Skocz do zawartości
SWoland

używany gtx 1080ti czy nowy pachnący rtx 2060 Super?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

a więc wydajność 1080ti ma nadal lepszą, ale już są tylko używane modele, więc chyba lepiej fabryczną 2060S bo cena podobna?,

 

obecnie mam gtx 970 4GB więc i tak poczuję chyba ostre kopniecie:)?

 

zasilacz Chieftec BDF-650C

 

płyta główna MSI Gaming B85-G43

 

Procek i7 -4770

 

32gb Ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę:

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n207sgaming-oc-8gd-p1378095

 

Kupowałem wczoraj :)

[ https://www.x-kom.pl/p/514369-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-windforce-oc-3x-8gb.html ; opinie ]

 

Cicha , chłodna ( przy dobrym obiegu w obudowie ) ; nic nie "brzęczy" :P 4 LATA GW producenta.

 

https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-gtx-970-vs-nvidia-geforce-rtx-2060-super/intel-core-i7-4770-3-40ghz-vs-intel-core-i7-4770-3-40ghz/ultra/ultra/-vs-

 

Dosyć trochę -Cię będzie CPU "hamował" ... niestety ...

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n206sgaming-oc-8gc-p1368218

 

Karty dzieli ~15% wydajności i + 1 rok GW i 5,5 stówy ...

 

Do nowej karty dostaniesz jeszcze grę ( którą ew. możesz sprzedać )...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 Super, bo nvidia przycina wsparcie w nowych grach dla pascali. Masz też dodatkowo RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz topowych geforców z kolejnych lat uważam, że nVidia coraz bardziej leci w ch... W zamierzchłych czasach geforce 4 czy serii 6000, topowa karta z danego okresu dawała radę jeszcze przez długi czas. Zaczęło się psuć po serii 700, gdzie 780Ti jeszcze dawało radę, ale jak kupiłem 980Ti, to lada moment później ledwo nadążało za 1070, a dzisiaj raczej nie ma do niego startu. 1660 to też nie jest wybitna karta, a często przegania staruszka ze względu na brak optymalizacji. Ostatni raz zaufałem im kupując 1080Ti. Na premierę wydajność w grach zbliżona do 2080, dzisiaj zdarza się, że w nowych grach przegania je 2060 Super. Kij im w oko, topowe karty są absurdalnie drogie, a starzeją się szybciej niż kiedykolwiek. Pewnie za rok wyjdzie seria 3000 i okaże się, że 2080Ti będzie na starcie równe z 3080, ale po pół roku czy roku już ledwo będzie doganiać 3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz topowych geforców z kolejnych lat uważam, że nVidia coraz bardziej leci w ch... W zamierzchłych czasach geforce 4 czy serii 6000, topowa karta z danego okresu dawała radę jeszcze przez długi czas. Zaczęło się psuć po serii 700, gdzie 780Ti jeszcze dawało radę, ale jak kupiłem 980Ti, to lada moment później ledwo nadążało za 1070, a dzisiaj raczej nie ma do niego startu. 1660 to też nie jest wybitna karta, a często przegania staruszka ze względu na brak optymalizacji. Ostatni raz zaufałem im kupując 1080Ti. Na premierę wydajność w grach zbliżona do 2080, dzisiaj zdarza się, że w nowych grach przegania je 2060 Super. Kij im w oko, topowe karty są absurdalnie drogie, a starzeją się szybciej niż kiedykolwiek. Pewnie za rok wyjdzie seria 3000 i okaże się, że 2080Ti będzie na starcie równe z 3080, ale po pół roku czy roku już ledwo będzie doganiać 3060.

 

 

no to jaka alternatywa?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie xtn i b00. :)

Jak nvidia to tylko rtx. Ale osobiście poszedłbym w Radeona, bo nie podoba mi się polityka nvidii, to po 1, po 2 navi mocno depcze po piętach w nowszych tytułach, wystarczy spojrzeć na testy w rdr2 np. Jest duża szansa że wraz z upływem czasu takie 5700xt dogoni 2080. Bo w kwietniu-czerwcu wychodzi ampere, jeśli nvidia zrobi z rtx to co teraz robi z pascalami no to elo.

