Skocz do zawartości
Kamil34

Zasilacz Seasonic Focus = problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio natknąłem się na post na zagranicznym forum (źródło - "https://linustechtips.com/main/topic/1093286-why-you-shouldnt-buy-a-seasonic-focus-plus-goldplatinum/") pt."why you SHOULDN'T buy a Seasonic Focus (Plus) (Gold/Platinum)"

tekst

(This also counts for focus based PSUs like Antec Earthwatts and Asus Strix, with the exception of the nzxt-e and the new Focus GM, GX, PX and SGX lines (it meets 2.52 atx, which require hardware changes))

 

 

 

The Seasonic Focus line has been suffering major criticism on the PSU subforum lately. Why?

 



 

Old revisions (2017-2018) will shut off on some GPUs (970, 1080 ti, vega 64, 2080 ti). it'll will trigger the overpower protection, and will shut down immediately.

 

 

 

New revisions (2018-2019) have a bigger headroom, but aren't built for it and start to ripple at the loads where the PSU would shut down at with the older revision.

 



 

If you plan on buying one, either wait for the v2, or choose a different PSUs, for this you can check the PSU tier list, or ask around on the forum.

 

 

 

With that is focus known to be quite loud under load, has a staggering 200% opp on the 3.3v rail, but this isn't as concerning as the above mentioned problems.

 

W skrócie jeśli dobrze zrozumiałem to przy niektórych kartach graficznych poprzez włączenie overpower protection dlatego lepiej poczekać na v2 lub kupić inny psu.

 

Ten v2 to Seasonic Focus Gold to Seasonic Focus GX, tak? jest on pozbawiony wad focusa plus golda?

 

Jaka jest alternatywa dla focus plus golda? moc jaką potrzebuje to 550 lub 650w żeby mieć trochę zapasu mocy, 750w to trochę overkill w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z tymi ripplami, wedlug testow z zakloceniami nie ma problemow... co do zasilacza, to corsair rmx po lekkiej dopłacie i jest pięknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od stycznia 2018 Seasonic wypuszcza już poprawione Focusy - problem przyjęli na klatę, poprawili zabezpieczenia i tyle; wątpię, żebyś w sklepie teraz w ogóle trafił na starą wersję zasilacza, ale zawsze możesz poprosić o serial i zapytać Seasonic czy to już poprawione modele; tu na forum nie bardzo sobie nawet przypominam, żeby ktoś miał podobny problem, a akurat Focusów+ tu od groma

 

Focus GX to zupełnie nowa seria (bazująca oczywiście na Focusach+), a te poprawione (od 01.2018) są sprzedawane po prostu jako Focus+

 

ten topic na linusie przestałem czytać po tym jak ten tam PSUguru stwierdził, że bardziej woli polecać Corsaira CX niż Focusa+

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę która w zeszłym roku brała focusa (z mojego polecenia) i miała właśnie taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak seasonic to najlepiej brać model Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold? i wszystko powinno być ok?

Inżynierowie Seasonic stworzyli odświeżoną i ulepszoną wersje popularnej serii zasilaczy GX, która zastąpiła znane modele Focus Plus. W produkcji użyto nowych bardziej wydajnych kondensatorów oraz zmieniono konstrukcje obudowy, aby stworzyć produkt idealny i spełniający obecne standardy.

 

Ewentualnie brać Corsair RMx 650W 80 Plus Gold lub be quiet! Straight Power 11 650W 80 Plus Gold?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem rmx 750W, jestem całkiem zadowolony przez większość czasu, wentylator nawet się nie uruchamia, a jeżeli już się kręci to bez szumu. Jedyne zastrzeżenie mam do jakości kabli, są sztywne i źle "zaplecione". Reszta na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem rmx 750W, jestem całkiem zadowolony przez większość czasu, wentylator nawet się nie uruchamia, a jeżeli już się kręci to bez szumu. Jedyne zastrzeżenie mam do jakości kabli, są sztywne i źle "zaplecione". Reszta na 5.

Kable to nie problem w zamian za to błoga cisza :thumbup:

Dlatego postawiłem na RMx-a ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable to nie problem w zamian za to błoga cisza :thumbup:

Dlatego postawiłem na RMx-a ;)

 

Błoga cisza jest w większości zasilaczy z trybem półpasywnym.

RMx jest spoko, ale osobiście jakoś mając do wyboru Corsaira a Seasonic to wybrałbym tego 2. Oczywiście w odświeżonej wersji - Focus GX/PX w przypadku Focusa Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tyczyło każdego focusa przy karcie przekraczającej powiedzmy TDP 200 :Up_to_s: czy losowo? ja mam focusa kupionego w listopadzie 2017 ale nie miałem jeszcze takiego gpu przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błoga cisza jest w większości zasilaczy z trybem półpasywnym.

RMx jest spoko, ale osobiście jakoś mając do wyboru Corsaira a Seasonic to wybrałbym tego 2. Oczywiście w odświeżonej wersji - Focus GX/PX w przypadku Focusa Plus.

 

ta, zwłaszcza ta błoga cisza w seasoniku 750w :lol2:

MKJDFKXD7oEw4dNcm8wesk-650-80.png

ostatnio wyszedłwsza supernova g5 też niczego sobie...

BnXWMNH4sATpJKGM5D9gVA-650-80.png

 

 

w sumie za seasonikiem nic prócz ceny nie przemawia. głośniejszy wentylator, słabsza regulacja napięć przy dynamicznym obciążeniu i zdziwił mnie też brak ocp na 12v, ale okej... kable są tak samo sztywne praktycznie. nie wiem jak w nowszych, ponieważ nie ma testów, ale stosunkuje się do tego co jest.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko tu zostawie.. :E

 

The new GX Lines fix a specific issue the older seasonic Focus PSUs had with high end GPU's like Vega 64, 2080s, 2080tis and so on.

