Skocz do zawartości
pawkac06

[6000 zł] komputer + win10 + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój kuzyn poprosił mnie o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego, więc zwracam się do Was.

 

Zestaw miałby kosztować maksymalnie 6000zł, zawierać skrzynkę, monitor 23-24 cale oraz Windowsa 10.

Zastosowanie: głównie gry, fajnie jakby był w miarę cichy

Zakup przez internet, na fakturę

 

Jeśli potrzeba sprecyzować coś jeszcze, to piszcie a ja uzupełnię opis :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego będzie ten zestaw? Jakiego monitora oczekujesz? 144Hz, 60Hz?

 

Proszę -> https://www.x-kom.pl/lista/9fw8mtj81 Zestaw na ryzenie 3600 6/12, 2070Super z dobrym chłodzeniem, wystarczająca obudowa z RGB, bardzo dobry dysk SSD 512 GB (możesz sobie potem dokupić na święta jakiś HDD na magazyn), zasilacz ulepsza wersja seasonic focus golda, ramy z super potencjałem OC 16GB, chłodzenie fortis 3 (żeby Ci nie przyszło do głowy, aby rezygnować z dodatkowego chłodzenia bo stockowe chłodzenie możesz sobie jedynie co to na choinkę powiesić) wychodzi za to 5272,02 zł więc do równych 6000 zostaje około 730zł dokładasz 150zł i kupujesz monitor 144 Hz, IPS, Full HD - AOC 24G2U. Jeśli nie chcesz 144hz, a chcesz 60hz + 2k rozdziałkę to za 600-650zł możesz kupić monitor Lenovo L24q-10 jest to monitor IPS, WQHD, 60Hz - kolory ma wyśmienite bo go mam w domu i jest naprawdę godny polecenia.

 

Jedynie na czym możesz zaoszczędzić na tym zestawie, ale nie wiem czy jest sens bo budżet masz to dać tańszy zasilacz jakiś supremo 500w lub zejś z karty do 2060S, ale przy tym budżecie to bez sensu.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość, to prosiłbym o przygotowanie zestawu pod 60hz jak i 144hz

 

Komputer nie będzie podkręcany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość, to prosiłbym o przygotowanie zestawu pod 60hz jak i 144hz

 

Komputer nie będzie podkręcany

No to masz zestaw pod 144hz i 60hz, od Ciebie tylko zależy jaki dasz sobie monitor do tego. Nie wiem czy grasz np. w CS GO czy raczej gry single player. Jeśli CS GO to wiadomo, że lepszy będzie 144Hz FHD czyli ten AOC 24G2U, a jeśli wolisz gierki single player to wziąłbym monitor WQHD (2k) nawet na 60hz bo i tak będzie się bardzo przyjemnie grało. Musisz się sam określić bo za te pieniądze z zestawu nic więcej nie wyciśniesz, a do gier to jest bardzo dobra maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/fr4g9e6su 5231,02 schodzimy o kilka % w wydajności na rzecz systemu oryginalnego i masz ryzen 3600 + bardzo dobra wersja 2060super, a jeśli chcesz kartę również ze stajni AMD to możesz wziąć https://www.x-kom.pl/p/517866-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-gddr6.html 2159zł kosztuje to bardzo dobra wersja RX`a. 5700 xt jest na poziomie 2070s więc wybór należy do Ciebie.

 

Resztę pieniędzy zostaje Tobie na monitor, jak klikniesz w link to te gamepassy w Twoim koszyku zrobią się za 1 grosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej widzę podesłał zestaw, ale z bardzo słaby zasilaczem, słabą jak na ten budżet kartą i bez chłodzenia dla CPU - dlatego ja zaproponuję taki zestaw: pełny zestaw z bardzo fajnym monitorem 75Hz i bardzo dobrym oddaniem kolorków, spełnia wymagania - cichy, chłodny i najwydajniejszy w tym budżecie ;)

Mamy tutaj:

- dużo lepszy zasilacz na kontroli napięć DC-DC, japońskich kondensatorach, full modularnym okablowaniem oraz złotym certyfikatem czy cichym wentylatorem (ten BQ smaży się w środku, temp obok głównego kondensatora dochodzą do ponad 75*, gdzie może on pracować do max 85*)

- większą, lepiej wyposażoną i wykonaną obudowę

- wydajniejszą kartę graficzną

- chłodzenie CPU, które będzie diametralnie wydajniejsze od BOX'a

 

EDIT: usunęło koszyk, so:

- B450 Gaming K4 + aktualizacja BIOS

- SX6000 Pro 512GB

- Crucial Ballistix 2X8GB 3000MHz CL15

- RTX 2070S Armor

- Supremo FM2 650W

- R5 3600

- Fortis 3

- Armis AR7 TG

- Windows 10 Home

- Philips 248E9QHSB

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie + 200 zł to bierz https://proline.pl/koszyk/24441472

 

- płyta bez konieczności akt biosu

- zdecydowanie najlepszy zasilacz w tym temacie a sensu polecania Supremo kompletnie tutaj nie widzę

- co najważniejsze przy takim sprzęcie Ryzen 5 3600 i RTX 2070 Super trzeba celować w 144 Hz, zakup takiego sprzętu pod FullHD 75 Hz nie bardzo tutaj pasuje bo pod taki monitor, to 1660 Ti spokojnie wystarczy pomijając kwiatki jak RDR2 itp Dodatkowo w tym AOC masz obsługę G-Sync, która działa dobrze na tym modelu.

- montaż z kodem PROSET jest za 1 zł więc gdyby co odlicz te 200 zł

 

Monitor w takim budżecie musi być porządny. Zrobi on największą różnicę w komforcie użytkowania.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...