 

@edyta

Swoją drogą trochę lipa, że poza 5700/XT amd nie wypuściło jeszcze tańszych 5600/5500. Bo jak ktoś celuje w słabsze karty to jest skazany na nvidie (1660 super, czy 1650s -22 lis). W przypadku amd nic nie wiemy, sad :(

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1875 w media ekspercie jest gigabyte rx5700xt , który wedle wszelkich testów ma chłodzenie i konstrukcje top3 najlepszych w tych kartach , dodatkowo gra i gamę pass Xbox. Sam chce się przesiąść na rx, i będę szukał okazji na red devila, nitro+ lub gigabyte, bo to jak na razie najlepsze konstrukcje , dobre jeszcze są red Dragon i pulse. Reszta na moje jest nieopłacalna, ze wzgledu gorących pamięci, słabych chlodzen , lub sporej głośności. Sam miałem mętlik w głowie czy rtx czy rx, ale chce kartę na dłużej i podejrzewam że amd tak szybko się nie będzie starzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1875 w media ekspercie jest gigabyte rx5700xt , który wedle wszelkich testów ma chłodzenie i konstrukcje top3 najlepszych w tych kartach , dodatkowo gra i gamę pass Xbox. Sam chce się przesiąść na rx, i będę szukał okazji na red devila, nitro+ lub gigabyte, bo to jak na razie najlepsze konstrukcje , dobre jeszcze są red Dragon i pulse. Reszta na moje jest nieopłacalna, ze wzgledu gorących pamięci, słabych chlodzen , lub sporej głośności. Sam miałem mętlik w głowie czy rtx czy rx, ale chce kartę na dłużej i podejrzewam że amd tak szybko się nie będzie starzec.

1875 to świetna cena. Ja najprawdopodobniej będę składał kompa z 5700xt Pulse. Bo z tych wszystkich które wymieniłeś, poza tym że jest dobra, najbardziej podoba mi się wizualnie. No i "zdejmowalne" wentylatory - super sprawa. Nitro+ jeszcze lepsze pod względem temperatur, ale w Meshify C którego planuje byłaby na styk. Więc zostanę przy Pulse raczej. Sapphire zawsze trzyma poziom jeśli chodzi o amd.

Składam jak tylko pojawi się B550, jak nie pojawi się do świąt, to może szarpnę się na x570.

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 super to bida, przecież można za 2k kupić outletowa 2070 super i jedynie wtedy mozna się zastanawiać co brać 1080ti vs 2070 super, a i tak decyzja jest ciężka. Ja wolałem topową wersje 1080 ti niż przeciętną nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 super to bida, przecież można za 2k kupić outletowa 2070 super i jedynie wtedy mozna się zastanawiać co brać 1080ti vs 2070 super, a i tak decyzja jest ciężka. Ja wolałem topową wersje 1080 ti niż przeciętną nówkę.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/red-dead-redemption-2-wyniki-wydajnosci-kart-graficznych.html

 

ja tym artykułem się sugerowałem

 

boję się używek zwłaszcza zeszłorocznych, nigdy nie wiesz co przeżyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą opcją dla 'ubogich' jest flashowanie wersji 5700 do XT,

po zrobieniu UV temperatury wiele nie wzrosną, wydajność bardzo

blisko droższej wersji. AMD świadomie zablokowało zegary.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/red-dead-redemption-2-wyniki-wydajnosci-kart-graficznych.html

 

ja tym artykułem się sugerowałem

 

boję się używek zwłaszcza zeszłorocznych, nigdy nie wiesz co przeżyła :)

 

Ja nie będę nikogo na używki namawiał, ale jak chcesz nówki to poszukaj 2070 super w dobrej cenie.

2060 super bym sobie odpuścił.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i7 -4770 RTX2070 Super i jeszcze pewnie w FHD?! Max RTX2060 Super lub RX5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i7 -4770 RTX2070 Super i jeszcze pewnie w FHD?! Max RTX2060 Super lub RX5700.

taa, bo te kilkanaście procent różnicy to robi tAAAAAką różnice, że RTX2070 Super to nie może być...

Poza tym wiadomo, że jak karta nie działa cały czas na 101% to jej kondensatory ropom zachodzom

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-4770k będzie się pocił z gtx 1080ti w qhd. Tutaj przychylam się również do wyboru między rtx 2060 super lub rx 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu "To GPU do FHD za mocne i bez sensu" lol2.gif skąd się bierze takie myślenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rtx 2080 ti kadajo to może się dowiesz w końcu. A tak serio to żadna tajemnica, że im większa rozdzielczość tym większe wymagania względem karty graficznej. Do tego istnieje takie pojęcie jak bottleneck. Co prawda jest on zawsze obecny, ale nikt nie chce go przy karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak za silna karta do danej rozdzielczości, wszystko to kwestia utylizacji mocy drzemiącej w GPU, jej % obciążenia i kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zdecydowałem się na rx 5700 xt Pulse bo podobno najchłodniejszy , monitor fulhd fakt, ale dlatego bo nie wiem czy te monitory 144hz są też dobre do obróbki foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rtx 2080 ti kadajo to może się dowiesz w końcu. A tak serio to żadna tajemnica, że im większa rozdzielczość tym większe wymagania względem karty graficznej. Do tego istnieje takie pojęcie jak bottleneck. Co prawda jest on zawsze obecny, ale nikt nie chce go przy karcie graficznej.

