Skocz do zawartości
SWoland

używany gtx 1080ti czy nowy pachnący rtx 2060 Super?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ale będzie na styk, zakładając ze celujesz w 60fps(rdr2).

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to kartę graficzną co drugą generację i tak trzeba zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz to balans.

Dla każdego ten balans może oznaczać co innego i niezależnie czy to jest stacja robocza czy komp do rozrywki.

Każdy idiota potrafi kupić najdroższe graty wink.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to kartę graficzną co drugą generację i tak trzeba zmieniać.

 

Tak, ja zawsze czekam na kartę mniej więcej w tych samych pieniądzach która da mi 2 krotny przyrost mocy, czyli zazwyczaj co 2 generacje.

 

Słowo klucz to balans.

Dla każdego ten balans może oznaczać co innego i niezależnie czy to jest stacja robocza czy komp do rozrywki.

Każdy idiota potrafi kupić najdroższe graty wink.gif

 

 

 

 

thumbup.gif RTX ON szczerbaty.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja zawsze czekam na kartę mniej więcej w tych samych pieniądzach która da mi 2 krotny przyrost mocy, czyli zazwyczaj co 2 generacje.

 

 

 

thumbup.gif RTX ON szczerbaty.gif

 

 

czyli jak mam gtx 970 4gb, to poczuję kopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując rx 5700 xt styknie mi do fullhd w rdr 2 i cod?

Spokojnie ale na RDR2 i tak nie ma co ustawić najwyższych ustawień graficznych bo zajedzie każdą kartę. Jeden stopień niżej i tak nie widać żadnego pogorszenia grafiki. Optymalizacja tej gry na PC leży na całej linii, więc trzeba ją sobie samemu suwakami zoptymalizować.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ale na RDR2 i tak nie ma co ustawić najwyższych ustawień graficznych bo zajedzie każdą kartę. Jeden stopień niżej i tak nie widać żadnego pogorszenia grafiki. Optymalizacja tej gry na PC leży na całej linii, więc trzeba ją sobie samemu suwakami zoptymalizować.

 

Jakos z doświadczenia jak ktoś mówi że "oj tylko jedno oczko w dół a wydajność dwa razy większa" to jak przychodzi co do czego to grają na średnich i taki rdr2 wygląda jak San Andreas...

Owszem są opcje które mało co zmieniają, ale lepiej kupić mocniejszą kartę, żeby nie była zajezdzana na wysokich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos z doświadczenia jak ktoś mówi że "oj tylko jedno oczko w dół a wydajność dwa razy większa" to jak przychodzi co do czego to grają na średnich i taki rdr2 wygląda jak San Andreas...

Owszem są opcje które mało co zmieniają, ale lepiej kupić mocniejszą kartę, żeby nie była zajezdzana na wysokich temperaturach.

 

Widzisz, o ile w przyrost w nowych kartach po premierze konsol rzędu dajmy na to 30% od tak nie za bardzo wierzę. Wszystko też zależy od ceny. To już w sam przyrost z RT ON to te 30% czemu nie ? AMD z wiadomych względów zna wydajności konsoli, sami też może wreszcie pokażą coś z RT w samych kartach. Jedno i drugie powoduje, że Nvidia w samym RT będzie na równi z AMD albo muszą dać coś więcej od siebie. Bo te 5-10% to będzie za mało.

Dzisiaj jest tak, że stare karty Nvidia wydajność w grach z RT mają tragiczną, RTXy słabą. Jeśli AMD dojdzie do poziomu RTX lub parę procent wyżej to Nividia siłą rzeczy musi coś więcej dorzucić. I pozostaje kwestia ceny. Jeśli w danej serii zostaną te same to fajnie, jak będzie widocznie lepiej, ale i drożej to będzie już kiepski żart. Szczególnie, że wychodzą konsole i jak nowe karty będą bardzo drogie to sobie w cenie takiej kupisz PS5 i telewizor ;)

RTX miały jakiś sens po premierze bo niby coś dodawały, może i wydajnościowo bez RT w grach kiepsko przy takich cenach. Ale jeśli wydajność mocno nie skoczy, a ceny na premierę będą takie same lub wyższe to nie każdy musi grać na PC :E

RTX daje dzisiaj średnie efekty, a zabija masakrycznie wydajność, czasami jakieś problemy. Ceny kart nie stoją w miejscu i jak telefonów pokroju Apple rosną z serii na serię. Do tego swoje zrobiła kryptowaluty. I tak żeby grać to trzeba wydać taczkę pieniędzy, oby nie ciężarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos z doświadczenia jak ktoś mówi że "oj tylko jedno oczko w dół a wydajność dwa razy większa" to jak przychodzi co do czego to grają na średnich i taki rdr2 wygląda jak San Andreas...

