Skocz do zawartości
Wojako

Jaki monitor 27' IPS, 75hz, freesync do 750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora 27' w cenie max. do 750 zł wymagania:

 

-IPS

-min. 75hz

-Full HD

-freesync

 

80% to praca w internecie

20% to CS:GO ew. FIFA dla przyjemności i tyle to raczej będzie z gier...

Fajnie gdyby miał ładny wygląd i cienkie ramki, ale dobrą specyfikacje techniczną stawiam ponad tym wymogiem.

Komputer to R5 2600 + RX 580.

Edytowane przez Wojako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i do pracy taka pikseloza? Na 21,5" który mam w pracy jest 1920x1080 i przydało by się nieco większe zagęszczenie. Do 27" to 2560x1440 = absolutne minimum jak tekst ma być sensownie wyświetlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam LG na IPS 27' i jestem już przyzwyczajony do lekkiego ziarna, nie stanowi to dla mnie raczej problemu. Chcę zrobić mały upgrade względem starego monitora, na korzyść hz i freesync, choć wiadomo że większa rozdzialka jest bardzo fajna opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w takim wypadku to co innego - przyzwyczajenie to druga natura, no i dobrze wiesz jak wygląda 1920x1080 na 27". Jednak z drugiej strony dla samych freesync i 75Hz bym się osobiście nie przesiadał (no ale ja to ja). Myślę, że sam podejmiesz najlepszą decyzję dla siebie i nie sądzę, by ktoś Ci lepiej doradził, jeśli wiesz czego chcesz.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałem troszkę swoje wymagania i spojrzenie na sprawę monitorów i zdecydowałem się chyba jednak na AOC Q3279VWFD8. Jednak mam kilka obaw związanych z jego wielkością i nie tylko.

 

Jak wygląda sprawa z freesync i gsync na tym monitorze? Z tego co czytałem na reddit to jest kompatybilny z gsync gdybym chciał w przyszłości zmienić kartę na coś od nvidia?

Jak wygląda sprawa ze skalowaniem obrazu do FHD w grach? Bardzo pogorszy jakość obrazu?

Jak ta rozdzielczość będzie się miała to YT, filmów czy innych podstawowych zastosowań? W sumie nie jest ona standardowa i obawiam się jakiś rozciągnięć czy innych problemów związanych z proporcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor, jak za tą cenę to jakość obrazu rewelacyjna - szeroki gamut kolorów, niskie błędy odwzorowania kolorów i dobrze skalibrowana gamma. Co do skalowania filmów 1080p to one jako takie najmniej cierpią przez swoją specyfikę i na moje oko różnica była niezauważalna. Ba, oglądałem i materiały 720p i też nie było powodów do narzekań. Jeśli chodzi o gry 1080p to na pewno jest słabiej z uwagi na ostre krawędzie itd. ale ja osobiście różnicy nie widziałem pomiędzy tym a fhd na matrycy 1080p. Jakbym postawił obok drugi monitor z rozdziałką fhd to pewnie byłaby różnica ale tak to nie czułem kompletnie, że ostrość jest niższa, było zupełnie ok. Odnośnie freesync to ja mam radka więc gsync compatible nie sprawdzałem ale ziomki z reddita piszą, że śmiga ok. Zakres freesync/gsync compatible standardowo to 48-75hz i nie da się go mocno poszerzyć (CRU) bo już poniżej 44hz u mnie ekran zaczynał migać a najniżej z tego co czytałem ktoś zjechał do 39hz.

 

ps Mam identycznego mobasa i proca :thumbup:, tyle lat a oba te komponenty cisną dzielnie.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor, jak za tą cenę to jakość obrazu rewelacyjna - szeroki gamut kolorów, niskie błędy odwzorowania kolorów i dobrze skalibrowana gamma. Co do skalowania filmów 1080p to one jako takie najmniej cierpią przez swoją specyfikę i na moje oko różnica była niezauważalna. Ba, oglądałem i materiały 720p i też nie było powodów do narzekań. Jeśli chodzi o gry 1080p to na pewno jest słabiej z uwagi na ostre krawędzie itd. ale ja osobiście różnicy nie widziałem pomiędzy tym a fhd na matrycy 1080p. Jakbym postawił obok drugi monitor z rozdziałką fhd to pewnie byłaby różnica ale tak to nie czułem kompletnie, że ostrość jest niższa, było zupełnie ok. Odnośnie freesync to ja mam radka więc gsync compatible nie sprawdzałem ale ziomki z reddita piszą, że śmiga ok. Zakres freesync/gsync compatible standardowo to 48-75hz i nie da się go mocno poszerzyć (CRU) bo już poniżej 44hz u mnie ekran zaczynał migać a najniżej z tego co czytałem ktoś zjechał do 39hz.

 

ps Mam identycznego mobasa i proca :thumbup:, tyle lat a oba te komponenty cisną dzielnie.

 

Super! Dzięki wielkie za opinie!

Właśnie o taką opinie kogoś kto miał ten monitor mi chodziło :)

Dzięki wielkie, w miarę rozwiałeś moje wątpliwości, fajnie gdyby wszystko było idealnie, ale jeśli są to tylko minimalne odchylenia od normy to jestem w stanie się poświęcić. Większość internetu płakała gdy kupowałem 27' w FHD, jednak nie było to dla mnie takim problemem, więc tutaj też te drobne minusy nie powinny spędzać snu z powiek, a jednak jest chyba więcej zalet :)

 

Powiedz mi tylko jedną sprawę zakres freesync 48-75 spoko, rozumiem że poniżej 48 fps mogą być małe rozdarcia czy dropy, ale gdy gra osiąga powyżej 75fps to co się stanie? będzie jakiś niższy komfort niż gdy mieściła by się w 75 fps? trzeba ograniczać fps?

Jakim programem zwiększałeś zakres hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aoc w tej cenie bezkonkurencyjny ,w zamierzchłych czasach miałem ze 3szt. w każdej z nich ani wycieków podśw. ani żadnych syfów na matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojako Odnośnie pytania to są takie scenariusze kiedy mamy włączony freesync: z włączonym vsync gra zwyczajnie będzie scapowana na 75fps, z wyłączonym powyżej 75fps będzie tearing jakbyś nie miał freesynca więc w tym przypadku wystarczy zrobić cap na 75fps przy użyciu np. msi afterburner lub w sterach amd. Generalnie to działa tak, że jeśli masz fps poniżej lub powyżej zakresu freesync to działa to wtedy identycznie jak w monitorze bez tej funkcji. Jak fps spadnie poniżej zakresu freesync to analogicznie - z vsync będzie stutter a bez niego będzie tearing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojako Odnośnie pytania to są takie scenariusze kiedy mamy włączony freesync: z włączonym vsync gra zwyczajnie będzie scapowana na 75fps, z wyłączonym powyżej 75fps będzie tearing jakbyś nie miał freesynca więc w tym przypadku wystarczy zrobić cap na 75fps przy użyciu np. msi afterburner lub w sterach amd. Generalnie to działa tak, że jeśli masz fps poniżej lub powyżej zakresu freesync to działa to wtedy identycznie jak w monitorze bez tej funkcji. Jak fps spadnie poniżej zakresu freesync to analogicznie - z vsync będzie stutter a bez niego będzie tearing.

 

Ok, wszystko jasne. W takim razie pozostaje zaczekać na BlackFriday i liczyć że jeszcze taniej uda się wyrwać monitor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...