Skocz do zawartości
Xei

Obudowa duża Midi-Tower do ~ 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna nieco zmodernizowałem mój system i rozglądam się za nową obudową. Chciałem w przyszłości zrobić w niej również customa przynajmniej na CPU, nie wiem czy zdecyduję się wodować kartę bo estetycznie lubię wygląd Founder's Edition od Nvidii. Bardzo podoba mi się wnętrze Phanteks P600S/Evolv X, ale nie jestem fanem tych plastikowych osłonek na kable. Moim faworytem w zasadzie byłby Fractal Design Meshify S2, który jest po prostu większą wersją mojego aktualnego Meshify C, ale z tego co się orientuję, nie będę w stanie zamontować tam chłodnicy 360mm na topie obudowy przez zasłaniania płyty głownej, w Phanteksie jest nieco więcej miejsca nad płytą.

 

Dlatego zastanawiam się czy są może jakieś inne propozycje coś, żeby wnętrze miało rozmiary takiego Phanteksa, ale z normalnymi przepustami na kable, dodatkowo chciałbym zamontować grafikę na riserze lecz prawdopodobnie sięgnął bym po coś takiego

4pi8WTO.png

Żeby nie dusić GPU pod samą szybą, a nawet jakbym zdecydował się wodować to chciałem użyć do tego twardych rurek, więc i tak GPU zostałoby zamontowane w pionie.

 

To w zasadzie tyle, mój budżet to jakieś 800zł-900zł. Dodatkowo obudowa musi być dostępna w kolorze białym/jasno srebrnym. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 jest spoko. Zerknij sobie na Lian Li O11 Dynamic czy O11 Dynamic XL - budy stworzone do LC zo dobrym przepływem powietrza. Z ciekawych i nietypowych konstrukcji Cooler Master SL600M, z bardziej typowych Cooler Master H500P Mesh Edition (koniecznie ta wersja) lub Cooler Master H500M. Z obudów stworzonych pod LC masz też Phanteks Enthoo Luxe 2.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 jest spoko. Zerknij sobie na Lian Li O11 Dynamic czy O11 Dynamic XL - budy stworzone do LC zo dobrym przepływem powietrza. Z ciekawych i nietypowych konstrukcji Cooler Master SL600M, z bardziej typowych Cooler Master H500P Mesh Edition (koniecznie ta wersja) lub Cooler Master H500M. Z obudów stworzonych pod LC masz też Phanteks Enthoo Luxe 2.

 

Nie brałem w sumie pod uwagę Lian Li 011 dynamic, zastanawiam się jak z trudnością robienia pierwszego custom loopa? Cooler Master SL600M bardzo mi się podobał, jednak on jest chyba dość małych rozmiarów, chociaż nie sprawdzałem dokładnego rozmiaru to wydaje się być mniej więcej jak mój aktualny Meshify C. CM H500M/H500P wierzę, że to naprawdę dobre budy, niestety design całkowicie mi nie leży :E. Enthoo Luxe 2 to już chyba Full Tower, też interesująca opcja, z tego co widzę niestety nie idzie jej dostać w bieli, jedynie dość ciemny szary, no ale może sam bym spróbował przemalować. :idea2:

 

Co według ciebie z tych propozycji byłaby najprzystępniejsza do zbudowania pierwszego customa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SL600M nie jest taki mały. Ten boczny panel na froncie sprawia wrażenie, że obudowa wydaje się mniejsza niż w rzeczywistości. Spokojnie powinno tam wejść 2x360mm. O11 Dynamic i wersja XL są bardzo fajne i przyjazne pod LC. Luxe 2 nie jest jakieś ogromne - dosłownie kilka cm większe od SL600M (3-4 cm wyższe i dłuższe). Jeśli chodzi stricte o LC to największe możliwości daje O11 i Luxe 2. Co do malowania, to wcale nie taka prosta sprawa chyba, że masz doświadczenie i odpowiedni sprzęt, bo malowanie tego zwykłym sprejem nie da satysfakcjonującego efektu. Jak już, to trzeba to zlecić lakierni, a mało która chce się podjąć takiej roboty i jeszcze mniej wykonana taką robotę na dobrym poziomie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xei oceń układ LC w O11 XL i porównaj do układu LC w Luxe 2

 

Galeria

 

LL O11 XL biała wersja

https://ggflan.com/lian-li-o11-xl-review-build/

 

 

P1166604.jpg

 

 

LL O11 XL czarna wersja

https://ggflan.com/lian-li-o11-xl-ek-g1-build/

 

 

 

P1166751.jpg

 

 

Entho Luxe 2

https://ggflan.com/phanteks-enthoo-luxe-2-heavy-metal-a-dual-system-build/

 

 

P1166062.jpg

 

 

Sam zdecydujesz.

