Skocz do zawartości
VeriGutPlejer

Temperatura gtx 750ti 2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka jest prawidłowa temperatura karty graficznej GeForce gtx 750ti 2gb? Dokładniej to ta

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/ge...0-ti.c2548 . W spoczynku mam 30-36 stopnie a przy Max obciążeniu 83 stopnie miałem najwięcej. Taktowanie mam prawidłowe. Wentylatory zwiększają swoją prędkość im wieksza temperatura. Jaka jest bezpieczna temperatura tej karty graficznej? Mogę się obawiać że szybko się zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jeszcze "tragedia" , ale temperatura do niskich nie należy ... Może słabe chłodzenie lub pasta już podeschła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest w wersji z jednym wiatrakiem. Pasta jest dobrej jakości nowo nałożona. Mogę się bać że karta straci żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już straciła, przecież pracuje od kilku lat jak zakładam :)

Jeśli pasta jest nowa to pewnie niedokładnie nałożona albo karta źle skręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam od miesiąca z olx od firmy komputerowej. Mogą być takie temperatury przez źle skręconą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg internetów max temperatura dla tej karty to 95 stopni wszystko ponizej 90 jest ok.

 

77c is still very reasonable for a GTX 750. It's maximum temperature is 95c, and you generally are safe at anything below 90c. I myself on my 760s have pushed up to 86c uring benchmarks, and before I moved when I didn't have air conditioning I could peak out at 92-93c. The system will shut off when the card gets too hot to protect itself, so there's very little chance of any permanent damage from temperatures unless you run it in the 90's for long periods of time.
Źródło

 

Możesz otworzyć obudowę i sprawdzić jakie wtedy będzie miała temperatury, jeśli temperatura spadnie to będziesz wiedział ze wine ponosi słaba wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, to używana niezbyt mloda karta, ona może paść nawet jutro i wcale nie ze względu na temperatury, nie oczekuj cudów od 5 letniej karty, możesz mieć tylko nadzieje ze nie padnie i posłuży Ci długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc jak ci padnie to dlatego że miała paść, takie było jej przeznaczenie, a nie dlatego, że złe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta jest podobno nowa. Przynajmniej mówi tak sprzedawca. Pomimo tego, że jej nie można kupić nowej od paru lat to podobno leżała nie uzywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karta jest podobno nowa. Przynajmniej mówi tak sprzedawca. Pomimo tego, że jej nie można kupić nowej od paru lat to podobno leżała nie uzywana

No jak nowa to się nie masz co martwić. Nowe karty nigdy nikomu nie padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nowa to się nie masz co martwić. Nowe karty nigdy nikomu nie padły.

A rtx które padały jak muchy na premierę to było coś około 20 % ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rtx które padały jak muchy na premierę to było coś około 20 % ?

To była ironia. Chodzi o to że jak ma paść to padnie i martwienie się na zapas nic nie zmieni. Ludzie kupują nowe karty, podłączają i nie działają. Jeden kupi 6letnią używkę i mu działa aż na śmietnik wyrzuci, inny kupi 2 letnią i mu padnie po miesiącu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...