Skocz do zawartości
Elzulninho

Telefon do 3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zakupić smartfon do 3 tys. To co dla mnie najważniejsze to w kolejności:

1)Aparat - nie jestem jednak jakimś fanem fotografowania, po prostu na wakacje itp

2)Bateria - niech trzyma ten cały dzień przy względnym uzytkowaniu

3)Design

4)Jakość dzwięku

5)Wydajność - w gry raczej nie gram ale fajnie jakby smartfon chodził szybko

 

Ekran minimum 5.7 cala

 

Do tej pory myślałem o One Plus 7 Pro oraz Galaxy s10. Z tych dwóch co byście wybrali? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Jakiś Huawei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pod Twoje wymagania jak znalazł wpisuje się htc u12+

Ostatnio wyrwałem za 1100 że zwrotu, nowego. Aparat mega. Wideo mega. Bateria dzień wytrzyma względnego użytkowania. Kolor transcendent blue mega. Dźwięk sztos. Wydajność mega. Więc po co przepłacać?

Chyba że masz parcie na nowy dizajn albo koniecznie OLED, o czym nie wspomniałeś.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również za u12+

Zapytał byś się z pół roku temu to byłby pod budżetem ;)

A że teraz za 1500zl kupisz to tylko korzystaj.

U11 plus ma lepszą baterie.

Za rok kupisz sobie taniej s10\op o ile będziesz chciał zmienić.

Siedziałem na flafowcu, prsesiadalem się na wysoką średnia za śmieszne pieniadze, bo 600zl. Nie tęsknię ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop do Ciebie Petru.

Jako użytkownik htc, czy jest jakaś apka od nich żeby sprawdzić aktualny status gwarancji na słuchawkę, np. po imei, tak jak jest to czarne na białym w HiCare od Huawei.

Bo szukałem i nie bardzo mogłem znaleźć.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu z V30. Nic mnie w nim nie denerwuje, nic mi nie przeszkadza, ale po 2 latach, a jest to telefon, który miałem zdecydowanie najdłużej w życiu - patrzę na półkę nawet iPhona 11 Pro Max. No i coś tak oczywiście czuję, że wszystko co nowe, czyli S11, P30Pro, One Plusy są urządzeniami nowszymi o generację - tak żaden mnie nie urzekł na tyle abym wyszedł ze sklepu z nową słuchawką. Postanowiłem zaczekać jeszcze chwil kilka aż się pojawią kolejne modele, następcy. Jeśli nie będą zdecydowanie lepsi od obecnych urządzeń, to kupię coś z obecnych w niższej cenie. Jeśli coś mnie urzeknie - kupię coś nowego. Oczekiwania mam podobne, ogólna jakość, jakość audio, jakość video i bateria. Do tego ogólne wrażenia z użytkowania urządzenia. Gdybym dzisiaj miał telefon kupić, to chyba bym postawił na P30 Pro bądź Note 10, oczywiście od Samsunga. No i moooże jeszcze S10 by wpadło, ale już S10+ nie ze względu na gabaryty, zaczynam się zastanawiać czy kolejnego telefonu nie kupić wręcz odrobinę mniejszego niż obecny.

 

A HTC U12+ jest nijaki. Kosztuje półtora kafla bo: z przodu wygląda jak telefon sprzed 3 lat, z tyłu jak sprzed 2 lat, bebechy ma sprzed półtora roku, do tego nie ma nic spektakularnego w specyfikacji, przednia kamerka to dramat jak w V30. Ok, jak na telefon za półtora kafla czy mniej - jest POPRAWNY, ale nie jest telefonem współczesnym a polecanie go komuś, kto szuka flagowca za 3 kafle to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop do Ciebie Petru.

Jako użytkownik htc, czy jest jakaś apka od nich żeby sprawdzić aktualny status gwarancji na słuchawkę, np. po imei, tak jak jest to czarne na białym w HiCare od Huawei.

Bo szukałem i nie bardzo mogłem znaleźć.

 

Ja sprawdzałem gdzieś online jak mi płytę główną wymienili. Wszystko się zgadzało, łącznie z nazwiskiem PM produktu u dystrybutora, gdzie kolesia znam osobiście :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cervandes

Co do wyglądu u12+ z przodu to jestem w niebo wzięty że ma wygląd sprzed 3 lat bo młodsze modele mają albo ohydne nocze, albo łzy albo dziury ? ale to kwestia gustu i nie mówię że teraz nie ma ładnych słuchawek, bo gdzieś tam są.

Poczekajmy może na więcej konkretów od autora. Podejrzewam że htc mu nie podejdzie, jeśli faktycznie będzie chciał przeznaczyć cały budżet na fona.

