Forum PCLab.pl: Zasilacz Seasonic Focus = problem? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zasilacz Seasonic Focus = problem? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest dostępny   Kamil34 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Listopad 2019 - 02:26

Cześć,
Ostatnio natknąłem się na post na zagranicznym forum (źródło - "https://linustechtips.com/main/topic/1093286-why-you-shouldnt-buy-a-seasonic-focus-plus-goldplatinum/") pt."why you SHOULDN'T buy a Seasonic Focus (Plus) (Gold/Platinum)"
tekst

(This also counts for focus based PSUs like Antec Earthwatts and Asus Strix, with the exception of the nzxt-e and the new Focus GM, GX, PX and SGX lines (it meets 2.52 atx, which require hardware changes))

The Seasonic Focus line has been suffering major criticism on the PSU subforum lately. Why?

Old revisions (2017-2018) will shut off on some GPUs (970, 1080 ti, vega 64, 2080 ti). it'll will trigger the overpower protection, and will shut down immediately.

New revisions (2018-2019) have a bigger headroom, but aren't built for it and start to ripple at the loads where the PSU would shut down at with the older revision.

If you plan on buying one, either wait for the v2, or choose a different PSUs, for this you can check the PSU tier list, or ask around on the forum.

With that is focus known to be quite loud under load, has a staggering 200% opp on the 3.3v rail, but this isn't as concerning as the above mentioned problems.

W skrócie jeśli dobrze zrozumiałem to przy niektórych kartach graficznych poprzez włączenie overpower protection dlatego lepiej poczekać na v2 lub kupić inny psu.

Ten v2 to Seasonic Focus Gold to Seasonic Focus GX, tak? jest on pozbawiony wad focusa plus golda?

Jaka jest alternatywa dla focus plus golda? moc jaką potrzebuje to 550 lub 650w żeby mieć trochę zapasu mocy, 750w to trochę overkill w moim przypadku.

#2 Użytkownik jest dostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 06:31

nie wiem o co chodzi z tymi ripplami, wedlug testow z zakloceniami nie ma problemow... co do zasilacza, to corsair rmx po lekkiej dopłacie i jest pięknie ;)

#3 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 08:10

od stycznia 2018 Seasonic wypuszcza już poprawione Focusy - problem przyjęli na klatę, poprawili zabezpieczenia i tyle; wątpię, żebyś w sklepie teraz w ogóle trafił na starą wersję zasilacza, ale zawsze możesz poprosić o serial i zapytać Seasonic czy to już poprawione modele; tu na forum nie bardzo sobie nawet przypominam, żeby ktoś miał podobny problem, a akurat Focusów+ tu od groma

Focus GX to zupełnie nowa seria (bazująca oczywiście na Focusach+), a te poprawione (od 01.2018) są sprzedawane po prostu jako Focus+

ten topic na linusie przestałem czytać po tym jak ten tam PSUguru stwierdził, że bardziej woli polecać Corsaira CX niż Focusa+

Ten post był edytowany przez kater dnia: 06 Listopad 2019 - 08:11

#4 Użytkownik jest niedostępny   aerial 

• ★★★
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 08:48

Znam osobę która w zeszłym roku brała focusa (z mojego polecenia) i miała właśnie taki problem.

#5 Użytkownik jest dostępny   Kamil34 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 18:40

Czyli jak seasonic to najlepiej brać model Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold? i wszystko powinno być ok?

Inżynierowie Seasonic stworzyli odświeżoną i ulepszoną wersje popularnej serii zasilaczy GX, która zastąpiła znane modele Focus Plus. W produkcji użyto nowych bardziej wydajnych kondensatorów oraz zmieniono konstrukcje obudowy, aby stworzyć produkt idealny i spełniający obecne standardy.

Ewentualnie brać Corsair RMx 650W 80 Plus Gold lub be quiet! Straight Power 11 650W 80 Plus Gold?

#6 Użytkownik jest niedostępny   bodzio11 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 18:54

Ostatnio kupiłem rmx 750W, jestem całkiem zadowolony przez większość czasu, wentylator nawet się nie uruchamia, a jeżeli już się kręci to bez szumu. Jedyne zastrzeżenie mam do jakości kabli, są sztywne i źle "zaplecione". Reszta na 5.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Listopad 2019 - 22:44

Zobacz postbodzio11, o 06 Listopad 2019 - 18:54, napisał(a):

Ostatnio kupiłem rmx 750W, jestem całkiem zadowolony przez większość czasu, wentylator nawet się nie uruchamia, a jeżeli już się kręci to bez szumu. Jedyne zastrzeżenie mam do jakości kabli, są sztywne i źle "zaplecione". Reszta na 5.

Kable to nie problem w zamian za to błoga cisza :thumbup:
Dlatego postawiłem na RMx-a ;)

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 06 Listopad 2019 - 22:46

#8 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 21:04

Zobacz postKiller85, o 06 Listopad 2019 - 22:44, napisał(a):

Kable to nie problem w zamian za to błoga cisza :thumbup:
Dlatego postawiłem na RMx-a ;)

Błoga cisza jest w większości zasilaczy z trybem półpasywnym.
RMx jest spoko, ale osobiście jakoś mając do wyboru Corsaira a Seasonic to wybrałbym tego 2. Oczywiście w odświeżonej wersji - Focus GX/PX w przypadku Focusa Plus.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 23:30

To się tyczyło każdego focusa przy karcie przekraczającej powiedzmy TDP 200 :Up_to_s: czy losowo? ja mam focusa kupionego w listopadzie 2017 ale nie miałem jeszcze takiego gpu przy nim.

