Skocz do zawartości
emsiak

I7 8750H Throttle?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem nowego Razer Blade 15 2019 advanced edition laptopa z i7 8750H oraz RTX 2070 MAX Q. No i wyniki tego laptopa jak za tą cenę nie powalają. Wykupiłem ostatnią sztukę tego laptopa ze sklepu - podobno więcej już ich nie robią..

Tutaj zaczynają się problemy. Wynik w Cinebenchu wynosi około 1000 pkt na max wydajności laptopa. Kolega ma starszą wersje tego laptopa z 1060 GTX i jego wynik to 1200-1250. sCiągnąłem Throttle stop ale z tego co zauważyłem to nie jest wina throttlingu. Czy to możliwe żeby throttling występował przy temperaturze 74 - 80 stopni? W momencie gdy procesor uzyskuje takie temperatury automatycznie zbija zegary. Czy może ktoś mi w końcu wytłumaczy dlaczego tak się dzieje? Czy to wadliwy fabrycznie procek? Czy wcisnęli mi laptopa, którego ktoś wcześniej oddal ? Nie mam już siły, czy ja robię coś złe czy ten procesor naprawdę jest uszkodzony w pewien sposób?

 

Windowsa mam 10 Home , Wersja ta sprzed 1903.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie jest w zadan sposob uszkodzony, probuj zrobić undervolt gpu i cpu na pewno pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory w laptopach zazwyczaj throttlują, Twój egzemplarz zachowuje się normalnie. Jak kolega wyżej pisał, undervolting powinien pomóc. Ja mam w lapku Ryzena 2700u i zintegrowaną vegę 10, która jest całkiem niezła, ale gry chodziły mi bardzo słabo, zegar wchodził na maksymalnie 600MHz, po uv procesora chodzi na pełnych, podanych przez producenta zegarach, a przy okazji procesor trzyma wyższe zegary:) Polecam to rozwiązanie, bo cały proces jest bardzo prosty, a innego rozwiązania nie ma. Rób powoli uv i testuj occt, czy zegary na CPU nie spadają i czy jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz otworzyć laptopa wymień mu pastę na ciekły metal w twoim modelu cały radiator wykonany jest w 100% z miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory w laptopach zazwyczaj throttlują, Twój egzemplarz zachowuje się normalnie. Jak kolega wyżej pisał, undervolting powinien pomóc. Ja mam w lapku Ryzena 2700u i zintegrowaną vegę 10, która jest całkiem niezła, ale gry chodziły mi bardzo słabo, zegar wchodził na maksymalnie 600MHz, po uv procesora chodzi na pełnych, podanych przez producenta zegarach, a przy okazji procesor trzyma wyższe zegary:) Polecam to rozwiązanie, bo cały proces jest bardzo prosty, a innego rozwiązania nie ma. Rób powoli uv i testuj occt, czy zegary na CPU nie spadają i czy jest stabilnie.

 

Rozumiem, tylko że jeśli moje temperatury nie dochodzą nawet do 80 stopni (gdzie 100 to max dla tego cpu) to nie powinien występować throttling. Zegary są zbijane mimo niskich temperatur. Czytałem coś jeszcze o Power Throttling, znalazłem opcje w biosie SpeedStep teraz ją wyłączam i będe testować. Zależy mi żeby procek chodził na 100% dzięki czemu nie będę tracić FPS w grach. Zrobie zaraz test i edytuje post.

 

Niestety ta opcja powoduje totalne wyłączenie               boostu w laptopie. 

Także nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego występuje u mnie throttling przy takich niskach tempach. Po zbiciu zegara do 3.6 ghz i zrobieniu undervoltingu Throttling wciaz wystepuje.. nie mam juz pomysłów. 

Edytowane przez emsiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie mają nic do tego :) Nie zbijaj zegara, tylko zejdź do najniższego możliwego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory sa ogolnie beznadziejne tak samo jak to jakie widzimisie ma OEM ktory ustawia mu power limity, probuje okielznac 9750H w duzo wiekszym laptopie (MSI GE75) i praktycznie nie da sie...pozostaje -140mV UV w Throttlestopie i blokada max czestotliwosci na ~3.5-3.6GHz all core a i tak bedzie mial ok. 90*c w grach kiedy GPU sie rozgrzeje.

Bez UV masz caly czas pod 90-100*c, nawet jak wlaczy sie Windows update :E :E :E 7700HQ nie mial zadnego problemu z throttlingiem a ten 6-rdzeniowy syf ma po 10-15*C roznicy miedzy rdzeniami.

A wyniki powyzej 1200 to raczej bardziej 9750H lub bdb chlodzenie, UV i czysty system.

