepiej. Cenowo jest bardzo podobnie. Na https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-ad27qd-vs-lg-27gl850/757/912 wypada nieco gorzej od Gabajta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przyjrzę wątkowi bo chętnie zamienię dwa monitory FHD na coś 29-31 cali o podobnych, dodatkowy warunek: kolory i obraz dobrej jakości, żadnych TN.

 

Dorzucam AOC CQ32G1 i Acer ED323QURAbidpx prosząc o opinie.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, daj znac co wybrales jak juz zakupisz i podziel sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus podobno się opóźnieniem o kolorami, dodaje AOC AGON AG322QC4 31.5. LG jest bardzo spoko, podobno lepszy niż Asus, ale nie wiem czy coś krzywego bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, ale nie podoba mi się nóżka w tym AOC. :E

 

 

Zamówiłem LG, już nie chcę kombinować. ;) Wykończyłem się tym. :E

 

Jutro przyjdzie to się oceni. Jak podpasuje to zostawię, jak nie to zwrócę... i dalej będę kombinował. :E

 

Obym nie musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś właśnie przeszedł.

Zastanawiałem się nad AOC CQ32G1 i AOC AGON AG322QC4. Wybór padł na AGON, i jak naradzie jestem mega zadowolony. Bardzo dobra jakość wykonania, nóżka stalowa bardzo stabilna. Świetna jakość obrazu w porównaniu ze starym monitorem, pewnie przez lepszą rozdzielczości. Jak narazie same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje zakupu.:) Wertowałem ten monitor kilka razy, ale niestety nie przypadł mi do gustu mimo bardzo dobrych jak do tej kwoty parametrów. :)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi monitor, super wygląda! Pierwsze wrażenia - wow, ale bydle. :E Nie mogę się przyzwyczaić jeszcze do tak dużego obszaru przy pisaniu czy przeglądaniu neta. Natomiast do filmów i grania na padzie ok. metr od ekranu jest super. W porównaniu do monitora 21.5 cala to przeskok na inną galaktykę. :D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten LG ma matryce z nietypowym układem subpikseli. Efekt jest taki, że czcionka jest zmięczona, jakby rozmyta. Nie razi Cie to? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie razi i nic nie jest rozmyte - IMO. Mam skalowanie w Windows na 100% ustawione.

 

Mam kilka pytań:

 

 

1. Jak włączyłem FreeSync w opcjach monitora i ustawień AMD to czy v-sync w grze powinien być wyłączony czy włączony?

2. Czym jest FreeSync Basic, a Extended? Ten drugi ma większy zakres odświeżania? To jest opisane w instrukcji. :P

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...