Skocz do zawartości
dawidoxx

Zasilacze seasonic gold focus - losowe wyłączanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Jakiś czas temu założyłem temat o problemie z moim komputerem (i9 9900k + rtx 2080Ti) komputer potrafił losowo się wyłączyć podczas naprawde dużego obciążenia - u mnie takie obciążenie powodowały tylko właściwie dwie gry: wiedzmin 3, battlefield 5 tylko z ustawieniami ultra..

 

Jeśli ustawiłem detale na wysokie/srednie to nie było mowy o przypadkowym wyłączeniu jednostki.. Najdziwniejsza rzecz w tym wszystkim to że komputer przechodził wszystkie testy diagnostyczne, prime95, fumark, 3dmark, occt - wszystkie testy mogły działać godzinami i nie powodowało żadnych awarii..

 

Nawet niektóre gry, które wydaje mi się że tak samo obciązały kompa nie powodowały problemów (mogłem grać w metro exodus na ustawieniach ekstremalnych + rt w rozdzielczości 3440x1440)

 

W międzyczasie skontaktowałem się z supportem seasonic'a i otrzymałem informacje, że problem dotyczy zasilaczy kupionych przed styczniem 2018 roku (mój seasonic focus gold 750W został zakupiony w grudniu 2017)zaproponowano mi abym skontaktował się ze sklepem w celu wymiany/reklamacji zasilacza.. pomyślałem że taka reklamacja/wymiana potrwa troche czasu, a mi komp jest jednak potrzebny do codziennej pracy, więc zamówiłem inny zasilacz (najwyżej sprzedam seasonica po wymianie).

 

Tym razem mój wybór padł na corsair rmx850w - po podłączeniu tego zasilacza moje problemy zniknęły.. ucieszyłem się bo w koncu znalazłem usterke..

 

Niestety zasilacz corsaira miał problem z terkotaniem wentylatora, więc zwróciłem go do sklepu, ale przy okazji zamówiłem nowy... z racji ze zawsze brałem seasonic'a to pomyślałem, że wezme model seasonic FOCUS Plus 850W w koncu to mocniejsza jednostka no i nowsza - więc musi działać poprawnie przecież na pewno jest pozbawiona błędów starszego brata - i tutaj jak się okazało było to zle myślenie..

 

Po podłączeniu drugiego seasonica praktycznie mogłem odtworzyć ten sam błąd, który powodował wyłączenie - tak jak w przypadku starego zasilacza nie ruszały go testy diagnostyczne oraz inne gry.

 

 

 

Według przeprowadzonych przez producenta serii Focus Plus testów, winne ma być wyższe niż normalnie tętnienie. Problem miał zniknąć po zastosowaniu przewodów o lepszym ekranowaniu. Zasilacze Seasonica mogą nie „polubić się” też konstrukcjami Radeon RX Vega 64 i RX Vega 56 (sprawdź ceny sprzętu). Chodzi tutaj o modele PSU wyprodukowane do stycznia 2018 roku, które podczas dużego obciążenia karty automatycznie wyłączają komputer.

 

Seasonic tłumaczy to tym, że zasilacze prawdopodobnie nie są w stanie sprostać wymaganiom wymienionych urządzeń jeśli chodzi o prąd szczytowy. Uruchamiane są wtedy zabezpieczenia, które odłączają zasilanie. Jeśli macie jeden z wymienionych wyżej problemów, to powinniście skontaktować się z firmą Seasonic, która ma udzielić w takim przypadku niezbędnej pomocy.

 

 

Niestety nie jest tak jak twierdzi Seasonic że problem dotyka tylko kart Vega64/56, GTX 970 i tylko starszych zasilaczy.. Znalazlem kilka tematów osób które posiadają rtx'a 2080 Ti + zasilacz od seasonica i borykają się z podobnym problemem do mojego..

 

Aktualnie od 2 dni używam zasilacza Corsair HX1000i i nie mam żadnych problemów.. nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek kupie zasilacz od seasonica jak na razie mają u mnie wielkiego minusa..

 

JcqIoHb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze zawsze brałem seasonic'a to pomyślałem, że wezme model seasonic FOCUS Plus 850W w koncu to mocniejsza jednostka no i nowsza - więc musi działać poprawnie przecież na pewno jest pozbawiona błędów starszego brata - i tutaj jak się okazało było to zle myślenie..

 

Nowa jednostka to Focus GX (gold) i Focus PX (platyna). To następca Focusa Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję bo mam ten sam zasilacz, niedawno wymieniłem kartę na RTX 3070 i u mnie problem nie występuje ale to chyba tylko i wyłącznie dlatego bo mam farta i zasilacz wyprodukowany w kwietniu 2018 a podatne były te, które zostały wyprodukowane przed kwietniem 2018:

https://www.tomshardware.com/news/seasonic-focus-plus-psu-compatibility-issues,38105.html

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Focusa 650W z tej "wadliwej serii". Na 3070 nie mam żadnych restartów czy tam losowych wyłączeń kompa. Vega 56/64 czy tam RTX 2xxx nigdy nie miałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niby mam z wadliwej serii (zakupiony w 2017r) i przy zmianie z rtx 2060 na 2070S już się zastanawiałem jak to będzie i było ok, po wpakowaniu 3060Ti 250W nawet po wgraniu biosu od strixa 325w problemu nie było na szczęście, niby seria była wadliwa a jednak nie każdego to spotykało jak widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu czyli mam się czego obawiać przy zakupie nowej karty,  zasilacz kupiony był w lutym 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...