Owszem są opcje które mało co zmieniają, ale lepiej kupić mocniejszą kartę, żeby nie była zajezdzana na wysokich temperaturach.

RDR2 na średnich wygląda nadal dobrze, dopiero na low grafika jest słaba. Tak, najlepiej kupić RTX2080Ti i za rok wymienić na 3080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby RT dobrze wykorzystać to chyba miną 2-4 generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz to balans.

Dla każdego ten balans może oznaczać co innego i niezależnie czy to jest stacja robocza czy komp do rozrywki.

Każdy idiota potrafi kupić najdroższe graty wink.gif

Dokładnie trzeba sobie odpowiedzieć w co masz teraz i w przyszłości grać, w jakim klatkarzu i ustawieniach(rozdzielczość). Pamiętne czasy gdy się dostawało pasku od pożal się boże moderatora tutaj na wniosek aspirującego redaktora typu jam extremalny titanowiec, który na turbine 1080ti widziałby tylko 7960xe. A wystarczyło tylko zmienić tą i3 na i7 przynaniej 6c teraz i karte najwyżej zmienić(sli marnie chyba skończyło mistrzuniu ;) ) i teraz ograć te wszystkie gierki które kulały i w tym 4k high przez cpu. Wąskie gardła ale z glów. Pozdrawia od wykosztowywującego się za wysokimi klatkami w high na 1440p :P

 

Może jednak tak być gdy zamiast na limicie gpu bądź ograniczonych klatek(vsync) jesteś na limicie cpu i mogą być wtedy kłopoty z frametime... Pytanie co i z czym do czego...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak grasz w grę i widzisz ze CPU cały czas 99% i prawie leci z niego dym, a karta na mniej niż 99% i nie trzyma fr to wtedy możesz być pewien ze cie ogranicza w tym momencie CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My o tym pisaliśmy prawie 3 lata temu...

Dziś:

 

Tu trzeba sobie odpowiedzieć czy się nie gra na vsyncu blokującym klatki na 60 i czy chce się robić więcej(niż nawet monitor ma hz) ale prawda jak teraz ledwo staczy procesora to i lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak grasz w grę i widzisz ze CPU cały czas 99% i prawie leci z niego dym, a karta na mniej niż 99% i nie trzyma fr to wtedy możesz być pewien ze cie ogranicza w tym momencie CPU ;)

Nie koniecznie. Możesz stworzyć grę, która ma zaawansowanie efekty fizyczne oraz AI, które potrafi coś więcej niż strzelanie ślepakami liczone na CPU i grafikę typu pixel-art - CPU 100% status umieram, a GPU 20% status pff... nawet się nie spociłem.

Przykład AC:Oddysey - AI i fizyka nie jest wybitna, ale przeciwnicy starają się otaczać gracza, chować przed ostrzałem, potrafią używać wykryć gracza po dzwięku oraz mają dość dobry algorytm opowiedziany za widzenie i wykrywanie obiektów jak na grę Ubisoftu etc. Grafikę możesz zjechać na low, a CPU(przynajmniej pierwsze 6C) i tak w wielu przypadkach będzie stękać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że 4K wymaga o niebo więcej od GPU, a przy tym CPU nie musi być topowy to dla mnie oczywistość. :) Dla 144hz najlepsze jest full hd i qhd. Jedni wolą full hd i tańsze GPU, a drudzy co mają na to trochę więcej pieniążków idą w inne rozdzielczości. Ale to temat rzeka więc lepiej nie ciągnijmy tego tematu.

