Skocz do zawartości
Piospi

Problem z "dyskiem" sieciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

posiadam router Asus RT-86U. Do tej pory bez problemu mogłem przerzucać dane między dwoma komputerami w sieci za pomocą pendrive włożonego do routera. Jednak od jakiegoś czasu mam problem - pojedyncze pliki bez problemu mogę przegrać na pendrive, natomiast przy próbie skopiowania folderów pojawia się taki komunikat jak na screenie.

 

Próbowałem formatowania i wkładania różnych pendrive w różnych formatach (NTFS czy FAT), ale problem dalej występuje. Próbowałem coś znaleźć na ten temat na googlach z numerem tego błędu, ale niestety nic nie ma.

 

f7964eb74ea2dda5gen.jpg

 

Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale:

-coś się zmieniło w ustawieniach routera, jakaś aktualizacja oprogramowania

-tak samo w systemach na komputerach miedzy którymi próbujesz kopiować

 

Próbowałeś wsadzić pena w drugi port usb?

Możesz utworzyć katalog na tym penie jak jest wpięty w router? Może nie ma odpowiednich praw dostępu?

 

No i nie do końca rozwiązanie problemu, a raczej obejście.

Czemu bawisz się w pośrednictwo pena, skoro komputery podpięte w tej samej sieci? Nie będzie szybciej udostępnić katalog i bezpośrednio po lanie przerzucić pliki?

Jak już bawisz się penem, to nie prościej (i zapewne szybciej) przejść się z nim między komputerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powyżej - dlaczego nie bezpośrednio

 

w zasadzie się nie interesuję, bo nie używam, ale ostatnio czytałem, że nie trzeba nawet konfigurować dostępu i udostępniać, itd - można do tego wykorzystać tzw administracyjne współdzielenie, które jest wbudowane w system, tylko trzeba być w grupie administratorów - dyski docelowe oznacza się c$, d$, itd - polecenie

 

net use s: \\192.168.178.21\c$

 

zamontuje c z dysku docelowego jako s: w explorerze - s: oczywiście przykład; adres=ip docelowe, np z polecenia ipconfig

 

żeby s odmontować wystarczy wpisać net use s: /d

 

albo /delete; nie pamiętam, czy trzeba restartować, czy tylko restartować explorera, czy po prostu odświeżyć

 

cmd oczywiście w trybie administratora

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='09 Listopad 2019 - 12:49' timestamp='1573300175' post='15691146']

Nie wiem czy pomogę ale:

-coś się zmieniło w ustawieniach routera, jakaś aktualizacja oprogramowania

-tak samo w systemach na komputerach miedzy którymi próbujesz kopiować

 

Próbowałeś wsadzić pena w drugi port usb?

Możesz utworzyć katalog na tym penie jak jest wpięty w router? Może nie ma odpowiednich praw dostępu?

 

No i nie do końca rozwiązanie problemu, a raczej obejście.

Czemu bawisz się w pośrednictwo pena, skoro komputery podpięte w tej samej sieci? Nie będzie szybciej udostępnić katalog i bezpośrednio po lanie przerzucić pliki?

Jak już bawisz się penem, to nie prościej (i zapewne szybciej) przejść się z nim między komputerami?

 

 

Nie było zmian w ustawieniach routera i jego oprogramowaniu. Podejrzewam, że stało się to po ostatnich aktualizacjach systemu, które zainstalowałem całkiem niedawno. Wcześniej miałem wstrzymane aktualizacje i zainstalowałem Windowsa w wersji 1903.

 

Co do włożenia do drugiego portu dzieje się tak samo. Bardziej opiszę problem - klikam na Nowy > Folder, pojawia się ten błąd, ale folder tworzy się bez problemu. Przy przerzucaniu dużej ilości folderów muszę być cały czas przy komputerze żeby w wyskakujących okienkach wybierać coś na zadzie polecenia "ignoruj". Można się "zaklikać" jeśli folder zawiera dużą ilość podfolderów :(

 

 

Co do ostatniego pytania to niestety korzystałem do tej pory z pendrive, bo skonfigurowanie przesyłania bezpośrednio między komputerami jest czarną magią dla mnie. Przykładowo nie mogę uzyskać dostępu z jednego komputera do drugiego. W eksploratorze plików widzę dwa komputery w sieci, ale przy próbie połączenia wyskakuje ten komunikat:

 

