Skocz do zawartości
Snejkelele

[5000 - 6000 zł] Laptop multimedia, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wcześniej już pisałem o pomocy w wyborze laptopa gamingowego. Po sprawdzeniu kilku modeli okazało się iż żaden z nich nie jest w stanie spełnić dwóch najważniejszych dla mnie rzeczy: jakości wykonania oraz przyzwoitej kultury pracy.

W związku z tym, chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze kolejnego laptopa:

 

Zastosowanie:

- programowanie( głównie .Net Framework, .Net Core w Visual Studio 2019),

- przeglądanie internetu (dużo zakładek)

- słuchanie muzyki

- oglądanie filmów, youtube itp.,

- okazjonalnie napisanie jakiegoś dokumentu w office, czy stworzenie prezentacji powerpoint,

- okazjonalnie proste gierki typu Super Meat Boy, czy jakiś Need For Speed.

 

Czego oczekuję od laptopa

- ekran matowy z w miarę dobrym odwzorowaniem kolorów o rozmiarze 14-15.6 cala (lepiej, gdyby miał 15.6 cali)

- dobra jakość wykonania (fajnie by było, gdyby był z aluminium),

- dobra kultura pracy tzn. żeby wentylatory nie gwizdały, nie wydawały jakichś dźwięków, których nie powinny wydawać i były ciche w idlu i przy mniej wymagających operacjach, a także w miarę ciche przy tych bardziej zasobożernych,

- dobra klawiatura i touchpad,

- RAM minimum 16gb,

- SSD M2 minimum 512 gb,

- fajnie by było gdyby nie był grzałką (jak np MSI PS63, który podobno przy bardziej wymagających operacjach dobija do prawie 100 stopni na CPU),

- przyzwoita bateria,

- nie zależy mi również na mocnej karcie graficznej, w zasadzie wystarczy nawet zintegrowana.

 

Budżet

fajnie by było gdybym zamknął się w 6000 złotych.

 

System

- najlepiej bez systemu

 

Co już sprawdzałem i odpada

- Lenovo y540(miałem 3 wersje z i7 9750h oraz 1660TI i jeden z wentylatorów wydawał gwizd),

- Asus g531gu (prawy wiatrak wydaje nieprzyjemny odgłos),

- Hp pavillon Gaming (tandetna jakość wykonania, wystarczyło oprzeć ręce o klawiaturę, aby zauważyć jej uginanie się),

- Acer Helios 300 (głośny jak cholera)

Edytowane przez Snejkelele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 4499 zł

 

Wykonany z aluminium, z wydajną kartą GTX 1650 a jednocześnie spełniający wszystkie pozostałe wymagania. Na pewno będzie cichszy niż laptopy z niskonapięciowym procesorem i MX250 w ciasnej obudowie :)

 

Tutaj test tego laptopa z nieco słabszym procesorem: Aspire 7 A715 Laptop Review: Acer's upgrade giant with gaming potential and long battery life

 

____________________________________________________________

 

Druga propozycja o wiele słabsza w grach ale w codziennym zastosowaniu nadal świetna, spełniająca wszystkie wymagania i wykonana z aluminium:

 

Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3199 zł

 

Tutaj test Acer Aspire 5: Acer Aspire 5 A515-52G (i7-8565U, GeForce MX250, SSD, FHD) Laptop Review

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jakość wykonania ma dla Ciebie znaczenie, zerknij sobie może na laptopy biznesowe z wyższej półki np.:

HP EliteBook 850 G6 i7-8565/16GB/480/Win10P za 6599zł

Jest tu aluminiowa obudowa, matowa matryca FHD IPS, Pointstick-czyli odpowiednik trackpointa, ma dobrą baterię oraz klawiaturę z trackpointem. Do tego jest całkiem lekki i kompaktowy oraz posiada port Thunderbolt 3. Jedyne co to fakt, że ma zintegrowaną kartę, ale dzięki temu nie obciążamy dodatkowo układu chłodzenia oraz akumulatora. Moim zdaniem prócz ceny i Windowsa (który jest), spełnia on Twoje wymagania. Na wyposażeniu znalazło się też złącze stacji dokującej, a laptop jest objęty 3-letnią gwarancją.