 

Luxe 2 odpada bo nie ma white wersji a lakierowanie na biało profi takiej konstrukcji wyrywa z butów ceną.

Lakiernia bezpyłowa i porządny lakier do aut bo za lakierowanie w domu sprayem z puchy takiej budy

to tylko kijem poprzetrącać łapy gagatkowi co tak zrobi.

Wiocha wyjdzie nie mod po spray z puchy.

 

O11 XL masz białą dostępną więc z bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc! Myślę, że dostarczyliście mi dość informacji, żeby powoli zacząć sobie to teraz jakoś planować. Co do malowania, to nie myślałem o usunięciu całej farby i przemalowaniu, a może ewentualnym dodatniu kilku akcentów na samym froncie, jednak koszt pewnie byłby i tak wysoki więc jest to raczej coś co bym sobie odpuścił. O11 Dynamic prezentuje się ogólnie bardzo dobrze, lecz nie wierzę na tyle w swoje umiejętności, żebym był w stanie zrobić aż tak czysty build. I ogólnie wiadomo, że mógłbym go przebudować i rozbudować w przyszłości. SL600M zewnętrznie bardzo mi się podoba nadal, rzeczywiście prezentuje się na większy niż sugerowałyby zdjęcia, trochę mniej podoba mi się wnętrze przez dość nietypowo osłonięty zasilacz, obudowa robi wrażenie jakby miała tam zatoki 5.25 :lol2: . Jednak teraz ogólnie jestem nieco bardziej przychylny, będę musiał zdecydować w takim razie czy wziąć Lian Li czy może SL600M, czy może iść w nieco bardziej tradycyjne obudowy i pozostać w obozie Fractala :cool:. Jeszcze mam jedną obudowę na oku teraz Lancoola One Digital w wersji Biało-srebrnej i biało-złotej, lecz ta druga wymagałaby dużo pracy, żeby to jakoś zgranie połączyć. No zobaczymy, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, jeśli ktoś jeszcze ma jakieś dodatkowe opinie to nadal tu zajrzę, a póki co zacznę planować dokładniej samego loopa :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancool One Digital nie spisuje się szczególnie dobrze jeśli chodzi o temperatury. Z racji mocno zabudowanego frontu jest to raczej przeciętna buda pod LC.

 

Pierwszy zestaw LC zrób sobie na wężach - zdobędziesz doświadczenie i oswoisz się z gratami. Dopiero potem polecam zabawę z rurkami, bo to jednak zupełnie inny poziom trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy zestaw LC zrób sobie na wężach - zdobędziesz doświadczenie i oswoisz się z gratami. Dopiero potem polecam zabawę z rurkami, bo to jednak zupełnie inny poziom trudności.

Tak sądziłem, że będzie lepiej zacząć od węży, no dobrze tak też zrobię. Jeszce tylko tak zapytam czy warto się pakować w chłodnicę 420mm? Posiadam 3 eloopy 140mm 1200RPM PWM, których mógłbym użyć, dwóch z nich używałem na moim aktualnym AIO, a trzeci był pozostałością ze starszego configu. Lancoola sobie w takim razie odpuszczę ;) . Wtedy pewnie mógłbbym max użyć 420MM + 280MM (jeśli zdecydowałbym się wodować gpu), czy może po prostu oszczędzić sobie komplikacji i spróbować sprzedać stare wentylatory i kupić 120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest prosty temat,chłodnice pod wentylatory 120mm czyli 240/360/480 mm budki dedykowane LC akceptują zawsze,

chłodnice 280/420/560 mm nie zawsze więc jak masz przekreślać sobie listę potencjalnych budek pod LC

to lepiej sprzedać wentylatory 140mm i tyłka sobie nie zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wiem już wszystko, dzięki! Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, w takim razie czas się pozbyć wentylatorów z budą i dokonać wybory między O11 Dynamic XL, a Meshify S2. :cool:

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...