 

@up

To też znalazłem, że jeśli masz fona w naprawie to możesz sprawdzić na bieżąco pewne kwestie. Ale tak z marszu nie mogę nic znaleźć. Czy to przy Huawei czy honor można było szybko sprawdzić w aplikacji po zalogowaniu bądź na stronie internetowej producenta po imei, a tu cholercia przy htc szukam i znaleźć nie mogę.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zakupić smartfon do 3 tys. To co dla mnie najważniejsze to w kolejności:

1)Aparat - nie jestem jednak jakimś fanem fotografowania, po prostu na wakacje itp

2)Bateria - niech trzyma ten cały dzień przy względnym uzytkowaniu

3)Design

4)Jakość dzwięku

5)Wydajność - w gry raczej nie gram ale fajnie jakby smartfon chodził szybko

 

Ekran minimum 5.7 cala

 

Do tej pory myślałem o One Plus 7 Pro oraz Galaxy s10. Z tych dwóch co byście wybrali? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Jakiś Huawei?

 

Tak się składa, że mam zarówno s10 jak i OnePlusa 7 pro co prawda 5g ale to niemal ten sam telefon. Używam s10 w wersji 5g, który trochę różni się od 10 plus np. zestawem aparatów ale w domu mamy też podstawowy tani model s10 plus 4g. Mając do wyboru tylko jeden z nich jednak zdecydowanie kupiłbym s10, nie zastanawiając się ani minuty. S10 ma jednak jedną poważną wadę, która będzie dla Ciebie istotna; bardzo prądożerny procesor. Każdy inny flagowe ze Snapdragonem 855 będzie działał po naładowaniu co najmniej 50% dłużej. Mimo wszystko biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw uważam, że s10 choć nie jest idealny to jest obecnie najlepszym telefonem na rynku.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to top i ciężko bezpośrednio porównać systemy choćby.

 

cervandes, myślę że najpoważniejszym arg przytoczonym przez Ciebie to to, że Tobie HTC sie nie podoba. Oraz to, że bebechy są sprzed 1,5roku. S845 to już nie nadający się procesor do niczego. Teraz to bankowo wypadną z rynku... Świat mobilny jest Ci wdzięczny.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes, myślę że najpoważniejszym arg przytoczonym przez Ciebie to to, że Tobie HTC sie nie podoba. Oraz to, że bebechy są sprzed 1,5roku. S845 to już nie nadający się procesor do niczego. Teraz to bankowo wypadną z rynku... Świat mobilny jest Ci wdzięczny.

 

 

Za to polecanie komuś starego telefonu, bo samemu się go ma jest totalnie w porządku i nie ma w tym nic dziwnego, że jak ktoś chce topowej słuchawki za 3 tysie to mu się wciska telefon za połowę tej kwoty. W sumie pójdźmy dalej, po co przepłacać, niech kupi RN7, przecież to cudowny telefon w relacji cena-jakość a autor niczego więcej nie potrzebuje. A ile zaoszczędzi, ohoho!

 

Polecasz telefon, którego producent ryje w dnie i w każdej chwili może ogłosić bankructwo, każdy kto to teraz świadomie kupuje musi się liczyć z tym, że może stracić wsparcie w postaci aktualizacji i serwisu. Że sam lubisz wystawiać się na strzał kupując wynalazki - wiem, ale polecając HTC komukolwiek wypada wspomnieć o tym argumencie przeciwko zakupowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru spamuje telefonami HTC od co najmniej półtora roku i w kółko ma te same argumenty. Powinien bana za to wyłapać, przecież za 3k z małym hakiem można spokojnie kupić dużo lepszy op 7t pro, którego ja polecam w tym budżecie.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, że za 3k z małym hakiem to nie do 3k a dwa, że nie posiadam już HTC.

Bzdury opowiadacie nawet sie nie zastanawiając nad ich sensem.

Poza tym u12 wciąż jest ścisłą czołówką wszystkiego, i zdjęć i wydajności i możliwości audio.

Patrzycie przez pryzmat tylko cyferek i wyglądu a nie tego, co oferuje. I to w danej cenie.

Żadna z słuchawek tu wymienionych nie jest warta dopłaty 1500zl do u12. Gdyby były w cenie 2000-2300 wtedy jest co rozważać, ale nie dwukrotnosc kwoty.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zdjęciami w XR w porównaniu do s10, OnePlusa itp?

 

Wszystkie to najwyższy poziom w dzień ale XR nie ma trybu nocnego. XR ma gorszy ekran, tylko jeden aparat i ma większe ramki od s10 i OP 7 pro. Wszystko to dostaniesz dopiero w 11 Pro. S10 jest jak najbardziej wart swojej ceny.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytajcie dokładnie pierwszy post i zastanówcie się czy naprawdę niewłaściwym jest zaproponować słuchawkę o połowę tańszą ale spełniająca myślę w 90% wymagania autora. Nikt tu nie wciska na siłę htc. Wydaje mi się to propozycją. Aczkolwiek patrzę że sam autor nie odniósł się do proponowanego urządzenia, jakim jest leciwy już, ledwo działający smartfon który z powodu braku ewentualnych aktualizacji najprawdopodobniej wybuchnie lub zacznie tak wolno działać z tym swoim wcale nie najnowszym procesorem że może i faktycznie trzeba go wykreślic z tego i jeszcze z kilku innych tematów. RIP poor u12+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, że za 3k z małym hakiem to nie do 3k a dwa, że nie posiadam już HTC.