 

1080 ti bardziej wydajna karta, ale niesie ryzyko przy kupnie używki i przy full hd z prockiem non K i7-4770 myślę że poszedłbym w nowego rtx 2060 super. Jednak nie wykluczałbym opcji nowego radeon 5700 xt(w dobrej wersji oczywiście) albo 2070 super w dobrej cenie. Wszystko zależy od opłacalności. W używanego gtx 1080 ti bym się raczej nie pchał.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że 4K wymaga o niebo więcej od GPU, a przy tym CPU nie musi być topowy to dla mnie oczywistość. :) Dla 144hz najlepsze jest full hd i qhd. Jedni wolą full hd i tańsze GPU, a drudzy co mają na to trochę więcej pieniążków idą w inne rozdzielczości. Ale to temat rzeka więc lepiej nie ciągnijmy tego tematu.

 

1080 ti bardziej wydajna karta, ale niesie ryzyko przy kupnie używki i przy full hd z prockiem non K i7-4770 myślę że poszedłbym w nowego rtx 2060 super. Jednak nie wykluczałbym opcji nowego radeon 5700 xt(w dobrej wersji oczywiście) albo 2070 super w dobrej cenie. Wszystko zależy od opłacalności. W używanego gtx 1080 ti bym się raczej nie pchał.

 

A ja mając do wyboru topowego 1080ti na długiej gwarancji i przeciętna wersję 2060 super w tej samej cenie, nawet bym na rtxa nie spojrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę jak ktoś sprzeda rocznego gtx 1080 ti i w dodatku topowej wersji poniżej 2000 zł.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wytrzymać i lepiej poczekać na black friday/monday? aby potem żal nie ściskał że przepłaciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak cały czas na tym samym dodam że jest to przewód pięciometrowy, bardziej pytam z ciekawości bo to się dzieje tak rzadko że mi to nie przeszkadza ale gdybym znalazł fixa to bym nie narzekał  8 na 10 razy gdy zasnę coś oglądając i TV się po czasie wyłączy przykładowo i go włączam jak wstanę to jest ok  ale czasem zdarza się to co pisałem w pierwszym poście i tak jak pisałem tylko wyłączenie-włączenie, ponowne uruchomienie, wylogowanie-zalogowanie czy uśpienie-wybudzenie przywraca dźwięk. Powiem ci że z wypięciem i wpięciem przewodu to nie sprawdzałem  specjalnie będę wyłączał od teraz sam TV a PC zostawiał włączony niech to się za którymś razem stanie to sprawdzę z ciekawości 🤣
    • Dużo zależy też co oni tam kładą im bardziej rzadka i mniej lepka pasta tym bardziej z biegiem czasu będzie "uciekać" z rdzenia, ty zmieniałeś po 4-5 latach a tutaj panowie w nowej karcie pozbijali prawie 10 stopni względem świeżej fabrycznej  to jest komedia, wystarczy dać gęstą pastę o dużej lepkości dokładnie pokryś rdzeń bez prześwitów albo położyć ptma i robi się inna karta.... śmiech na sali żeby coś takiego fabrycznie robili skoro można wykrzesać znacznie lepsze wyniki na tym samym chłodzeniu.
    • Chcesz zrobić ze swojego PC "młockarnie" że zależy ci na jak najwyższym cfm zamiast po prostu zrobić odpowiedni przepływ powietrza i znaleźć przy tym złoty środek co do kultury pracy / wydajności jaki ci pasuje? mam w domu starego fractala venturi HF-14 który na max obrotach dmucha niesamowicie i w specyfikacji ma kozacki "CFM" ale co z tego jak sam jeden jest wtedy głośniejszy niż pięć innych w obudowie ustawionych z głową  
    • Fera 3 nie daje rady z tym prockiem że chcesz grzebać? nie wiem czy wiesz ale dużo nie zyskasz przy tym cpu między chłodzeniem za 100zl a jakimś wypasionym aio bo problem leży gdzie indziej (było setki razy) jeżeli nie robiłeś UV (-30) to zrób i od razu będzie 10 stopni mniej.
    • Ogrywałem ją na PS4 Pro w 4k 30fps, gdzie gra wyglądała pięknie. Jestem ciekaw co tu ulepszyli lub popsuli, że do 4k trzeba już potężnego RTX4080 🤔 Ja raczej nie kupię, bo mam ją ograną, chyba że w jakiejś promce z koszyka biedaronki 😄
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...