Forum PCLab.pl: Nvidia geforce 940m - 60fps cap - Windows 10 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nvidia geforce 940m - 60fps cap - Windows 10 Oceń temat: ***** 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   Reagle 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Listopad 2019 - 02:41

Witam, posiadam laptop Asus x555lb, fabrycznie posiadał, system Windows 10, kiedyś dostał ode mnie downgrade'a do 8.1 (problem występował również przed nim), teraz ma znowu Windows 10. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników i odpaleniu jakiejkolwiek gry, tylko i wyłącznie w trybie fullscreen mam ograniczenie 60 fps, w oknie bez ramek jak i z ramkami ten problem NIE występuje. Można odczuć też input laga. Oczywiście znalazłem wiele rozwiązań tego problemu i jak by pomogły to bym nie pisał tego tematu.

Próby:

Vsync - Wyłączałem w grach, ustawieniach w nvidii globalnych i konkretnego programu.

Sterownki - Oryginalny ze strony asusa nie daje efektów, najnowszy i starsze również, każdy sterownik instalowałem, usuwając poprzedni DDU Cleanerem w trybie awaryjnym, bez dostępu do sieci i wykonując czystą instalacje nowych, także instalowałem je przez menedżer urządzeń.

XBOX - Wyłączenie wszystkich usług, ustawień i edycja rejestru, nic nie dało.

Specyfikacja:
Nvidia Geforce 940m 2gb
Intel Core i5 5200u
Ram 8gb
Monitor wbudowany 1366x768 60hz.

Z góry dziękuje za pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   SebastianFM 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 07:40

Ja nie mam rozwiązania twojego problemu jedynie coś ci podpowiem. W laptopie to GeForce (jeżeli na nim uruchomisz grę) zajmuje się renderowaniem obrazu do bufora, jednak za jego wyświetlanie nadal odpowiada zintegrowana karta graficzna. Według mnie to ona ogranicza liczbę wyświetlanych klatek.

Ten post był edytowany przez SebastianFM dnia: 09 Listopad 2019 - 07:40

#3 Użytkownik jest dostępny   qrek1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 09:41

Zobacz postReagle, o 09 Listopad 2019 - 02:41, napisał(a):

Oczywiście znalazłem wiele rozwiązań tego problemu i jak by pomogły to bym nie pisał tego tematu.
Z góry dziękuje za pomoc.

Człowiek zawsze znajdzie z rana radość gdy czyta takie zdanie. Jak byś wypisał te rozwiązania które znalazłeś, a nie były rozwiązaniami to uniknąłbyś dublowania podawania rozwiązań które już znalazłeś...
https://steamcommuni...92080499876311/

#4 Użytkownik jest niedostępny   Reagle 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 09 Listopad 2019 - 12:12

Zobacz postSebastianFM, o 09 Listopad 2019 - 07:40, napisał(a):

Ja nie mam rozwiązania twojego problemu jedynie coś ci podpowiem. W laptopie to GeForce (jeżeli na nim uruchomisz grę) zajmuje się renderowaniem obrazu do bufora, jednak za jego wyświetlanie nadal odpowiada zintegrowana karta graficzna. Według mnie to ona ogranicza liczbę wyświetlanych klatek.

Też o tym pomyślałem i pogrzebałem w ustawieniach intela i nic, ale nie jestem informatykiem :(

Zobacz postqrek1, o 09 Listopad 2019 - 09:41, napisał(a):

Człowiek zawsze znajdzie z rana radość gdy czyta takie zdanie. Jak byś wypisał te rozwiązania które znalazłeś, a nie były rozwiązaniami to uniknąłbyś dublowania podawania rozwiązań które już znalazłeś...
https://steamcommuni...92080499876311/

Hmm, wydaje mi się, że je wypisałem :)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Reagle 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 09 Listopad 2019 - 12:32

Dziękuje ludziom, którzy nie pomogli mi bezpośrednio, ale SebastianFM podsunął mi pomysł z integrowaną kartą graficzną, a w poście, który wysłał Qrek1 znalazłem rozwiązanie, które komuś pomogło(czyli wyłączenie i włączenie integry), a mi nie pomogło, ale pomyślałem podobnie i DDU Cleanerem usunąłem stare sterowniki intela i zainstalowałem nowe i wszystko działa jak powinno :)

Strona 1 z 1