Bzdury opowiadacie nawet sie nie zastanawiając nad ich sensem.

Poza tym u12 wciąż jest ścisłą czołówką wszystkiego, i zdjęć i wydajności i możliwości audio.

Patrzycie przez pryzmat tylko cyferek i wyglądu a nie tego, co oferuje. I to w danej cenie.

Żadna z słuchawek tu wymienionych nie jest warta dopłaty 1500zl do u12. Gdyby były w cenie 2000-2300 wtedy jest co rozważać, ale nie dwukrotnosc kwoty.

Napisałem, że posiadasz? U12 ma kilka wad, i to na tyle dużych, że nawet Xiaomi mi9 jest wg. mnie lepszym wyborem. Brak ekranu amoled, czyli kiepska widoczność w słońcu, brak wsparcia, ogromne ramki, przeciętna bateria i już dość stary hardware jak na flagowca. Dla mnie już sam brak amoleda dyskwalifikuje telefon w wyższej cenie. Nie po to płaci się grubą kasę, żeby latem chować się w cieniu i zasłaniać telefon dłonią, żeby wyraźnie widzieć ekran. Op7t pro to propozycja, jak autor tematu musi kupić telefon do 3k, to polecam op7t.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już sam brak amoleda dyskwalifikuje telefon w wyższej cenie. Nie po to płaci się grubą kasę, żeby latem chować się w cieniu i zasłaniać telefon dłonią, żeby wyraźnie widzieć ekran.

 

1500 to nie gruba kasa, jak 3k a dwa, dla Ciebie jak to sam zaznaczyłes. I tyle z obiektywnej Twej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 kafle to się iPhona 11 kupuje a nie XRa.

 

Tylko polecam nie kupować dziś a 'gdy się trafi okazja'. Polecam dodanie triggera na pepperze i czekanie, w ciągu 2 tyg już trzykrotnie można było kupić 11-stkę za 2875-3030pln. I to nie z lombardu, komisu, budy z komóreczkami a normalnie, np na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 to nie gruba kasa, jak 3k a dwa, dla Ciebie jak to sam zaznaczyłes. I tyle z obiektywnej Twej oceny.

Zadbaj o pisanie w taki sposób, żeby można Ciebie zrozumieć, bo zdanie które cytuję nie jest do końca po polsku. Ocena jest subiektywna, bo moja, tak samo jak Twoja również jest subiektywna. Ja staram się ocenić najbardziej obiektywnie jak mogę. Wg. mnie 1500zł za telefon to nie jest mała kwota, przecież do dzwonienia i internetu wystarczy średniak za 800zł, a jak chcemy mieć sprzęt bezkompromisowy, to musimy wydać więcej. Uważam, że 3000zł za telefon to gruba kasa, w końcu nie jest to towar pierwszej potrzeby, a za taką kwotę otrzymujemy już towar praktycznie bez wad jak na telefon i dorzucenie kolejnych 3000zł da niewiele albo nic jeśli chodzi o to, co zyskamy. Do 3000zł warto jeszcze dokładać, oczywiście jeśli nas stać, bo różnica między telefonem za 2k i za 3k jest odczuwalna, ale to już luksus. Ot taka moja subiektywna opinia. Natomiast wymienienie wad HTC nie było subiektywne, po prostu wymieniłem wyraźne i irytujące wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 kafle to się iPhona 11 kupuje a nie XRa.

 

Tylko polecam nie kupować dziś a 'gdy się trafi okazja'. Polecam dodanie triggera na pepperze i czekanie, w ciągu 2 tyg już trzykrotnie można było kupić 11-stkę za 2875-3030pln. I to nie z lombardu, komisu, budy z komóreczkami a normalnie, np na Amazonie.

 

W taki właśnie sposób wyłapałem u12+ za 1100 na peperku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo w sobotę wszedłem do małego sklepiku z tel, i kupiłem w pakiecie moto z3 play + motorola one zoom za 1500.

One zoom świetne wykonanie ,a zdjęcia robi na poziomie pixela 3xl opinia córki fotografa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie z polityka oneplusa ze ciagnac z chin telefon mozna miec oficjalna gwarancje, warto sie zastanowic, poza tym ta oferta jest mega slaba bo oneplus 7t mozna miec za 2500~ moze mnij pamieci ale nowszy z lepszymi bebechami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlus 7 za 2599zł -> https://www.komputronik.pl/product/643275/oneplus-7-8-256gb-dual-sim-mirror-gray.html

Niesamowicie wydajny telefon. 8GB RAM, 256GB ROM, 6.41" Optic Amoled, aparat przyzwoity, filmy 4k/60fps, bateria 3700mAh spokojnei wytrzyma cały dzień :)

Słaba oferta, tylko do końca dzisiejszego dnia 7T 8/128 za 2499 warto wziąć nowszą wersję że względu na 90Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...