#10 Użytkownik jest dostępny   Dingir 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 23:32

Zobacz postparcu, o 07 Listopad 2019 - 21:04, napisał(a):

RMx jest spoko, ale osobiście jakoś mając do wyboru Corsaira a Seasonic to wybrałbym tego 2. Oczywiście w odświeżonej wersji - Focus GX/PX w przypadku Focusa Plus.

ta, zwłaszcza ta błoga cisza w seasoniku 750w :lol2:
Spoiler
ostatnio wyszedłwsza supernova g5 też niczego sobie...
Spoiler

w sumie za seasonikiem nic prócz ceny nie przemawia. głośniejszy wentylator, słabsza regulacja napięć przy dynamicznym obciążeniu i zdziwił mnie też brak ocp na 12v, ale okej... kable są tak samo sztywne praktycznie. nie wiem jak w nowszych, ponieważ nie ma testów, ale stosunkuje się do tego co jest.

Ten post był edytowany przez Dingir dnia: 07 Listopad 2019 - 23:33

#11 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 00:12

U mnie było to samo z dwoma zasilaczami od ss 750/850W i guzik prawda ze dotyczy to tylko starszych modeli - 850W była z konca 2018 roku.
https://forum.pclab....anie-komputera/

#12 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 16:41

Ja to tylko tu zostawie.. :E

The new GX Lines fix a specific issue the older seasonic Focus PSUs had with high end GPU's like Vega 64, 2080s, 2080tis and so on.

The gist is, originally, these PSU's were causing crashes with high end PSUs, Seasonic issued a temporary fix, but that fix added heavy ripple that can degrade your GPU over time. The New GX line is supposed to have fixed that issue.

In conclusion, be happy you got a GX man, you basically got something better.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 19:31

Zobacz postDingir, o 07 Listopad 2019 - 23:32, napisał(a):

ta, zwłaszcza ta błoga cisza w seasoniku 750w :lol2:
Spoiler
ostatnio wyszedłwsza supernova g5 też niczego sobie...
Spoiler

w sumie za seasonikiem nic prócz ceny nie przemawia. głośniejszy wentylator, słabsza regulacja napięć przy dynamicznym obciążeniu i zdziwił mnie też brak ocp na 12v, ale okej... kable są tak samo sztywne praktycznie. nie wiem jak w nowszych, ponieważ nie ma testów, ale stosunkuje się do tego co jest.

O to chodzi

Zobacz postparcu, o 07 Listopad 2019 - 21:04, napisał(a):

U mnie nie odpala się wentylator nawet podczas obciążenia z tym zestawem

AMD Ryzen 5 1600
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5
MSI B350 TOMAHAWK
Corsair RM 550x
Crucial MX500 500GB
Alpenfohn Brocken 3
SillentiumPC Signum SG1 TG
be quiet! PURE WINGS 2 120mm x3

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 08 Listopad 2019 - 19:35

#14 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 23:23

Pff. w mojej G2 nie odpala się nawet po 10 min OCCT z zasłoniętymi obydwoma otworami (dołem i tyłem znaczy się). :lol2:

Ponoć startuje dopiero od 600W. Szkoda, że nikt mnie nie ostrzegł przed zakupem, wszędzie polecali :E Właśnie dlatego muszę mieć wentyl odpalony cały czas... z drugiej strony, dopóki wentyl nie padnie, to sprzęt jest dobry... Wtedy nie chciałem Corsaira bo mi się jeden prawie że spalił. :(

#15 Użytkownik jest niedostępny   nlpz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany Dzisiaj, 19:14

Zobacz postparcu, o 08 Listopad 2019 - 17:41, napisał(a):

Ja to tylko tu zostawie.. :E

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości. Przedstawiciel producenta twierdzi, że nowa seria różni się od starej płaskimi przewodami pozbawionymi kondensatorów, które zostały przeniesione do wnętrza zasilacza. I to raczej jemu bym ufał w kwestii zmian niż przypadkowemu użytkownikowi reddita podpierającego się w swoich postach bzdurną tier listą z LTT tworzoną przez laików rozdmuchujących do granic absurdu byle pierdołę wyczytaną w sieci.

#16 Użytkownik jest niedostępny   parcu 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany Dzisiaj, 19:34

Zobacz postnlpz, o 11 Listopad 2019 - 19:14, napisał(a):

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości. Przedstawiciel producenta twierdzi, że nowa seria różni się od starej płaskimi przewodami pozbawionymi kondensatorów, które zostały przeniesione do wnętrza zasilacza. I to raczej jemu bym ufał w kwestii zmian niż przypadkowemu użytkownikowi reddita podpierającego się w swoich postach bzdurną tier listą z LTT tworzoną przez laików rozdmuchujących do granic absurdu byle pierdołę wyczytaną w sieci.

No dobra, czyli co? Bo na te Seasoniki ludzie nakręcali taki hype jak na Samsunga w przypadku ssd. I w sumie dalej nakręcają - jak spojrzysz w dziale "zestawy komputerowe" to praktycznie w każdym temacie polecają focus+. A tu się okazuje że te zasilacze wcale takie super nie są i na bardziej prądożernych kartach dzieją się cyrki. Masz jakieś potwierdzenie, że na nowej serii gx/px też się z tym ktoś styknął czy to takie bezpodstawne kręcenie gówno-burzy? :D

Strona 1 z 1