Skocz do zawartości
informal

SSD Adata Uszkodzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Posiadam dysk SSD Adata SP920. Na nim znajduje się system Windows 10. Co jakiś czas całkowicie przy losowych czynnościach (podczas grania jak i podczas przeglądania www) zawiesza mi kompa, zawiesza tak że nic nie mogę zrobić ale np kursor myszki się porusza i wyskakuje niebieski ekran. Po zresetowaniu kompa dysk jest nie widoczny w biosie. Pojawia się dopiero po całkowitym wyłączeniu i włączeniu komputera. Dołączam zdjęcie z HD Tune Pro. Powiedzcie czy czy te dane wskazują na uszkodzenie dysku?

20191104-19110522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, z tym samym dyskiem. Dla pewności sprawdź na innym kablu i innym slocie. Jak to nie pomoże to od razu na gwarancję, opisz dokładnie problem. Mi uznali bez problemu. To chyba walnięty kontroler, dysk całkowicie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno czysty? Pozycja 01 pokazuje 1017 w data. A nie powinno być zero? Na wszystkich innych dyskach mam zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno...

Wiele to nie zmienia skoro dysk randomowo się wysypuje

 

01 Raw Read Error Rate – Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napędowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.
Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...