Skocz do zawartości
snake210196

ryzen 5 2600 - 90 C w stresie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj doszedł do mnie nowy pc w końcu. Złożyłem, postawiłem system wszystko ładnie pięknie do czasu testów. Pobrałem occt, core temp i inne pierdy, wszystko jest w porządku poza prockiem. Zdaje sobie sprawę, że boxowe chłodzenie to nie jest król wydajności ale bez przesady, na pulpicie mam ponad 60C a podczas testu w OCCT ponad 95C... Przeryłem trochę tych tematów i wszędzie pojawia się to samo - kup chłodzenie. Całe życie jechałem na boxowych bo nigdy nic czułem potrzeby na inne.

Czy aż w takim stopniu te od amd są takie złe? ...

 

Uprzedzam pytania, sprawdzałem, chłodzenie siedzi dobrze, zostawiłem tą pastę co była na boxie.

 

 

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450 GAMING X

 

https://www23.zippyshare.com/v/7sXPlhbD/file.html

Edytowane przez snake210196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach powinieneś mieć poniżej 70st bez OC, więc nie ma problemu, a syntetyki to inna kategoria i bez chociaż fera3 do nich nie podchodź. Na boxowym chłodzeniu można podkręcić do 3,8-3,9Ghz ale w grach będzie ok. 75st. Ostatnio składałem kompa z 2600, założyłem stockowe chłodzenie ale z Grizzly Kryonaut i w grach po OC do 4Ghz na 1,275v było ok. 75st. OCCT wyłączyłem jak przekroczył 85st :) i dalej nie sprawdzałem.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przykręciłeś zbyt słabo boxowe chłodzenie do procesora?

Przecież to niemożliwe 60 stopni w stanie spoczynku bez obciążenia. np. Sam pulpit po uruchomieniu komputera.

Obecnie mam 38 stopni podczas przeglądania forum w przeglądarce, na zrównoważonym trybie zasilania.

Sprawdź czy podłączyłeś złącze od wiatraka, czyli boxowego chłodzenia do gniazda CPU_FAN

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek chodzi to na pewno :D

Dzisiaj jest troszkę lepiej , granice 45-50 C w spoczynku

 

https://www1.zippyshare.com/v/dca5HZgD/file.html

 

Czy to już jest normalna temperatur dla tego proca?

 

Nie zdążyłem pobrać jeszcze żadnej gierki, zaraz wychodzę do roboty a na weekend wyjeżdżam.

Edytowane przez snake210196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w R6 temperatura rośnie do 95 C... Sprawdzałem dwa razy chłodzenie. Wszystko siedzi tak jak powinno... Jest możliwe, że jakaś lipna sztuka mi się trafiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie napięcia i czy nie mssz czasem włączonego quite mode wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w biosie jakie są temperatury, ale takie jak masz to na pewno nie jest nic dobrego i takie nie mogą zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może o coś zahacza (to może być nawet milimetr) i nie przylega równo do procesora - nawet na boxie nie powinienes miec wiecej jak 70st w grach

ja mm Ferę 3 i taki sam procesor to 70 st osiąga w wygrzewaniu prime95 jak ustawie 4,1 ghz i napięcie 1,41v

normalnie pracuje na 4,05ghz i nap 1,34v i 60 w stresie mi nie przekracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biose mam 40-42 stopnie. Po wczorajszej grze sprawdziłem czy w ogóle radiator się nagrzewa i bym rozgrzany dość konkretnie więc ciepło odbiera, może wentylator za słabo kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 100% i jest dużo lepiej. Hałas mi nie przeszkadza, na razie niech tak będzie a w przyszłym tygodniu kupie jakieś chłodzenie ... Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W grach nie powinno być więcej niż 70C, mi bardzo dobrze box hulał na Ryzenie 2600 i nawet o/c robiłem do 3,9Ghz, to wtedy były skoki do 75C, ale to nic groźnego.

 

Coś u Ciebie nie tak.

 

Oczywiście w OCCT takie temperatury nie są zdziwieniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 100% i jest dużo lepiej. Hałas mi nie przeszkadza, na razie niech tak będzie a w przyszłym tygodniu kupie jakieś chłodzenie ... Dziękuje za pomoc.

 

Ustawianie wentylatorow na 100% to nie jest żadne rozwiązanie. Każdy ci tu pisze że stockowy jest dobry i pewnie masz źle zamontowany, a ty już będziesz nowy cooler kupował bo nawet nie chce ci się obudowy otworzyć żeby sprawdzić... co za czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on miał w occt ponad 95 st przy boxie to normalka, a 100& czemu ma nie ustawiać jak takie mierne chłodzenie? kilka stopni zbije, do czasu kupna nowego wydajniejszego chodzenia sobie pogra - od siebie polecę Ferę 3 - za stówkę można kupić nówkę, a rewelka tempy - na stocku w occt ledwo 61st mi przekroczyło, po OC 68st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tyle że z R5 3600 ponad 55 stopni w idle na boxowym chłodzeniu. Zauważyłem, że ma bardzo wysokie napięcie cały czas więc ustawiłem na sztywno aby był stabilny i cyk, max 80 było w OCCT po ok. 1h (w grach granice 65 gdzie wczesniej 80+ to byla norma). Po zmianie na Fere 3 (brakowało mi mocowań na am4) i teraz można się juz pokusić o jakieś OC :)

Edytowane przez Dazee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę do tematu bo widzę że o temperaturach mowa. 70-72C w ciężko zmodowanym Falloucie 4 na ultra jest ok, bez OC ? czy lepiej zmienić w 5 3600x chłodzenie z boxowego na jakiegoś silentiuma itp. wszystko w obudowie spasowane jak należy, pasta grizzly itp.

Ps. W spoczynku 33-36C nawet przy różnych wariacjach z internetem typu youtube, parę otwartych przeglądarek czy skanowanie

Edytowane przez zombine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę do tematu bo widzę że o temperaturach mowa. 70-72C w ciężko zmodowanym Falloucie 4 na ultra jest ok, bez OC ? czy lepiej zmienić w 5 3600x chłodzenie z boxowego na jakiegoś silentiuma itp. wszystko w obudowie spasowane jak należy, pasta grizzly itp.

Ps. W spoczynku 33-36C nawet przy różnych wariacjach z internetem typu youtube, parę otwartych przeglądarek czy skanowanie

tu masz na moim r5 2600 i chłodzeniu Fera 3 (nap 1,3v), ta gra nie siedzi mocno na cpu, wiec raczej nie masz sie co o tego boxa martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...