Skocz do zawartości
FreeXzY

Wywala z gier bez zadnego bledu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nowy komputer. Crashuje mi gry bez zadnego komunikatu juz nie wiem co moze byc przyczyna czy pamieci RAM czy procek czy karta od czego mam wgl zaczac. Myslalem ze problem zniknal lecz mam dalej to samo. Gra dziala super przez 5 min nagle sekundowy freeze i wywala jakbym wcisnal ALT+F4. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem leży po stronie ramu, spróbuj wpiac w inne sloty, przeczysc, przedmuchaj gniazda. Sprawdź czy masz dobre napięcia ram w BIOS, ew ustaw im jakiś profil. Czasem po resecie biosu wracają do prawidłowych wartości. Możesz zrobić memtest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nowy komputer. Crashuje mi gry bez zadnego komunikatu juz nie wiem co moze byc przyczyna czy pamieci RAM czy procek czy karta od czego mam wgl zaczac. Myslalem ze problem zniknal lecz mam dalej to samo. Gra dziala super przez 5 min nagle sekundowy freeze i wywala jakbym wcisnal ALT+F4. Prosze o pomoc.

 

Najlepiej od podania pełnej konfiguracji i informacji na temat ostawień(oc) sprzętu. Potem od podania temperatur jakie osiąga procesor i karta graficzna podczas grania.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek : Ryzen 5 3600

Plyta:B450 Tomahawk MAX

 

Temperatury proca itd są w porządku tak samo z napiecami.

 

Dzwoniłem przed chwilą do sklepu na serwis zapytać czy wiedzą czemu tak się dzieje bo walczę z nowym komputerem i tym problemem od jego kupna, próbowałem już wszystkiego. Na nieszczęście a raczej na moje szczęście dostałem informację że z tym konkretnie prockiem i ta płyta maja setki zgłoszeń z tymi samymi objawami co ja. Więc wysłali zapytanie MSI a w odpowiedzi MSI wypuściło nowa aktualizacje BIOSU która naprawia ten problem. Wystarczy pobrać aktualizacje. Czy u mnie zadziała to nie wiem okaże się wieczorkiem jak będę miał dostęp to komputera i zaktualizuje bios.

 

Reasumując jeśli macie ten konkretny model płyty i proca to AKTUALIZUJCIE BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...