 

Jako alternatywę zaproponuję jeszcze mocniejszy sprzęt, ale nadal z laptopów biznesowych.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme i5/16GB/512/Win10P GTX1050Ti za 6499zł

Aktualnie ten model jest w dobrej cenie. Ma wydajniejszy 4-ro rdzeniowy procesor i5-8300H oraz dedykowaną kartę GTX 1050Ti Max-Q. Matowa matryca FHD IPS jest b.dobrej jakości, do tego akumulator pomimo mocnych podzespołów powinien wystarczyć na 8-9h pracy. Podobnie jak w HP jest tu port Thunderbolt 3 (a nawet 2), złącze stacji dokującej oraz 3-letnia gwarancja. Klawiatura jest wygodna,oczywiście podświetlana, a także trackpoint . Całość waży tylko 1,85kg, co moim zdaniem jest b.dobrym wynikiem. Co ciekawe model ten obsługuje do 64GB pamięci ram i powinien mieć 2 złącza m.2 na dyski SSD (tak przynajmniej wynika ze specyfikacji Lenovo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Zephyrus G GA502DU R7-3750H/16GB/512/Win10 - 5299zł

Nowy Zephyrus jest rewelacyjny. Jest lekki i ma metalową obudowę. Ma również dobrą matrycę 15,6" i wydajne podzespoły..

 

ASUS ZenBook 14 UX434FLC i7-10510U/16GB/1TB/Win10 - 5899zł

Alternatywnie 14-sto calowy ZenBook. Wykonanie podobnie jak w przypadku Zephyrusa, to najwyższa półka Asusa wykonana z najlepszej jakości materiałów.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj co nieco starałem się poszukać jakiegoś laptopa spełniającego moje wymagania. Wyczytałem, że do programowania dużo lepszy będzie procesor wysokonapięciowy, więc CPU z literką U odpadają(no chyba, że są w stanie uciągnąć solucję składającą się z do 20 projektów w Visual Studio 2019 i ich kompilacja nie zajmie godziny xD oraz poradzi sobie z wirtualizacją i dockerem). Najlepsze co udało mi się znaleźć oraz było również zaproponowane przez @przemekan to Lenovo ThinkPad X1 Extreme i5/16GB/512/Win10P GTX1050Ti. Niestety jest on już niedostępny w tej wersji w sklepie x-kom.

 

Co do reszty propozycji:

- Lenovo y540 - dopisałem w temacie, że juz posiadałem ten egzemplarz i jedyne co mi w nim przeszkadzało to gwizd prawego wentylatora,

- Acer Aspire 7 - wydaje się dobrą propozycją, lecz jakość ekranu trochę mnie odstrasza,

- Acer Aspire 5 - odstrasz PWM, oraz słaba jakość wyświetlacza,

- HP elitebook 850 G6 - jak dla mnie jego cena jest zbyt duża przy oferowanych przez niego podzespołach,

- ASUS Zephyrus G GA502DU - nie jestem przekonany do procesorów AMD, poza tym wyczytałem, że jest on dość głośny podczas obciążenia,

- ASUS Zenbook 14 - wolałbym jednak coś, co nie ma wlutowanej pamięci RAM.

 

Znalazłem też takie laptopy:

Asus 571gt oraz Dell Latitude 5501

Co sądzicie o tych laptopach? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś mocniejszego, to możesz jeszcze zwrócić uwagę na:

Dell Inspiron 7590 i7 9750H/16GB/512/Win10 GTX1650 za 6149zł

Podzespoły są dosyć mocne, a bateria ma pojemność prawie 100Wh (dokładnie 97 hallucine.gif) więc o czasy pracy bym się nie martwił. Laptop nie jest przy tym ciężki-1,78kg (co przy pojemności aku jest świetną inforamcją). Do tego jest tu procesor i7 oraz GTX 1650.

Tu masz jakąś włoską prezentację. :

A tu recenzję jednego z użytkowników na reddit : https://www.reddit.c...n_15_7000_7590/

Wersja z i5 jest oczywiście znacznie tańsza:

Dell Inspiron 7590 i5-9300H/16GB/256/Win10 GTX1050 za 4949zł

Co ciekawe GTX 1650 ma tu jedynie 3GB pamięci ram.

Można tu dołożyć kolejny dysk SSD na PCIe więc do max. budżetu droga jest jeszcze daleka.

 

Asus jest OK, co mnie martwi to niewielki akumulator, tylko jeden slot na pamięć ram.

Dell Latitude to odpowiednik ThinkPada- to biznesowa seria- jest bardzo dobra wykonanie jest na b.dobrym poziomie, ukłąd chłodzenia również prezentuje b.dobry poziom. Jedynie matryca mogłaby być lepsza:tu masz test tego Dell'a (choć w nieco innej konfiguracji): https://laptopmedia.com/review/dell-latitude-5501-review-a-light-but-rigid-business-device/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...