Forum PCLab.pl: hormonogram Zadań export import - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

hormonogram Zadań export import Powershell Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Listopad 2019 - 14:07

Witam wszystkich zainteresowanych

chciałbym wyeksportować i importować za pomocą polecenia hormonogram zadań z tym że na razie mam takie polecenie

export

schtasks /query /xml /tn "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\TASK-NAME" > "%UserProfile%\EXPORT-FOLDER-PATH\TASK-EXPORT-NAME.xml"

import
schtasks /query /xml /tn "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\TASK-NAME" > "%UserProfile%\EXPORT-FOLDER-PATH\TASK-EXPORT-NAME.xml"

a mi chodzi o polecenie którym będę mógł wyeksportować całą listę zadań a nie każde po kolei tak samo z przywróceniem całej listy a nie po kolei każde zadanie ?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Atak_Snajpera 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 17:38

Zadania są przechowyanie w zwykłych plikach w %windir%\system32\Tasks

Standardowa komenda copy, xcopy lub robocopy powinny dać radę.

Ten post był edytowany przez Atak_Snajpera dnia: 08 Listopad 2019 - 17:41

#3 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 18:58

sprawdziłem metodę kopiowania folderu

po pierwsze właścicielem folderu jest System trzeba by było zmienić uprawnienia dla tego folderu i nadać mu prawa admina lub administratora wraz z wszystkimi podfolderami a zwłaszcza znajdującym się w Tasks folderze Microsoft

po drugie jak wspomniałem sprawdziłem metodę kopiowania nie stert nie działa po mimo przekopiowania zadań ,po wejściu do hormonogramu zadań nie widać w nim nic

#4 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 19:45

1. Nie trzeba przejmować uprawnień. Wystarczy uruchomić CMD jako System:
psexec -i -s cmd.exe

2. Restartowałeś usługę po wgraniu plików?

#5 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 19:51

tak restartowałem ale dalej nic nie widać

#6 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 20:08

bardziej interesowały by mnie polecenia

#7 Użytkownik jest niedostępny   Atak_Snajpera 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 20:44

Zobacz postasusek147, o 08 Listopad 2019 - 19:58, napisał(a):

sprawdziłem metodę kopiowania folderu

po pierwsze właścicielem folderu jest System trzeba by było zmienić uprawnienia dla tego folderu i nadać mu prawa admina lub administratora wraz z wszystkimi podfolderami a zwłaszcza znajdującym się w Tasks folderze Microsoft

po drugie jak wspomniałem sprawdziłem metodę kopiowania nie stert nie działa po mimo przekopiowania zadań ,po wejściu do hormonogramu zadań nie widać w nim nic

Nie wiem dlaczego ale u mnie katalog tasks należy do Administrators (Świeżo postawiony win7 na maszynie wirtualnej). Zadania mogę sobie usuwać/dodawać na zasadzie drag and drop w exploratorze. Po odświeżeniu pojawiają się w Tasks Scheduler.
Dodaj obrazek
Możesz sobie automatycznie nadać odpowiednie uprawnienia jakby co
https://www.winhelpo...file-or-folder/

Ten post był edytowany przez Atak_Snajpera dnia: 08 Listopad 2019 - 20:52

#8 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 08:28

Eksportowanie zadań za pomocą PowerShell
Aby wyeksportować zaplanowane zadanie za pomocą programu PowerShell, wykonaj następujące kroki:

• Otwórz Start .
  • Wyszukaj PowerShell , kliknij prawym przyciskiem myszy górny wynik i wybierz opcję Uruchom jako administrator .
  • Wpisz następujące polecenie, aby wyeksportować zaplanowane zadanie i naciśnij klawisz Enter :

Export-ScheduledTask -TaskName "TASK-NAME" -TaskPath "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\" | out-file C:\PATH\TO\EXPORT-FOLDER\TASK-EXPORT-NAME.xml

Dodaj obrazek

W poleceniu należy zaktualizować polecenie („NAZWA ZADANIA”, „\ TASK-PATH-TASKSCHEDULER \”, „C: \ PATH \ TO \ EKSPORT-FOLDER \ ZADANIE-NAZWA-EKSPORT.xml”) za pomocą szczegóły urządzenia.
Po wykonaniu tych kroków zadanie zostanie wyeksportowane do pliku przy użyciu rozszerzenia .xml, którego można następnie użyć do zaimportowania tego samego zadania na tym samym lub innym komputerze lub instalacji.

