Skocz do zawartości
Merol93

Instalacja sterowników AM4 RAID Driver = blackscreen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w związku z premierą najnowszego Call of Duty i problemem z zacinaniem się cutscenek zacząłem poszukiwać rozwiązania. W którymś temacie znalazłem informację, że to ma coś wspólnego z dyskami twardymi, więc chciałem zaktualizować sterownik za nie odpowiedzialny. Posiadam płytę główną B450-A Pro Max, procesor Ryzen 3600. Wszedłem na stronę MSI i zainstalowałem z zakładki On-Board PIDE/SATA Drivers sterownik AM4 RAID Driver. Po ściągnięciu były dwa foldery - jeden NVMe, drugi SATA, a w każdym z nich 3 inne foldery, łącznie 6 plików instalacyjnych. Mam Windows zainstalowany na dysku NVMe SSD ADATA XPG SX6000PRO, a pliki trzymam na dysku SSD Crucial Bx500. Zainstalowałem przez PPM+zainstaluj wszystkie 6 plików ?. Komputer się nie włącza ?. I to by było na tyle z weekendowej Kampanii! Co robić ??

Edytowane przez Merol93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle co to RAID? Na początek zresetuj BIOS zworką i napisz co czy pomogło.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to po prostu sterowniki do dysku ?. Nie działa... Nie obędzie się bez formata ??

 

Oczywiście do biosu mogę wejść.

Edytowane przez Merol93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to po prostu sterowniki do dysku ?. Nie działa... Nie obędzie się bez formata ??

Jeśli możesz wejść w konsole, to pewnie dałoby się odinstalować te sterowniki, ale sądząc po tym że "Zainstalowałem przez PPM+zainstaluj wszystkie 6 plików ?" to format będzie najlepszą i najszybszą opcją.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując te sterowniki wogole mi potrzebne nie były? Mogliby dać instalator z informacją, że nie spełniam wymagań xd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10 zazwyczaj instaluje sobie wszystko i robi to dość sprawnie, jedynym podzespołem jaki trzeba zainstalować to karta graficzna bo Windows zazwyczaj dobiera starsze sterowniki i ewentualnie chipset ze strony AMD (AMD Chipset Drivers). Po instalacji systemu i karty graficznej, wchodzisz w menadżer urządzeń i sprawdzasz czy obok jakiegoś urządzenia nie masz żółtego wykrzyknika, jeśli nie ma, to zazwyczaj wszystko jest OK.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...