Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

planuję zwiększyć pamięć ram,aktualnie posiadam Hyperx 2x4 gb ddr4 2133 mhz.Poszukałem trochę po necie za takimi kościmi ,ale ciężko coś znaleść,więc doszłem do wniosku czy może by tak całkowicie zmienić te kości.Może ktoś doradzi czy taka pamięć ,którą posiadam jest jeszcze wystarczająca czy moze faktycznie trzeba znaleźć coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych. Jaka płyta główna? Jaki dokładny numer pamięci?

ale ogólnie ,czy taka pamięć jest wystarczająca w dzisiejszych czasach.Bo wnioskuje po tym,że skoro dosyc ciężko znaleźć ją w sklepach więc jest troche przestarzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to, że dwudziestoletni samochód nie można już kupić w salonie oznacza, że nie nadaje się do użytku?

 

Wybacz, ale logika z czapy. Pytasz się innych, czy coś wystarcza Tobie do tego, co robisz. Ale robienie czego? Po co o tym pisać, to przecież nieistotne :lol2:

Idź do sklepu - tam ekspedient skutecznie przekona Cię, że niezależnie co posiadasz, to jednak potrzebujesz nowsze i lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to, że dwudziestoletni samochód nie można już kupić w salonie oznacza, że nie nadaje się do użytku?

 

Wybacz, ale logika z czapy. Pytasz się innych, czy coś wystarcza Tobie do tego, co robisz. Ale robienie czego? Po co o tym pisać, to przecież nieistotne :lol2:

Idź do sklepu - tam ekspedient skutecznie przekona Cię, że niezależnie co posiadasz, to jednak potrzebujesz nowsze i lepsze.

w sumie racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja

No to może teraz pozwolisz sobie pomóc i odpowiesz na zadane pytania, tzn. jaka płyta, jaki procesor i jakie dokładnie modele pamięci masz teraz.

Bez tego nie da się cokolwiek doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może teraz pozwolisz sobie pomóc i odpowiesz na zadane pytania, tzn. jaka płyta, jaki procesor i jakie dokładnie modele pamięci masz teraz.

Bez tego nie da się cokolwiek doradzić.

ale nie rozumiem co to jest nr pamieci

 

ale nie rozumiem co to jest nr pamieci

i nie pamietam nazwy płyty gł wiem że AsRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby Cię pytałem o nr pamięci?

Jak możesz się spodziewać odpowiedzi, skoro nie dysponujesz najbardziej podstawowymi informacjami?

Równie dobrze możesz zapytać:

- jaki najlepiej kupić termostat do silnika mojego samochodu ale nie pamietam jaki to typ silnika, jaki model samochodu, wiem tylko, że to Opel. Doradzi ktoś?

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby Cię pytałem o nr pamięci?

Jak możesz się spodziewać odpowiedzi, skoro nie dysponujesz najbardziej podstawowymi informacjami?

Równie dobrze możesz zapytać:

- jaki najlepiej kupić termostat do silnika mojego samochodu ale nie pamietam jaki to typ silnika, jaki model samochodu, wiem tylko, że to Opel. Doradzi ktoś?

ja tylko chciałem się dowiedzieć czy warto trzymac moje 2x 4gb 2133mhz hyperx czy zamienic to na cos innego np 2x8gb czy do tego naprawde musze podawac nazwe plyty karty i proceora??... chodzi tu oczywiscie o granie np w rdr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te informację są istotne, bo jeżeli się okaże, że twoja płyta i/lub procesor wspierają pamięci o wyższym taktowaniu, to wtedy być może warto będzie wymienić Twoje dwa moduły na inne, nie tylko o większej pojemności ale i większej wydajności. Inna możliwość, to zmniejszenie opóźnień pamięci. Ale aby móc sie po tym wszystkim poruszać, trzeba wiedzieć: jaki masz model płyty, procesora i pamięci.

Teraz już rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te informację są istotne, bo jeżeli się okaże, że twoja płyta i/lub procesor wspierają pamięci o wyższym taktowaniu, to wtedy być może warto będzie wymienić Twoje dwa moduły na inne, nie tylko o większej pojemności ale i większej wydajności. Inna możliwość, to zmniejszenie opóźnień pamięci. Ale aby móc sie po tym wszystkim poruszać, trzeba wiedzieć: jaki masz model płyty, procesora i pamięci.

Teraz już rozumiesz?

no oki rozumiem,więc

karta graficzna gtx msi 1060gb

procesor intel core i5 6500 3.20ghz

płyta główna h170a-x1 AsRock

zasilacz chieftec 600 w

pamięć ram hyperx 2x4gb ddr4 2133 mhz

 

jak pisałem kilka postów wcześniej te zmiany sa z myślą o większej wydajności w grach

Edytowane przez mr.mischief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...