Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

Nie mogę pobrać Windowsa na pedrive

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś podał jaki to błąd to może łatwiej byłoby ustalić przyczynę.

 

Jak na tej stronie klikniesz Pobierz narzędzie, to za jego pomocą możesz pobrać plik .ISO a później nagrać go na pendrive używając programu Rufus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem taki zacofany z tym wszystkim, że aż wstyd.

 

Podaję ten błąd:

 

58fccff5dfdf3018med.jpg

 

Nie lepiej po prostu pobrać ISO np. z basewin.pl?

Wolałbym na pendrive, ale mogę nie mieć wyboru.

Jakbyś podał jaki to błąd to może łatwiej byłoby ustalić przyczynę.

 

Jak na tej stronie klikniesz Pobierz narzędzie, to za jego pomocą możesz pobrać plik .ISO a później nagrać go na pendrive używając programu Rufus.

Przy ściąganiu ISO wystąpił ten sam błąd. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy jak wybierzesz aby pobrał plik .ISO to też się pojawi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pendrive? Nie czasem jakiś chinol co ma niby 16 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pendrive? Nie czasem jakiś chinol co ma niby 16 gb?

W sumie to nie wiem. Jeden to taki: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/pamiec-kingston-dtse9-16-gb?querystring=kingsto

 

A drugi to taki: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/pamiec-sandisk-cruzer-ultra-usb-3-0-16gb

 

Ale to jednak nie kwestia pendrive, bo ISO próbowałem pobrać na dysk i też nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz iso i wrzuć rufusem na pena: https://rufus.ie/

 

Źródło iso:

1. Zainstaluj do przeglądarki rozszerzenie pozwalające zmienić user agent, zmień na ios lub android, wejdź na https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i będziesz mieć opcje pobrania iso zamiast exeka.

2. Na skróty to samo źródło co wyżej (serwery m$), tylko bez kombinacji w user agenty: https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=d6395bda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Wam za pomoc! Mam nadzieję, że uda mi się ściągnąć to i przerzucić na pendrive zanim mi się wyłączy komputer, bo ostatnio czyni to coraz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze, jak mam uruchomić tego pendrive? Po zainstalowaniu win na pendrive pisało aby wyłączyć secure boot. Wchodzę w UEFI (pierwszy raz w życiu) szukam, znalazłem i patrzę, że jest wyłączone (disable). Więc, jak mogę pchnąć instalację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uefi tak ustawiłem, na usb:

 

7f33f09f2deeb3eemed.jpg

 

Ale wyskakuje mi takie ostrzeżenie:

 

d9053a9dc9b4265amed.jpg

 

Kurde, nie wiem dlaczego te zdjęcia ustawiły mi się bokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko jeszcze, jak mam uruchomić tego pendrive? Po zainstalowaniu win na pendrive pisało aby wyłączyć secure boot. Wchodzę w UEFI (pierwszy raz w życiu) szukam, znalazłem i patrzę, że jest wyłączone (disable). Więc, jak mogę pchnąć instalację?

Włączenie to (Enable) lub (Enabled)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba włączyć, tak? Myślałem, że wyłączyć.

 

A gdy próbowałem włączyć to nie mogłem. spróbuję jeszcze raz i podeślę link, z tym, co tam pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co biega bo udało mi się włączyć a i tak dalej kicha. Ten sam error, co poprzednio (na drugim screenie, w poście powyżej). ERROR: Legacy boot of uefi media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w biosie CSM lub zabotuj nośnik usb który zaczyna się od literek uefi - bo w trybie uefi rufus tworzy pena z instalką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz botoowanie z pena, wejdź do opcji dysków i wybierz nazwe pena i zapisz, uruchom kompa ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz botoowanie z pena, wejdź do opcji dysków i wybierz nazwe pena i zapisz, uruchom kompa ponownie

Nie jestem pewien czy tak przypadkiem wcześniej nie robiłem. Mam już ostry mętlik w głowie.

 

Wyłącz w biosie CSM lub zabotuj nośnik usb który zaczyna się od literek uefi - bo w trybie uefi rufus tworzy pena z instalką.

Właśnie tak zrobiłem. Jako, że nie wiem gdzie w uefi znaleźć CSM to zabotowałem nośnik z literką uefi. I coś zaczęło się dziać do momentu, gdy doszło do wyboru dysku/partycji. Wtedy na każdym z dysków pojawia się informacja:

Dysk [...] zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPS.

 

Droga przez mękę normalnie. Dzisiaj na bank tego nie zrobię.

 

EDIT: Już chyba wiem, co zrobiłem nie tak. Chyba źle zbotowałem pendrive.

Edytowane przez Wilczekstepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nadal zainstalować system jak bozia nakazała czyli uefi to konwertujesz dysk z mbr na gpt z poziomu instalki diskpartem >

Jak nie chcesz, to tworzysz rufusem pena raz jeszcze, ale zamiast gpt wybierasz w okienku mbr.

 

@up

pro i home x64 2w1, najnowsza obecnie kompilacja.

Tutaj masz wszystko co oferuje obecnie serwer m$ dla każdego: https://tb.rg-adguard.net/public.php - wszystkie linki do plików prowadzą na serwery microsoftu, token w linku jest ważny określony czas (24h?) dlatego generuje się w momencie gdy klikniesz download.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nadal zainstalować system jak bozia nakazała czyli uefi to konwertujesz dysk z mbr na gpt z poziomu instalki diskpartem >

Jak nie chcesz, to tworzysz rufusem pena raz jeszcze, ale zamiast gpt wybierasz w okienku mbr.

Dziękuję vcewsm2, że tak się zaangażowałeś, ale coś chyba nie tak jest z tym dyskiem. Jak próbuję go wyczyścić i przekonwertować w diskpart to wyskakuje mi komunikat, że dysków cd i dvd nie można konwertować.

 

A gdy przekonwertuję pena w rufusie na mbr to po prostu mi się nie uruchamia. :(

 

Więc właściwie to już mi tylko zależy na sformatowaniu tego dysku, ale nie mam jak tego zrobić.

Edytowane przez Wilczekstepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwertowałem w diskparcie dysk systemowy i właśnie wyskoczył mi wtedy taki nieoczekiwany napis, że dysków cd i dvd nie konwertuje. Mimo, że na sto procent konwertowałem dysk systemowy.

 

Ale naprawdę coś z tym dyskiem sata jest nie tak, bo udało mi się nagrać system na ten dysk hdd i próbowałem w programie EaseUS Partition sformatować ten dysk sata i nic to nie dało, mimo iż program pogratulował sobie sukcesu. Nie wiem, co z tym zrobić.

Edytowane przez Wilczekstepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety doszło do uszkodzenia na tym dysku firmware i dysk ten zrobił się dyskiem jedynie do odczytu. Nie da się na nim nic już zrobić. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...