Skocz do zawartości
badej25

Aktualizacja Bios'u - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Posiadam płytę główną MSI X470 GAMING PLUS pod AMD Ryzen 7 2700X. Parę dni temu zakupiłem 2 kostki dodatkowej pamięci RAM (HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 - 2x8 GB), do istniejącej takiej samej pamięci. Po włożeniu dodatkowych pamięci, komputer ich nie wykrywał, ale mniejsza o to. Po wielu kombinacjach wykrycia pamięci, postanowiłem zaktualizować BIOS do najnowszej wersji, jaka jest na stronie MSI, czyli 7B79vAF z 26.09.19. Pamięci po paru godzinach udało mi się wykryć, po prostu wypiąłem je wszystkie i ponownie wpiąłem. Niestety po aktualizacji BIOS'u procesor zaczął pracować nierównomiernie i przede wszystkim w AUTO. Wchodząc w BIOS nie mogłem ręcznie ustawić pracy procesora oraz krzywych dla wentylatora. Jedynie mogłem ręcznie ustawić taktowanie pamięci.Teraz takie moje pytanko, w jaki sposób cofnąć BIOS to poprzedniej wersji, zrobić tzw. downgrade? Znalazłem parę tutoriali, ale w większości po ang. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i wyjaśnić krok po kroku jak zrobić downgrade'a?? Jestem trochę zielony pod tym względem i nie chcę nic popsuć. Z góry dziękuję za pomoc i zamieszczę screen'y :)

 

Aktualny interfejs bios'a:

3ce9775b138d.jpg

 

Poprzedni interfejs bios'a:

064bf3bf5001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent w ogóle pozwala na to( po aktualizacji BIOS do niektórych wersji nie da się cofnąć), to robisz to tak samo jak upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej kolejne MSi z okrojonym biosem ? ;)

Już nawet nie jest mi przykro :E:lol2:

Tu masz filmik jak cofnąć ubdate biosu:

 

 

Oczywiście wygląd Twojego biosu może troszkę się różnić od przedstawionego w filmie ale MSi ma to w głębokim poważaniu i nie zrobi nowego filmu lub opisu więc jako użytkownik MSi jakoś musisz sobie poradzić w każdym razie nazwy opcji są te same tylko w innych miejscach.

 

Zaczynam lubić tę firmę za robienie sobie trolowania ;)

:lol2::E

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym jest problem?

 

używasz biosu na codzień że tak niezbędne dla ciebie są graficzne bajerki i animacje?

 

BIOS to masz ustawić raz i zapomnieć :E ale pomarudzić można 8:E

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...