Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam nowy zestaw komputerowy. Popełniłem jednak jednen mały błąd. Zakupiłem sx8200 pro od adaty o pojemności tylko 256 GB. Nie byłem ostatnio obyty z grami i bardzo się zdziwilem, że gry zajmują teraz po ponad 100 GB :D moja płyta główna to MSI b450 gaming plus max, więc nie mam możliwości podpięcia kolejnego dysku nvme :( nie chce też teraz bawić się w sprzedawanie tego i kupno nowego plus instalacje wszystkiego od nowa. Tym bardziej że potrzebuje mieć tylko miejsce na gry, nic więcej. A na YT jest wysyp filmików że w przypadku gier nie ma żadnej różnicy między nvme a SSD na sata III.

Pomóżcie proszę w rozwiązaniu problemu, aby wyszło jak najtaniej. Chodzi tylko o miejsce na gry.

 

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaka pojemność Cię interesuje, nie napisałeś nawet jaki masz budżet, więc teoretycznie powinienem sobie odpuścić w ogóle odpowiadania na twój post,ale spróbuje:

 

Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaka pojemność cie interesuje, nie napisałeś nawet jaki masz budżet, więc teoretycznie powinienem sobie odpuścić w ogóle odpowiadania na twój post,ale spróbuje:

 

Mój link

Racja, sorry :P

Budżet to 300 zł max i to tak zupełnie, ale chciałbym taniej :P 512 GB to interesująca mnie pojemność, a może nawet 256 jeśli stosunek cena/jakość jest ok. Zastanawiałem się nad cx 400. Wiem, że jest niepolecany i opłaca się dołożyć do mx500 crucial, ale czy w przypadku samych gier się opłaca?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, sorry :P

Budżet to 300 zł max i to tak zupełnie, ale chciałbym taniej :P 512 GB to interesująca mnie pojemność, a może nawet 256 jeśli stosunek cena/jakość jest ok. Zastanawiałem się nad cx 400. Wiem, że jest niepolecany i opłaca się dołożyć do mx500 crucial, ale czy w przypadku samych gier się opłaca?

 

Mój link w innych sklepach można go dostać taniej, 294 zł w morele

 

Edit: Ach, nie może byc NVMe, gdzieś mi to umknęło.

No to

Samsung 500GB 2,5" SATA SSD 860 EVO

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

ADATA 512GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU800

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj SSD to już rzecz powszechna. Nie ma co wydziwiać. Weź najpopularniejsze MX500 i nie kombinuj. Różnice w cenie i wydajności znikome.

Porozglądaj się tylko trochę za lepszą ceną. 250-260zł to realna cena. Promocji na ten dysk jest non stop cała masa.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A micron 1300? 1100 to był jak crucial mx300 i był całkiem Oki pod gry, ale już nie można go dostać. Za to pojawiły się modele 1300, 1tb za 350zl w digicomp, wiec cena/pojemność fenomenalna, tylko jak on się spisuje ?

Sam chce kupić dysk m2 , i może lepiej wziąć 500gb m2 + 1tb sata , zamiast 1tb m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność na poziomie MX500, ale krótsza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność na poziomie MX500, ale krótsza gwarancja.

Mówisz o cx400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o cx400?

Na pewno nie, wydajnościowo Micron 1300 jest na poziomie MX500. CX400 jest gorszy, ale jak chcesz koniecznie przyoszczędzić, to też będzie działać. Jak na same gry, to nie masz problemu, że w razie padu ważne dane pójdą w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie kupiłem Samsunga 860 Evo 500 w MM za 319 na szybkości żeby było na wolne dni

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...