Skocz do zawartości
henryk nowak

Na szybko,- jaka płyta x570 do Ryzena 3700X do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Godzinkę temu padła mi płyta główna, potrzebuję czegoś na szybko, kwota w temacie.

Wymagania - mocna sekcja, żeby w przyszłości uciągnęła 12/24, dobre OC pamięci i bezproblemowa obsługa dysków NVMe. Fajnie, jakby pierdzidełko na chipsecie było ciche :E

Dzisiaj zamawiam turbokurierem z komputronika, żeby jutro już przyjechał, bo potrzebuję komputera do pracy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus X570 Prime-P

Jak dołożysz stówkę,to wtedy X570 Aorus Elite

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dokładać? Bo w sumie mi zależy tylko na stabilności, oc pamięci i mocnej sekcji pod 12/24. Właśnie znalazłem x570 Prime-P i chciałem napisać posta z pytaniem, czy warto ją kupić :)

No i pytanie, czy na ww. płytach nie ma problemu z jednoczesnym podłączeniem NVMe i SSD, bo na niektórych płytach głównych trzeba np. zostawić wolne porty sata 1-4, czyli ssd można podłączyć tylko do 4-6, jeśli NVMe ma działać, a na niektórych to w ogóle zależy chyba od ustawienia planet.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, działa oki x570-p , ale asus tuf gaming x570 plus ma minimalnie lepszą sekcję zasilania, a kosztuję bardzo podobnie. Obie płyty pociągną 3950x z oc , ale ta pierwsza już wymaga nawiewu na sekcje, wystarczy chłodzenie powietrzem.

Z tego co się orientuję, to x570 nie powinny ucinać portów sata.

Wentylatorka, nie słyszałem ani razu, karta trochę go zasłania, trzyma poniżej 70* nie kręci więcej niż 3500 obrotów przy obciążeniu, a przy takich obrotach inne komponenty go zagłuszają. Jak masz jeszcze jakieś pytania co do płyty to pisz śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X570 Aorus Elite karta dwuslotowa nie zaslania wentylatora na mostku poludniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 2 slotowa karta w połowie zasłania wentylatorek chipsetu, ale na prawdę pc pracuję tak samo cicho jak na płycie bez aktywnego chłodzenia chipsetu.

Co do gigabyte, też nie jest zła, nie wiem czy asus jeszcze daję cashback, za tufa 155zł dawali , więc zawsze taniej by wyszło . Co byś nie wybrał, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, ratujecie mi życie. Muszę ograniczyć się do tego, co komputronik ma na stanie, a tuf 570 plus nie ma nigdzie na stanie w Poznaniu. W związku z tym mam do Ciebie pytanie, novi, próbowałeś kręcić pamięci i obniżać timingi? Daje radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu.

Więc tak, płyta bez problemu prowadzi pamięci do 4200mhz cl16 (4400mhz cl18 też pc się uruchomił), odpaliłem tak swoje cruciale z sygny (przeszły testy stabilności) , więc wyciągnie bez problemu max co można wyciągnąć z ramu, oczywiście z zachowaniem fclk 1:1 . Ma najpotrzebniejsze funkcje do oc ramu/procka. Wyszedł najnowszy bios, który wyeliminował błąd whea. Jak procek i ram pozwala to bez problemu byś wycisnął 3800cl14/16 ale to właśnie jak procek pozwoli, płyta nie będzie tego blokować.

Oc procesora też jest normalne , idzie tak samo jak na b450 tomahawku. x570-p to bardzo zbliżona płyta do tuf . Audio jest dość oki, ale nie ma wzmaka słuchawkowego. Patrząc na sygnę, ta buda daję radę z tym zestawem :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, składam zamówienie;)

Tak, buda spokojnie daje radę, mam 5 wentylatorów i jest bardzo ok, ale tak się składa, że właśnie zamawiam również obudowę, bo w mojej nóżka złamała się około 2 lata temu i troszkę mi to przeszkadza, jak ciągle coś grzebię :E

Z obudową znowu idę budżetowo, zamówiłem Signum SG1 TG. Jak ma się dobrą wentylację, to jakieś wielkie obudowy nie są potrzebne, na wszystkich komponentach mam niższa temperaturę, niż w większości testów, a wszystko po oc, oprócz ryża, bo tam sens ma, przynajmniej w moim przypadku, tylko PBO.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, będziesz zadowolony :).

Miałem ją , i po zmianie na armisa spadły mi temp o dobre 7* , też miałem full wentyli , i nie miałem topowego sprzętu, więc trochę się zdziwiłem, tym bardziej, że zalman jest bardzo mały :). Ten sam problem miałem z nóżką, kolega ją wziął ode mnie , montowałem ex b450 tomahawka do niej, to istne przegięcie, kiedyś człowiek nie narzekał, ale jak już miałem okazje grzebać w ogromnej ar7 to w życiu nie wróciłbym do małej budy :D.

 

Sg1 bierz z siatką z przodu, ma niezły przewiew, zabudowana słabiej wypada z przeciągiem :)!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z siatką, jest tańsza:) Jakbym wiedział, że różnica wynosi siedem stopni, to bym pewnie dopłacił, ale trudno, nie będzie gorzej, niż na Z3, a nie jest źle;)

Ile wołać za moją płytę z sygnaturki jak wróci z naprawy? 500zł?

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X570 Elite w raz z 3900X i ogólnie jestem zadowolony. Choć nie obyło się bez kwiatków - po zmianie ramów wpadł w bootloopa i przez godzinę nie wstawał, nie reagował na resety biosu zworką, myślałem mi że zdechła mi płyta ;p Ale wstała po wyciągnięciu i włożeniu ramów. Używam biosu f5b, ramy wykręcone na 3600 procek na def z uv na -0.108V i jest chłodno stabilnie i wydajnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X570 Elite w raz z 3900X i ogólnie jestem zadowolony. Choć nie obyło się bez kwiatków - po zmianie ramów wpadł w bootloopa i przez godzinę nie wstawał, nie reagował na resety biosu zworką, myślałem mi że zdechła mi płyta ;p Ale wstała po wyciągnięciu i włożeniu ramów. Używam biosu f5b, ramy wykręcone na 3600 procek na def z uv na -0.108V i jest chłodno stabilnie i wydajnie ;p

 

Pradopodobnie byly zle docisniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.igorslab.media/en/big-real-world-test-with-three-x570-motherboards-in-a-closed-pc-the-truth-about-voltage-regulators-fans-temperatures-and-the-onboard-sound/5/

 

Test EDGE + Elite + TUF. Może kogoś zainteresuje. Fajny realny test w obudowie z AIO (3x850rpm) + wentyl tył 1200rpm + 3700x na Stock i po OC na 130wat. Do tego prócz wyników z kamer termowizyjnych są testy Audio i chipsetu.

 

 

W skrócie, nie ma ideału :D

CHIPSET / VRM / AUDIO

MSI : 3/1/3 = 7

ASUS: 2/3/1 = 6

GIGA: 2/1/2 = 5

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...