Skocz do zawartości
Samurajuu

UEFI się nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam otóż taki problem że ostatnio przekładałem części komputera do innej obudowy co raczej dobrze zrobiłem ponieważ użyłem instrukcji jak podpinać do płyty głównej i komputer normalnie działa lecz gdy chcę odpalić

UEFI jest czarny ekran i nic się dzieję co mogę zrobić to tylko wyłączenie komputera i uruchomienie go ponownie a jest mi to potrzebne ponieważ mam kartę graficzną co działa półpasywnie co denerwuje bo ma wysokie temperatury.

 

Moje podzespoły:

Płyta główna MSI nightelf B150M

Procesor i5-6400, 2.7 GHZ, 6MB Cache

Ram Hyperx 8GB DDR4-2400

Karta graficzna ASUS gtx950 strix gaming

 

Z góry będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wentylatora karty i tak nie zmienisz z pozycji biosu, trzeba wrzucić soft typu MSI Afterburner i zrobić własną krzywą obrotową bądź edytować bios karty.

 

Co do płyty głównej to w pierwszej kolejności zaleca się reset CMOS, jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie zaprogramować EEPROM płyty z poziomu programatora, koszt takiego urządzenia jest dość mały ok 25 zł + ewentualnie 15-20 zł za adapter SOP8-> DIP8 trzeba tylko posiadać wiedzę jak to wgrać.

Możesz też spróbować zapobiegawczo wgrać jeszcze raz bios w tej samej wersji bądź nowszej jeżeli dostępna z poziomu Windowsa, tylko uważać należy, bo ta metoda jest najmniej bezpieczna, niestabilny system może uwalić płytę i bez programatora już się nie obejdzie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...