Skocz do zawartości
wojti118

PS 4 Publiczne IP a zablokowane porty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Na wstępie dodam że pomimo tego że jakąś tam wiedze na temat komputerów mam to tutaj jestem zielony.

Problem jaki posiadam dotyczy FIFY 20 online w trybie ultimate mam prze ogromne problemy z delayem w grze jestem świadomy tego że serwery FIFY są beznadziejne ale pomimo tego mam dużo gorszy gameplay online w porównaniu z moimi znajomymi którzy posiadaja innego dostawce internetowego niż ja. Teraz trochę liczb i specyfikacji:

 

Internet jaki posiadam to światełko w technologi gpon 200/20 mega z routero modemem (2w1)huawei echolife hg8247h od nich (sieć promax) przez to że miałem problemy z łączeniem sie ze znajomym w grach (nat 3) zakupiłem publiczne ip. O ile teraz mogę łączyć sie bezproblemowo to problem płynności rozgrywki online w FIFie 20 jest nadal.

FIFA wymaga odblokowania w takiej sytuacji dodatkowych portów TCP / UDP : 3659, 17503, 17504, 10000-20000 80, 443, 9988, 10000-20000, 17503, 17504, 42120, 42210, 42230, 44125, 44225, 44325.

Dochodząc do meritum wydaje mi się że poprawnie otworzyłem porty w panelu sterowania routera a pomimo tego mam straszny delay. I teraz mam problem czy ja to zrobiłem jednak źle czy jednak operator "coś tam blokuje pomimo tego że twierdzą że oni nic nie blokują i "jak Pan chce grać ze znajomymi to publiczne ip trzeba wykupić" Zrobiłem sobie jeszcze jeden test że coś jednak jest nie tak i odpaliłem jeden mecz na internecie światłowodowym na kablu a drugi na internecie mobilnym z plusa i pomimo tego że połącznie internetu mobilnego było na 2 "kreski" to jakość tego połączenia była dużo lepsza (brak delaya albo dosłownie tak minimalny że wręcz nie odczuwalny)

 

Teraz prośba do Was ludzie :

 

Jak mogę sprawdzić czy dobrze i poprawnie jednak odblokowałem te porty? (jakiś program czy coś?)

Jakie informacje potrzebujecie (screeny) żeby ewentualnie spróbować mi pomóc? Nie chce na ślepo wrzucać screenów z panelu routera żeby czasami nie wpaść w minę i dać komuś dostępu czy coś :D

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i proszę o wyrozumiałość ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...