Niektórym to powinni pozabierać wszelaki monitoring to wąskie gardła zaraz by poznikały lol2.gif

Grasz z 75fps w 1080p i 2160p, ale obciążenie GPU w 1080p to 50%, a 2160p to 99%. Znając szpeców będą pisać, że jest wąskie gardło ze strony CPU w 1080p szczerbaty.gif Czas zlikwidować wąskie gardła, ale głowach.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Po co sie kupuje nowe GPU ?

Żeby ciągle chodził i w każdej sytuacji na 100% czy żeby dawał stabilny framerate (pal licho ile) i ładną grafikę ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłem taką głupotę jak ty doradzasz kadajo. Kupiłem gtx 1080 do i5-4670k w qhd. Po trzech miesiącach stwierdziłem że CPU ostro niedomaga i tylko się przy nim męczę. Ale wszyscy wokół kup gtx 1080 bo nie będzie mocnego bottlenecku i pograsz w każdą gierkę. W bf1 i gw2 przy i7-8700k prawie że dwa razy więcej fps. Żeby mieć stabilny framerate to i karta graficzna i procesor muszą dawać radę wyciskać tyle fps ile potrzebujesz. Głupi przykład z yt

gra jest wymagająca pod względem CPU, ale karta graficzna użyta to gtx 1070 ti więc daleko do gtx 1080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za slaby procek do danej gry nie ma z tym nic wspólnego. Co mi chcesz powiedzieć, ze jak byś kupił GTX 1070 do FHD to by ci BF1 chodził dobrze ? Nie, bo nadal i5 będzie cie ograniczać.

Ja mowie o sytuacji gdzie dany GPU ma dać stabilne np. 60 fps w danej rozdzielczości z detalami obrazu na wysokim poziomie.I teraz takie detale zapewni mi powiedzmy każda karta od GTX1070 w góre, ale taki RTX2080Ti da mi olbrzymi zapas mocy przy zachowaniu tych parametrów, dodatkowo ze świetną kulturą pracy.I tak GTX1070 musiałbym wymienić już za rok a na RTX będę mógł siedzieć pewnie jeszcze spokojnie 3-4 lata od cała filozofia. Wiec nie ma czegoś takiego jak za silna karta do danej rozdzielczości.

 

Sytuacja ta tylko się pogłębia jeśli chcemy więcej niż 60 fps, wtedy teoretycznie zawsze powinniśmy kupować najszybsza kartę i procek na rynku i wymieniać je co roku aby zachować ten sam poziom jaki by on nie był szczerbaty.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za slaby procek do danej gry nie ma z tym nic wspólnego. Co mi chcesz powiedzieć, ze jak byś kupił GTX 1070 do FHD to by ci BF1 chodził dobrze ? Nie, bo nadal i5 będzie cie ograniczać.

Ja mowie o sytuacji gdzie dany GPU ma dać stabilne np. 60 fps w danej rozdzielczości z detalami obrazu na wysokim poziomie.I teraz takie detale zapewni mi powiedzmy każda karta od GTX1070 w góre, ale taki RTX2080Ti da mi olbrzymi zapas mocy przy zachowaniu tych parametrów, dodatkowo ze świetną kulturą pracy.I tak GTX1070 musiałbym wymienić już za rok a na RTX będę mógł siedzieć pewnie jeszcze spokojnie 3-4 lata od cała filozofia. Wiec nie ma czegoś takiego jak za silna karta do danej rozdzielczości.

 

Sytuacja ta tylko się pogłębia jeśli chcemy więcej niż 60 fps, wtedy teoretycznie zawsze powinniśmy kupować najszybsza kartę i procek na rynku i wymieniać je co roku aby zachować ten sam poziom jaki by on nie był szczerbaty.gif

 

reasumując rx 5700 xt styknie mi do fullhd w rdr 2 i cod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...