Skocz do zawartości
shaman7

120mm i 140mm na górze obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam SG1 TG i niestety ale dwa 140mm się nie zmieściły na górze obudowy, ogólnie do SG1 TG dokupiłem 4 wentyle (2x120mm i 2x140mm) i na góre posadziłem 120mm z "lewej" (w strone procka) i drugi wentylator 140mm z prawej strony na górze. Teraz pytanie czy to ma jakikolwiek sens montować obok siebie na górze obudowy 120mm i 140mm? Czy to bez większego znaczenia? Temperatury Ryzena 5 3600 na Fortisie są w spoczynku 36-55 stopni średnio koło 40-45, czy one są w normie przy tym chłodzeniu? Przy długim graniu w nowego CoDa tempy są okolicach 60-70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy jest sens ogółem instalować wentylatory na top, jak widzę masz bardzo dobre temperatury podzespołów. Nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na infografice na stronie producenta jest informacja, że mieszczą się 2 wentylatory 140mm o grubości max 20mm na TOPie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na infografice na stronie producenta jest informacja, że mieszczą się 2 wentylatory 140mm o grubości max 20mm na TOPie :P

 

To fakt, zakupiłem o grubości 25mm i w tym problem. Mimo to udało mi się 120mm wcisnąć 25mm i obok 140mm też 25mm grubości. Te tempy mam przy właśnie zainstalowych wentach na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie nie dostałem odpowiedzi na pytanie z wentylatorami - czy obok siebie 120mm i 140mm to jakiś problem? czy bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie nie dostałem odpowiedzi na pytanie z wentylatorami - czy obok siebie 120mm i 140mm to jakiś problem? czy bez znaczenia.

 

Nie ma to żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest wydajniejsze na froncie - 3x 120mm czy 2x 140mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG1 TG nie ma montażu pod wentylatory 140mm na froncie, więc nie wsadzisz tam 2x140mm, a przynajmniej nie zrobisz tego prosto. Pozostaje Ci 3x120mm, przy czym dolny wentylator tak na prawdę niewiele robi, bo dmucha sobie pod osłonę PSU, gdzie co najwyżej ma wpływ na temperaturę HDD, które i tak się nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG1 TG nie ma montażu pod wentylatory 140mm na froncie, więc nie wsadzisz tam 2x140mm,

Pytałem ogólnie, nie w kontekście tej konkretnej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole powierzchni 3 wentylatorów 120mm i 2 wentylatorów 140mm jest podobne. Wydajność AiO o chłodnicy 280mm (2x140mm) i 360mm (3x120mm) również jest podobna, więc generalnie wydajność 3x120mm i 2x140mm będzie zbliżona, z lekką przewagą 3x120mm.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...