Skocz do zawartości
asusek147

hormonogram Zadań export import

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych

 

chciałbym wyeksportować i importować za pomocą polecenia hormonogram zadań z tym że na razie mam takie polecenie

 

export

 

schtasks /query /xml /tn "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\TASK-NAME" > "%UserProfile%\EXPORT-FOLDER-PATH\TASK-EXPORT-NAME.xml"

import

schtasks /query /xml /tn "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\TASK-NAME" > "%UserProfile%\EXPORT-FOLDER-PATH\TASK-EXPORT-NAME.xml"

a mi chodzi o polecenie którym będę mógł wyeksportować całą listę zadań a nie każde po kolei tak samo z przywróceniem całej listy a nie po kolei każde zadanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadania są przechowyanie w zwykłych plikach w %windir%\system32\Tasks

 

Standardowa komenda copy, xcopy lub robocopy powinny dać radę.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem metodę kopiowania folderu

 

po pierwsze właścicielem folderu jest System trzeba by było zmienić uprawnienia dla tego folderu i nadać mu prawa admina lub administratora wraz z wszystkimi podfolderami a zwłaszcza znajdującym się w Tasks folderze Microsoft

 

po drugie jak wspomniałem sprawdziłem metodę kopiowania nie stert nie działa po mimo przekopiowania zadań ,po wejściu do hormonogramu zadań nie widać w nim nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie trzeba przejmować uprawnień. Wystarczy uruchomić CMD jako System:

psexec -i -s cmd.exe

2. Restartowałeś usługę po wgraniu plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem metodę kopiowania folderu

 

po pierwsze właścicielem folderu jest System trzeba by było zmienić uprawnienia dla tego folderu i nadać mu prawa admina lub administratora wraz z wszystkimi podfolderami a zwłaszcza znajdującym się w Tasks folderze Microsoft

 

po drugie jak wspomniałem sprawdziłem metodę kopiowania nie stert nie działa po mimo przekopiowania zadań ,po wejściu do hormonogramu zadań nie widać w nim nic

Nie wiem dlaczego ale u mnie katalog tasks należy do Administrators (Świeżo postawiony win7 na maszynie wirtualnej). Zadania mogę sobie usuwać/dodawać na zasadzie drag and drop w exploratorze. Po odświeżeniu pojawiają się w Tasks Scheduler.

Capture.png

Możesz sobie automatycznie nadać odpowiednie uprawnienia jakby co

https://www.winhelponline.com/blog/take-ownership-of-file-or-folder/

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Eksportowanie zadań za pomocą PowerShell

Aby wyeksportować zaplanowane zadanie za pomocą programu PowerShell, wykonaj następujące kroki:

 

  • Otwórz Start .
  • Wyszukaj PowerShell , kliknij prawym przyciskiem myszy górny wynik i wybierz opcję Uruchom jako administrator .
  • Wpisz następujące polecenie, aby wyeksportować zaplanowane zadanie i naciśnij klawisz Enter :
     
    Export-ScheduledTask -TaskName "TASK-NAME" -TaskPath "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\" | out-file C:\PATH\TO\EXPORT-FOLDER\TASK-EXPORT-NAME.xml
     
    export-scheduled-task-powershell-windows-10.jpg?itok=LTRgGtpJ
     
    W poleceniu należy zaktualizować polecenie („NAZWA ZADANIA”, „\ TASK-PATH-TASKSCHEDULER \”, „C: \ PATH \ TO \ EKSPORT-FOLDER \ ZADANIE-NAZWA-EKSPORT.xml”) za pomocą szczegóły urządzenia.

Po wykonaniu tych kroków zadanie zostanie wyeksportowane do pliku przy użyciu rozszerzenia .xml, którego można następnie użyć do zaimportowania tego samego zadania na tym samym lub innym komputerze lub instalacji.

 

 

Importowanie zadań za pomocą PowerShell

Chociaż istnieje polecenie cmdlet „Eksportuj”, nie można znaleźć wariantu polecenia cmdlet „Importuj” za pomocą programu PowerShell. Zamiast tego musisz zarejestrować nowe zadanie, które zaimportuje te same ustawienia, co zawarte w eksportowanym pliku .xml.

 

Aby zaimportować zadanie za pomocą programu PowerShell, wykonaj następujące kroki:

 

  • Otwórz Start .
  • Wyszukaj PowerShell , kliknij prawym przyciskiem myszy górny wynik i wybierz opcję Uruchom jako administrator .
  • Wpisz następujące polecenie, aby zaimportować zaplanowane zadanie i naciśnij klawisz Enter :
     
    Register-ScheduledTask -xml (Get-Content 'C:\PATH\TO\IMPORTED-FOLDER-PATH\TASK-INPORT-NAME.xml' | Out-String) -TaskName "TASK-IMPORT-NAME" -TaskPath "\TASK-PATH-TASKSCHEDULER\" -User COMPUTER-NAME\USER-NAME –Force
     
    import-scheduled-task-powershell-windows-10.jpg?itok=Of7DlOQd
     
    W poleceniu pamiętaj o zaktualizowaniu polecenia („C: \ PATH \ TO \ IMPORTED-FOLDER-PATH \ TASK-INPORT-NAME.xml,” „TASK-IMPORT-NAME”, „\ TASK-PATH-TASKSCHEDULER \, „” NAZWA KOMPUTERA \ NAZWA UŻYTKOWNIKA ”) ze szczegółami urządzenia.
     
    Szybka wskazówka: jeśli polecenie nie powiedzie się lub nie chcesz ręcznie wprowadzić hasła, pamiętaj o dołączeniu -Password ACCOUNT-PASSWORD (zastępując „KONTO-HASŁO” faktycznym hasłem) po określeniu „NAZWA KOMPUTERA \ UŻYTKOWNIK -NAME ”.

Po wykonaniu tych kroków wyeksportowane zaplanowane zadanie zostanie zaimportowane do lokalizacji określonej w Harmonogramie zadań.

 

 

czy ktoś mi to sprecyzuje ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi to sprecyzuje ?

Ale co konkretnie? Bo jak dla mnie opis jest aż za dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz sprawdziłęm to u siebie u mnie zadania są zapisywane w tym folderze "C:\Windows\System32\Tasks"

 

ale nie stety nie można ich przenosić po przeniesieniu są nie widoczne nawet po restarcie pc

 

doszedłem za to co i jak z tymi poleceniami jak na razie mogę exportować i importować każde zadanie po kolei ale nie mam polecenia na

przenoszenie całej listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Get-ScheduledTask bez podawania nazwy i ścieżki zwraca listę wszystkich zadań. Jak chcesz eksportować naraz wszystkie zadania to napisz prosty skrypt w PS.

 

Get-ScheduledTask | ForEach-Object {

   Write-Output ('Eksportuję ' + $_.TaskName + ', ścieżka ' + $_.TaskPath)

   # Tu wstaw polecenie, które wyeksportuje zadanie.
}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...