Forum PCLab.pl: UEFI się nie uruchamia - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

UEFI się nie uruchamia Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Samurajuu 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Listopad 2019 - 15:25

Witam mam otóż taki problem że ostatnio przekładałem części komputera do innej obudowy co raczej dobrze zrobiłem ponieważ użyłem instrukcji jak podpinać do płyty głównej i komputer normalnie działa lecz gdy chcę odpalić
UEFI jest czarny ekran i nic się dzieję co mogę zrobić to tylko wyłączenie komputera i uruchomienie go ponownie a jest mi to potrzebne ponieważ mam kartę graficzną co działa półpasywnie co denerwuje bo ma wysokie temperatury.

Moje podzespoły:
Płyta główna MSI nightelf B150M
Procesor i5-6400, 2.7 GHZ, 6MB Cache
Ram Hyperx 8GB DDR4-2400
Karta graficzna ASUS gtx950 strix gaming

Z góry będę wdzięczny za pomoc :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• C:\>
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Listopad 2019 - 15:29

Parametrów wentylatora karty i tak nie zmienisz z pozycji biosu, trzeba wrzucić soft typu MSI Afterburner i zrobić własną krzywą obrotową bądź edytować bios karty.

Co do płyty głównej to w pierwszej kolejności zaleca się reset CMOS, jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie zaprogramować EEPROM płyty z poziomu programatora, koszt takiego urządzenia jest dość mały ok 25 zł + ewentualnie 15-20 zł za adapter SOP8-> DIP8 trzeba tylko posiadać wiedzę jak to wgrać.
Możesz też spróbować zapobiegawczo wgrać jeszcze raz bios w tej samej wersji bądź nowszej jeżeli dostępna z poziomu Windowsa, tylko uważać należy, bo ta metoda jest najmniej bezpieczna, niestabilny system może uwalić płytę i bez programatora już się nie obejdzie.

Ten post był edytowany przez DisconnecT dnia: 09 Listopad 2019 - 15:30

Strona 1 z 1