Skocz do zawartości
wolins

Nowy komputer zwiechy w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule komputer po kilku czasem kilkudziesieciu min gry obraz sie zwiesza dzwiek zapetla i jedynie twardy reset pomaga (z przycisku zasilania ) bo przycisk reset nie reaguje lecz jest sprawny.

wykluczyłem zasilacz karte graficzna i dysk

Aktualnie mam :

cpu intel i5-9600k

plyta Asrock z390 Extreme 4

Ram DDR4 2 x 8 gb G.SKILL 16GB 3200MH

Gpu było gtx 1050ti dzis kupiłem RTX 2070 super

Zasilacz dziś kupiłem bequiet 11 700w gold80

dyski dzis kupilem ssd nvme 1tb + 1tb baracuda hdd

 

cpu płyta ram i hdd maja niecałe poł roku

cpu testowalem primem zero błedów całą noc chodzil

Ram testowałem mamtestem pierw razem w dualh i za pierwszym testem ktory trwal cala noc rano ukazal sie jeden error w tescie zero jedynkowym . Powtorzyłem test 2 razy i zero błedów pozniej po jednej kosci po 2 testy i znów zero błedów .nie ma znaczenia czy włączam profil XMP .

Jeszcze ciekawostka po wymianie monitora na miesiac był spokoj lecz zwiechy pozniej wrociły...

Czy to moze być płyta głowna ?? Prosze naprowadzcie mnie bo juz wariuje :<

wszystko na gwarancji i kupowane osobno tylko pytanie co oddać :<

A chciałbym sie cieszyc gra w coda rdr2 bf5 i cs go (we wszystkich grach wystepowały zwiechy) :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej miałem identyczny problem. U mnie też w nowym komputerze obraz się zawieszał i dźwięk freezował. Też pomagał tylko twardy reset. U mnie pomogło ustawienie napięcia procesora na sztywno. Mam i9700k i chyba nie działał stabilnie na mojej płycie na napięciu auto... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy sterowniki też ,podejrzewam płytę głowną. Dzieje sie czasem tak że jak włączam komputer to po 3 sekundach zaczyna się resetować i tak w kółko jak by nie mógł ruszyć bios wtedy pomaga mi wyciągnięcie bateri i reset biosu i komputer dopala czasem za 2 razem . Raz było też tak że uruchomilem komputer ponownie A ten przy starcie zamiast logo asrock wywalil niebieski ekran i zwiecha wtedy pomoglo zwykle wyłączenie z zasilacza I ruszył . Wszystkie opisane sytuację zdarzają się rzadko ale się dzieją i coś ewidentnie jest nie tak. Temperatury w normie cpu max 75 stopni A grafika 79 w bardzo wymagających grach ale tak jak pisałem wcześniej na 1050 ti opisane freezy też występowały albo czy albo ram albo płyta. Procek wczoraj zostawiłem za 5h w occt na max obciążeniu i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...