Importowanie zadań za pomocą PowerShell
Chociaż istnieje polecenie cmdlet „Eksportuj”, nie można znaleźć wariantu polecenia cmdlet „Importuj” za pomocą programu PowerShell. Zamiast tego musisz zarejestrować nowe zadanie, które zaimportuje te same ustawienia, co zawarte w eksportowanym pliku .xml.

Aby zaimportować zadanie za pomocą programu PowerShell, wykonaj następujące kroki:

• Otwórz Start .
  • Wyszukaj PowerShell , kliknij prawym przyciskiem myszy górny wynik i wybierz opcję Uruchom jako administrator .
  • Wpisz następujące polecenie, aby zaimportować zaplanowane zadanie i naciśnij klawisz Enter :

Register-ScheduledTask -xml (Get-Content 'C:\PATH\TO\IMPORTED-FOLDER-PATH\TASK-INPORT-NAME.xml' | Out-String) -TaskName "TASK-IMPORT-NAME" -TaskPath "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\" -User COMPUTER-NAME\USER-NAME –Force

Dodaj obrazek

W poleceniu pamiętaj o zaktualizowaniu polecenia („C: \ PATH \ TO \ IMPORTED-FOLDER-PATH \ TASK-INPORT-NAME.xml,” „TASK-IMPORT-NAME”, „\ TASK-PATH-TASKSCHEDULER \, „” NAZWA KOMPUTERA \ NAZWA UŻYTKOWNIKA ”) ze szczegółami urządzenia.

Szybka wskazówka: jeśli polecenie nie powiedzie się lub nie chcesz ręcznie wprowadzić hasła, pamiętaj o dołączeniu -Password ACCOUNT-PASSWORD (zastępując „KONTO-HASŁO” faktycznym hasłem) po określeniu „NAZWA KOMPUTERA \ UŻYTKOWNIK -NAME ”.
Po wykonaniu tych kroków wyeksportowane zaplanowane zadanie zostanie zaimportowane do lokalizacji określonej w Harmonogramie zadań.

czy ktoś mi to sprecyzuje ?

#9 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 09:56

Zobacz postasusek147, o 09 Listopad 2019 - 08:28, napisał(a):

czy ktoś mi to sprecyzuje ?

Ale co konkretnie? Bo jak dla mnie opis jest aż za dokładny.

#10 Użytkownik jest niedostępny   asusek147 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 10:29

jeszcze raz sprawdziłęm to u siebie u mnie zadania są zapisywane w tym folderze "C:\Windows\System32\Tasks"

ale nie stety nie można ich przenosić po przeniesieniu są nie widoczne nawet po restarcie pc

doszedłem za to co i jak z tymi poleceniami jak na razie mogę exportować i importować każde zadanie po kolei ale nie mam polecenia na
przenoszenie całej listy

#11 Użytkownik jest niedostępny   SebastianFM 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 15:49

Get-ScheduledTask bez podawania nazwy i ścieżki zwraca listę wszystkich zadań. Jak chcesz eksportować naraz wszystkie zadania to napisz prosty skrypt w PS.

Get-ScheduledTask | ForEach-Object {

Write-Output ('Eksportuję ' + $_.TaskName + ', ścieżka ' + $_.TaskPath)

# Tu wstaw polecenie, które wyeksportuje zadanie.
}

Strona 1 z 1