131537efb7e7e984gen.jpg

 

jak powyżej - dlaczego nie bezpośrednio

 

w zasadzie się nie interesuję, bo nie używam, ale ostatnio czytałem, że nie trzeba nawet konfigurować dostępu i udostępniać, itd - można do tego wykorzystać tzw administracyjne współdzielenie, które jest wbudowane w system, tylko trzeba być w grupie administratorów - dyski docelowe oznacza się c$, d$, itd - polecenie

 

net use s: \\192.168.178.21\c$

 

zamontuje c z dysku docelowego jako s: w explorerze - s: oczywiście przykład; adres=ip docelowe, np z polecenia ipconfig

 

żeby s odmontować wystarczy wpisać net use s: /d

 

albo /delete; nie pamiętam, czy trzeba restartować, czy tylko restartować explorera, czy po prostu odświeżyć

 

cmd oczywiście w trybie administratora

 

 

Polecenie zadziałało, ale nie widzę żadnych zmian :/

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było zmian w ustawieniach routera i jego oprogramowaniu. Podejrzewam, że stało się to po ostatnich aktualizacjach systemu, które zainstalowałem całkiem niedawno. Wcześniej miałem wstrzymane aktualizacje i zainstalowałem Windowsa w wersji 1903.

Znając życie, to aktualizacja systemu.

Co do ostatniego pytania to niestety korzystałem do tej pory z pendrive, bo skonfigurowanie przesyłania bezpośrednio między komputerami jest czarną magią dla mnie. Przykładowo nie mogę uzyskać dostępu z jednego komputera do drugiego. W eksploratorze plików widzę dwa komputery w sieci, ale przy próbie połączenia wyskakuje ten komunikat:

 

131537efb7e7e984gen.jpg

Z pamięci ciężko poradzić, zwłaszcza, że 10 znam bardzo słabo. Zobacz co jest ustawione na obu komputerach w panel sterowanie->centrum sieci i udostępniania->zmień zaawansowane ustawienia (nazwy +/- bo mam angielską wersję 7).

 

Przypuszczam, że brakuje uprawnień dostępu do udostępnionego katalogu.

 

Polecenie zadziałało, ale nie widzę żadnych zmian :/

U mnie też zadziałało ale dysk był widoczny jedynie z konsoli.

 

Spróbuj wpisać w eksploratorze w adresie ścieżkę, np. \\ip_drugiego_komputera\c$

Uciążliwe ale można sprawdzić czy w ogóle działa.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może faktycznie działa tylko w konsoli, nie zwróciłem uwagi - choć w samej poradzie nic o tym nie było - bo była to porada w sprawie sporadycznej potrzeby dostępu do folderów innego komputera, i nacisk był właśnie na tę sporadyczność; niemniej w konsoli też chyba da się użyć - wystarczy po połączeniu wpisać np dir na c, i potem przekopiować normalnie folder, itp, ewentualnie cd folder docelowy na c, itd

 

ps - a w eksplorerze nie działa mapuj dysk sieciowy

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wasze rady nie pomagają, ale mimo to BARDZO Wam dziękuję za chęć pomocy :)

 

 

Okazało się, że przy próbie połączenia się między komputerami w obydwu Windowsach pojawiał się błąd o treści "0x80070035". Co ciekawe, że obydwa komputery pingują się nawzajem. Obejrzałem kilkanaście poradników dotyczących tego błędu, straciłem prawie cały dzień mojego życia na próby naprawienia tego i nic mi się nie udało. Poddaję się i wolę jednak żonglować pendrivem między komputerami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zostało ci jeszcze trochę cierpliwości możesz spróbować w rejestrze - w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

 

kliknij prawym w prawym panelu - nowy - wartość dword, w nazwa wpisz EnableLinkedConnections, ok, kliknij 2 razy na tę wartość i w dane wpisz 1

 

wpis służy do tego, żeby programy z różnymi uprawnieniami miały dostęp do dysku sieciowego i widziały go - może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję to przy okazji, jak będę miał wolny czas to po prostu sformatuję systemy na obu komputerach i dam znać :) Jeszcze mam do Was jedno pytanie - czy ma znaczenie to, że na jednym komputerze jest wersja HOME, a na drugim PRO Windowsa?

 

 

Co do błędu z pierwszego posta to jednak jakiś błąd w firmware routera, wgrałem starszy i bez problemu mogę tworzyć oraz kopiować foldery na pendrive. Zgłosiłem to do Asusa, zobaczymy czy to naprawią w następnej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wersja systemu może mieć znaczenie. Home zwykle jest uboższa w funkcje sieciowe i może nie mieć pewnych ustawień, mimo to powinno dać się zestawić połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...