 

 

Teraz wyobrazcie sobie kupno takiego laptopa z 8750/9750H po powiedzmy po 2-3 latach, jak bardzo musi byc juz zakatowany skoro bez UV (czyli u wiekoszci użytkowników) pracuje caly czas pod 100*C. Ile jeszcze mu zostalo zanim pękną luty pod BGA? 

Tak dziala 9750H z maksymalnym undervoltem i nowa pasta:

 

IGYg4KC.png

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata w HP OMEN 17 z i7 8750H oraz GTX 1070 zrobiłem undervolting -170mV. Efekt, temperatury niższe o 15-20 stopni a do tego stabilne 3,9GHz na wszystkich rdzeniach. Testowane w GPZ-z. Wcześniej spadało do 3,4-3,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem wysokich temperatur (jak na laptopa gdzie temperatury cpu potrafią dochodzić do 100C) maks 84-5C, a po uv zegary na integrze 2x wyższe :E

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nawet po undervoltingu nie utrzymuje zegarów. W lolu , gra która nie jest zbyt wymagająca średnia ilość klatek to 110. Bez znaczenia czy działa na throttle stop czy bez. Wyniki te same a zegary skaczą pomiędzy 800 MHz a 3.9 zamiast utrzymywać stałej częstotliwości. W laptopie za taką cenę (7,5k) trochę mnie to boli. Poważnie myślę czy znów nie zwrócić.. drugiego już z kolei sprzętu i żyć bez laptopa tylko działac na stacjonarnie. Ten rtx 2070 max q to też dobry żart..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz laptopa tylko do gier to zwróć. Wydawać 7,5k tylko po to, żeby grać w Lola w 110fps to wyrzucanie kasy w błoto. A jak potrzebujesz laptopa do pracy, to za połowę tej kwoty kupisz coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem każde napięcia w undervoltingu. Doszedłem aż do -145 mv gdzie powyżej już lecą blue screeny . Nawet na takim undervoltingu temperatury w teście zaczęły szaleć I na 3,6 GHz dalej throttle. Musiałbym zejść chyba do 3,2 GHz żeby pozbyć się throttlingu w tym laptopie. Nie widzę tu innego rozwiązania jak tylko zwrot. Chyba dam spokój sobie z laptopami . To utwierdza mnie w przekonaniu, że lepiej wydać 2k na laptopa do internetu niz 7,5k za coś co i tak nie działa stabilnie. Albo mam szczęście do dostawania sklepowego szitu po zwrotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie laptop jest w serwisie gdzie starają się zrobić tak by zegary pracowały po 3.9 GHz w grach a nie po 3,0-3,1 GHz co daje bardzo duży spadek wydajnościowy.. naprawdę bardzo nie chce go oddawać ale jeśli serwis tego nie zrobi to kto może ? Na pulpicie chodzi w 3.9 GHz a podczas grania spada do powyższych prędkości.. temperatura nie sięga wyżej niż 81 stopni , so why? Tak jak ktoś wyżej pisal mogę ewentualnie poprosić pana z serwisu (osiedlowego ) o wymianę pasty , czy tam skalpel, o ile się da skalpować . Ale nie jestem pewny czy to na pewno wina temperatur że nie utrzymuje zegarow.. zszedłem już do takiego undervoltingu , ze zaczely się blue screeny a throttle stop dalej pokazywał throttling , no come on. Co to ma być!! Co mam zrobić? Ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły? Naprawdę oddanie go to ostateczność i nie chce tego robić :(

Edytowane przez emsiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz - power limit sie klania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz - power limit sie klania.

 

Wymienilbym go na

Eluktronics MAG-15

 

To ma być laptop, który wyśle wszystkie laptopy tego pokroju do lamusa. Niestety nie wiem kiedy będzie dostępny w Polsce :( Ewentualnie oddać go i żyć bez komputera aż do premiery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilbym go na

Eluktronics MAG-15

To ma być laptop, który wyśle wszystkie laptopy tego pokroju do lamusa.

Ty tak na poważnie ? lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawdopodobnie to zrobi, ciekawe kto go klepie - Tongfang czy Clevo?

Problemem takiego kadłubka zostaje

- Jakość obudowy

- Brak wsparcia producenta

- Wątpliwa gwarancja

- -100% do swagu między znajomymi

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ludzie zrozumieją że laptopy nie nadają się do gier ? Temat wałkowany z dwie dekady !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ludzie zrozumieją że laptopy nie nadają się do gier ? Temat wałkowany z dwie dekady !!

Nadaje się do gier ale trzeba mieć kasy jak lodu aby projektanci przyszli po rozum do głowy i dobrze zaprojektowali odpromienniki ciepła w kadłubach szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...