 

The gist is, originally, these PSU's were causing crashes with high end PSUs, Seasonic issued a temporary fix, but that fix added heavy ripple that can degrade your GPU over time. The New GX line is supposed to have fixed that issue.

 

In conclusion, be happy you got a GX man, you basically got something better.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, zwłaszcza ta błoga cisza w seasoniku 750w :lol2:

MKJDFKXD7oEw4dNcm8wesk-650-80.png

ostatnio wyszedłwsza supernova g5 też niczego sobie...

BnXWMNH4sATpJKGM5D9gVA-650-80.png

 

 

w sumie za seasonikiem nic prócz ceny nie przemawia. głośniejszy wentylator, słabsza regulacja napięć przy dynamicznym obciążeniu i zdziwił mnie też brak ocp na 12v, ale okej... kable są tak samo sztywne praktycznie. nie wiem jak w nowszych, ponieważ nie ma testów, ale stosunkuje się do tego co jest.

O to chodzi

 

Błoga cisza jest w większości zasilaczy z trybem półpasywnym.

RMx jest spoko, ale osobiście jakoś mając do wyboru Corsaira a Seasonic to wybrałbym tego 2. Oczywiście w odświeżonej wersji - Focus GX/PX w przypadku Focusa Plus.

 

 

U mnie nie odpala się wentylator nawet podczas obciążenia z tym zestawem

 

 

AMD Ryzen 5 1600

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5

MSI B350 TOMAHAWK

Corsair RM 550x

Crucial MX500 500GB

Alpenfohn Brocken 3

SillentiumPC Signum SG1 TG

be quiet! PURE WINGS 2 120mm x3

 

0ed832b98d84c2a29a5f9b3732e836fc_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff. w mojej G2 nie odpala się nawet po 10 min OCCT z zasłoniętymi obydwoma otworami (dołem i tyłem znaczy się). :lol2:

 

Ponoć startuje dopiero od 600W. Szkoda, że nikt mnie nie ostrzegł przed zakupem, wszędzie polecali :E Właśnie dlatego muszę mieć wentyl odpalony cały czas... z drugiej strony, dopóki wentyl nie padnie, to sprzęt jest dobry... Wtedy nie chciałem Corsaira bo mi się jeden prawie że spalił. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko tu zostawie.. :E

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości. Przedstawiciel producenta twierdzi, że nowa seria różni się od starej płaskimi przewodami pozbawionymi kondensatorów, które zostały przeniesione do wnętrza zasilacza. I to raczej jemu bym ufał w kwestii zmian niż przypadkowemu użytkownikowi reddita podpierającego się w swoich postach bzdurną tier listą z LTT tworzoną przez laików rozdmuchujących do granic absurdu byle pierdołę wyczytaną w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości. Przedstawiciel producenta twierdzi, że nowa seria różni się od starej płaskimi przewodami pozbawionymi kondensatorów, które zostały przeniesione do wnętrza zasilacza. I to raczej jemu bym ufał w kwestii zmian niż przypadkowemu użytkownikowi reddita podpierającego się w swoich postach bzdurną tier listą z LTT tworzoną przez laików rozdmuchujących do granic absurdu byle pierdołę wyczytaną w sieci.

 

No dobra, czyli co? Bo na te Seasoniki ludzie nakręcali taki hype jak na Samsunga w przypadku ssd. I w sumie dalej nakręcają - jak spojrzysz w dziale "zestawy komputerowe" to praktycznie w każdym temacie polecają focus+. A tu się okazuje że te zasilacze wcale takie super nie są i na bardziej prądożernych kartach dzieją się cyrki. Masz jakieś potwierdzenie, że na nowej serii gx/px też się z tym ktoś styknął czy to takie bezpodstawne kręcenie gówno-burzy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe info w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszytko co hajpują na forach jest niestety takie cacy. Niektóre rzeczy wychodzą dopiero, jak się mocno wczytasz w temat albo sam natniesz - czy to Seasonici, czy SSD Adaty, czy świetne analogi w padach do Xbox One, czy 20 pin w przewodach DP itp. itd... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście Focusa+750W z 3700x i 5700xt i na problemy żadna na szczęście nie napotkałem (zasilacz kupiony w sierpniu tego roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z kartami poniżej 2080 nie ma żadnych problemów - sam miałem 2080/Ti róznych producentów i było OK - dopiero przy 2080 Ti LZ/TRIO był problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja swojego ss focus plus SSR kupiłem może 4 miesiące temu i teraz kupiłem kartę rtx 2080 super czy będą jakieś problemy? może odsprzedać ten zasilacz bo nowy nawet z pudełka nie wyciągnięty i zakupić wersję poprawioną GX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - u mnie na 750w problemy wystepowały tylko przy 2080 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja swojego ss focus plus SSR kupiłem może 4 miesiące temu i teraz kupiłem kartę rtx 2080 super czy będą jakieś problemy? może odsprzedać ten zasilacz bo nowy nawet z pudełka nie wyciągnięty i zakupić wersję poprawioną GX ??

 

Napisz do supportu Seasonic podając numer seryjny. Nowsze wypusty są przygotowane na tak prądożerne grafiki, ale zalecane jest użycie dwóch przewodów zasilania PCIE. Seasonic twierdzi, że to karty przekraczają normy ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wahałem się nad tym focusem i rm550x, cena prawie identyczna. chyba jednak wezmę sprawdzonego rm550x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...