Skocz do zawartości
Wo@Jtwek

CŁO na towar z Hong Kongu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zamówiłem sobie wczoraj myszkę g-wolves skoll przez sklep x-raypad. Myszka przesyłana będzie samolotem z Hong Kongu (Bezpośrednio do Polski? Tego nie wiem :D ).

Tutaj mam pytanie, jak wygląda sprawa z cłem? Czy każdy towar podlega pod cło, czy jest to w jakiś sposób wybierane, czy może jest jakiś priorytet na wartościowsze paczki?

Wartość myszki ze sklepu to 224 zł, razem z przesyłką 315 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nie będzie. Mogą doliczyć podatek VAT 23% do całej kwoty (razem z wysyłką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości opakowania i czy będzie się paczka w oczy celnika rzucać.

Jeśli będzie oryginalnie zapakowana i zadeklarowaną wartość ponad 20$ to raczej koło 70% będzie że VAT dolicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie przed świętami niestety większość trafia na kontrole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości opakowania i czy będzie się paczka w oczy celnika rzucać.

Jeśli będzie oryginalnie zapakowana i zadeklarowaną wartość ponad 20$ to raczej koło 70% będzie że VAT dolicza

:E jak to wyliczyłeś :hmm: z fusów czy z kryształowej kuli .... bzdury pleciesz .

 

Jeśli kupujesz elektronikę (drobną) czy jakieś płyty DVD (filmy ,gry) masz 50/50 ze dostaniesz VAT nie ma na to reguły . ALe jak cena przedmiotu będzie zaniżona i przesyłka GIFT to VAt masz "bankowy ".

 

NIe ma znaczenia czy paczka będzie duża czy mała każda przesyłka jest sprawdzana(prześwietlana ) a jak coś w zbudzi podejrzenia to jest otwierana .

 

Kiedy upadnie ten mit ze sprawdzaniem paczek przez celnika wedle jego widzi mi się i chęci :lol2: to nie 19 wiek ,a 21 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy dokąd zamawiasz. Jak do Warszawy to masz sporą szansę na dowalenie VATu. Jak np. na pomorze to szanse są nikłe.

Od wielu lat zamawiam kupę rzeczy z chin, od telefonów, po różne inne rzeczy, często po kilkaset dolców, czasem markowane podróby. Z różnych serwisów - Ali, Joybuy, Banggod, Gearbest, DHGate.

Jeszcze nigdy mi paczki nie zatrzymali, ani VATu nie dowalili. Kumpel zamawia hurtowo - tu z automatu musi opłacać, natomiast mówi, że jest drastyczna różnica między urzędami celnymi, w Wawie/Lublinie się przypierdzielają do wszystkiego, w pomorskim mają wywalone :P

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam przesrane, paczka leci samolotem bezpośrednio do Warszawy. Pewnie z 80 zł minimum zapłacę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Amazonie jest w tej samej cenie... A tu przyjdzie z HK, dołożą vat, mysz będzie np popsuta, albo się popsuje i ślij później di HK... Wyjdzie Cię przynajmniej 25% więcej. Średni deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Chin mam kilka gratisów w cenie, które i tak bym musiał kupić, także w sumie to się w miarę zeruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nie będzie tak źle. Z tego co widzę przez śledzenie paczki (DHL), to doleciała właśnie do Lipska (Niemcy). Byłem pewien, że leci bezpośrednio do Polski.

W takim wypadku myślicie, że obejdzie się bez cła?

 

@EDIT

Obyło się bez cła i vatu ;>

Edytowane przez Wo@Jtwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trwała odprawa celna? Ja drugi dzień czekam na obsługę paczki. Zero odpowiedzi na wszelkie maile. Dno ten DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dhl to jakis dramat - pryszla paczka chin za ktorą nie placilem realnie bo to rzecz testowa/niesprawdzona

wyslalem im meila 10min po tym jak oni mi wyslali i napisalem wszsytko jak to wygladalo

po czym 2 razy to samo mi wysylaja a od wczoraj naliczaja 22zł netto za magazynowanie mimo ze to nie moja wina

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli już odkopujemy - dramat to prędzej są przepisy, do których DHL musi się stosować. Jeśli przyszła paczka spoza UE, to się buli i tyle. Jak firma kurierska nie pobierze opłaty, to i tak zgodnie z prawem trzeba to samemu zgłosić. W tamtym roku kupiłem chińskie słuchawki we wrocławskim sklepie i po kilku miesiącach się zepsuły. Że akurat często skrobię na zagranicznych forach audio i opisałem tę sytuację, producent do mnie napisał, że wymienią mi na nowe. Fajnie, skusiłem się, bo nie wiedziałem wówczas o rękojmi w Polsce. Zepsutą sztukę miałem wysłać do Francji. Nową wysłali z Hongkongu. Paczkę zadeklarowali na $20, gdzie faktyczna wartość nowego produktu to $1500. I tu się zaczął cyrk z DHL. Dostałem kilka formularzy, w których miałem opisać, co importuję, czy na własny użytek, do czego to służy, z jakich materiałów jest zbudowane i dać screenshoty z portalu aukcyjnego, na którym zakupiłem. Dzwonię i mówię, że to jest wymiana gwarancyjna i że nic nie kupowałem w Chinach. Coś tam pomarudzili, że dziwny przypadek i w takim razie zwolnią paczkę, jeśli wypełnię dokumenty bez załączania screenshotów. Pierwszego dnia jeszcze mnie to bawiło, więc miałem niezłą bekę, opisując, że słuchawki służą do słuchania muzyki. Na drugi dzień zero kontaktu. Po kolejnym telefonie ta sama gadka i znów zero odzewu. I tak w kółko. W sumie wysłałem kilka maili i wykonałem ze dwa tuziny telefonów. Umiałem na pamięć wszystkie kolejne formułki o przetwarzaniu danych osobowych i numerki, które trzeba wcisnąć, aby gadać z konsultantem o sprawach importowych do Wrocławia. Paczka z Chin szła cztery dni, a drugie tyle zeszło, abym się w końcu od DHL dowiedział, że nie można tak o dostać paczki z Chin i trzeba paczkę uszlachetnić. Albo zabulić 65PLN opłat celnych, jak ma być szybko. A to tylko dlatego, że nie zgodziłem się na oddzwonienie do mnie, gdy celnik zajmujący się tą paczką będzie wolny i wisiałem godzinę na linii z konsultantem, czekając na połączenie. Stwierdziłem, że zabulę, tylko chcę już dostać swoje słuchawki i więcej tam nie dzwonić. Zwłaszcza, że za dwa dni szykowała się delegacja. Ostatecznie skończyło się na 18PLN VAT. Aczkolwiek mam wrażenie, że gdyby otworzyli paczkę, płaciłbym cło i VAT od $1500. Wina była po stronie chińskiego producenta, że nie uszlachetnił paczki, a zadeklarował jej niską wartość. Ja na to wpływu nie miałem, a co się nairytowałem to moje. Na koniec usłyszałem przepraszam od DHL, że tyle to trwało, ale mają braki kadrowe.

 

Standardowo - nieznajomość prawa szkodzie, ale ciężko znać każdy niuans, będąc informatykiem. Nie sądziłem, że łamię prawo, dostając wymianę gwarancyjną od producenta. Szczerze życzę tym urzędasom, by im siadło jakieś ransomware na kompie i ktoś im wtedy powiedział, że trzeba się było uczyć komputerów.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...