Skocz do zawartości
Yanoss

komputer za 1.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skladam komputer, chcialbym sie upewnic czy zestaw ma sens i moze cos poprawic

 

1. Płyta główna - Gigabyte B450 AORUS ELITE

2. Procesor - AMD Ryzen 3 1200

3. Karta graficzna - Sapphire Radeon RX 550 Pulse 4GB GDDR5 (128 bit)

4. Zasilacz Gigabyte - B700H 700W (GP-B700H)

5. Dysk twardy - HDD 250GB Toshiba 3,5'' 7200 SATA kl.A

6. Pamięć ram - ADATA Premier, DDR4, 8 GB,2666MHz

7. Obudowa Genesis Armadillo

 

Łącznie: 1 423,67 zł

Przepraszam za brak polskich znakow.

Edytowane przez Yanoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest Ci potrzebny aż taki zasilacz 700W, 500W spokojnie tutaj wystarczy. Pomysł z płytą fajny, bo rozwojowa. Możesz w przyszłości wstawić tam np R5 2600, lub R5 3600. Chyba że byłbyś wstanie coś dorzucić to na pewno R5 2600 byłby fajnym wyborem. Zastanowiłbym się nad jakimś dyskiem SSD, nawet na sam system 128 GB od GOODRAM'a. Tani i dobry. Obudowa przyszłościowo nie za bardzo mi tutaj pasuje. Wątpię trochę w jej właściwości dobrego przepływu powietrza. Kupiłbym nawet używana. Np zalman Z3 dorwiesz pewnie za 60-70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest Ci potrzebny aż taki zasilacz 700W, 500W spokojnie tutaj wystarczy. Pomysł z płytą fajny, bo rozwojowa. Możesz w przyszłości wstawić tam np R5 2600, lub R5 3600. Chyba że byłbyś wstanie coś dorzucić to na pewno R5 2600 byłby fajnym wyborem. Zastanowiłbym się nad jakimś dyskiem SSD, nawet na sam system 128 GB od GOODRAM'a. Tani i dobry. Obudowa przyszłościowo nie za bardzo mi tutaj pasuje. Wątpię trochę w jej właściwości dobrego przepływu powietrza. Kupiłbym nawet używana. Np zalman Z3 dorwiesz pewnie za 60-70 zł.

A co z karta graficzna? na allegro RX 470 4gb gddr5 jest za 450zl ale uzywany. czy lepiej cos innego?

Co do zasilacza jaki polecasz? ten ktory wybralem jest za 200zl wiec za 700w pomyslalem ze tani.

Obudowe znalazlem jeszcze taka PC ATX MIDI TOWER ERAZER GDM9.

Edytowane przez Yanoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z karta graficzna? na allegro RX 470 4gb gddr5 jest za 450zl ale uzywany. czy lepiej cos innego?

Co do zasilacza jaki polecasz? ten ktory wybralem jest za 200zl wiec za 700w pomyslalem ze tani.

Obudowe znalazlem jeszcze taka PC ATX MIDI TOWER ERAZER GDM9.

Do czego Ty chcesz ten komputer? Jakiś CS GO czy co? Mam swój stary PC na sprzedaż więc się odezwij jak coś na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy rx550, a 470, 570 jest niewyobrażalna przepaść. Jak masz kupić rx550, to wg mnie lepiej 2200g ze zintegrowanym GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie poszukałbym używanej RX 470, 570 może trafisz. Ewentualnie GTX 970. Jak chodzi o kartę graficzną.

Co do tej obudowy "PC ATX MIDI TOWER ERAZER GDM9", jak widzę te wiatraki to już mnie przeraża :D Ja bym poszukał coś sprawdzonych firm, z dobrą wentylacją. Bequiet, SilentiumPC, Zalman itd. Używki w bardzo dobrym stanie kupisz do 100 zł.

 

Proponuję Ci znaleźć kartę graficzną na forum, lub innych serwisach tylko żeby to były karty od zwykłych osób - nie firm. Bo większość kart graficznych na rynku to obecnie pokoparkowe śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja twoim miejscu zamiast r3 i rx550 kupilbym ryzen 5 2400g, mozna podkrecic iGPU do chyba 1600mhz i to dorowna o ile przegoni tego, niestety marnego rx550. Ta karta jest kompletnie nieoplacalna i jest to kompletny szrot gorszy od gt1030 i majacy wielkie przycięcia. Nie kupuj tej karty, proszę miałem z nią do czynienia i naprawde szkoda nerwow, co druga gra ma jakies sciny albo nie uruchamia sie

 

Aha i zasilacz firmy gigabyte czy "GIGABAJT" bo ta druga firma to zasilacz z czarnej listy, do tego zestawu polecam ci jakis 400/500wat na przyklad Vero l1 500wat, z potencjalem do przyszlej rozbudowy o jakiegos gtx 1060 czy rx 570

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym był za tym żebyś zrezygnował z RX550 na rzecz CPU ze zintegrowaną grafiką, RX nie powala wydajnością, a do lepszego procesora zawsze można z czasem dokupić dobrą kartę graficzną.

(całkiem prawdopodobne, że będę miał kilkumiesięcznego ASUS Strix RX570 4Gb na sprzedaż w niedalekiej przyszłości :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 3 to zbyt słaba grafika, ponadto nadal nie odpowiedział po co mu ten komputer?

 

1. Płyta główna - Gigabyte B450 AORUS ELITE

5. Dysk twardy - HDD 250GB Toshiba 3,5'' 7200 SATA kl.A

Droga płyta główna i dysk twardy za 12 zł.

 

6. Pamięć ram - ADATA Premier, DDR4, 8 GB,2666MHz
Wpisując to w google widzę same oferty z 1 modułem. Dual Channel to sprawa krytyczna! Tu stary test, ale wystarczająco dobry: https://pclab.pl/art61709-3.html

 

Co za sens jest brać starego rupiecia z koparki w cenie bliskiej nowej? Lepiej RX 570 + gratisy https://www.amd.com/en/gaming/equipped-to-win, ewentualnie RX 560 za 319 zł - dobra do komputera "multimedialnego" (nie do gier). Lub Ryzen 3 2200G jeśli ma być naprawdę tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...