Skocz do zawartości
Xaol

Laptop do gier max 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam się rozglądać za typowym laptopem do gier. Jako ze nie mam żadnego pojęcia na temat laptopów i jak dopierać ich parametry postanowiłem poszukać pomocy tutaj.

Przewidywana cena to myślę ze plus minus 4000zł, laptop będzie brany na raty w mediamarkt po okresie tych śmiesznych czarnych weekendów gdzie ceny są wyższe niż normalnie.

Ewentualnie wchodzi w grę inny sklep jeśli da rade rozłożyć tam kupno na raty 0%.

 

Po pierwsze najważniejsze zależny mi na 17 calowym ekranie, te 15 są jakieś takie male. Mam aktualnie 17 i nie wyobrażam sobie wrócić do 15.

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-nitro-5-an517-51-54ws-nh-q5cep-002-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-win10h

 

To pierwsza propozycja ale nie wiem czy godna uwagi.

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-nitro-5-an517-51-74nf-nh-q5cep-008-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-win10h

 

to druga propozycja dużo przekraczająca mój budżet ale już z procesorem i7, a ze bardzo zależy mi na tym żeby laptop wytrzymał parę lat do przodu nawet z nowymi tytułami to również się nim zainteresowałem. Pytanie tylko czy towar warty jest ceny? Bo szczerze cena jak dla mnie to już bardzo sporo :)

 

 

Po trzecie czytałem tez o tym składaniu laptopów od 0. Sam tego nie zrobię bo jestem totalnym laikiem ale mam niedaleko firmę która zajmuje się takimi rzeczami. Może będzie taniej niż kupować gotowy w sklepie. Tylko bardzo ważne pytanie, jakie części do tego wybrać? Procesor? Kartę? I ten dysk SSD bo wyczytałem ze tez jest bardzo ważny. W sumie jakie wybrać wszystkie części.

 

Wiem ze sporo pytań ale mam nadzieje ze znajdzie się ktoś kto pomoże, bo jestem totalnie zielony a nie chce zawieść się po zakupie.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro laptop będzie brany na raty, to moim zdaniem najlepiej byłoby gdybyś szukał takiego już z GTX'em 1660Ti, nawet żeby miał 8GB pamięci i 256GB dysk SSD. Te dwa elementy zawsze możesz wymienić, a karty graficznej już nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz cos wiecej? Bo tak jak pisałem jestem totallnie zielony. W jakim przedziale cenowym bedzie taki laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 17- cali nie pomaga w uzyskaniu lepszej konfiguracji, bo te laptopy są po prostu droższe (biorąc pod uwagę te same podzespoły co w 15,6").

Pytanie, czy laptop ma być koniecznie z systemem, czy może być bez?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozesz zaproponowac w 15.6?

 

Zdecydowanie nie bo i tak bede musial kupic Windowsa, ktory kosztuje ponad 400zl co daje duzy dodatkowy koszt. Chyba ze masz naprawde perelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop HP Pavilion Gaming 15-dk0006nw i5-9300H/8GB/512GB SSD/GTX1660Ti 6GB/Win10H Czarny 4499zł

Myk jest jednak taki, że jeżeli udałoby Ci się uzyskać voucher od HP, to wtedy masz zwrot 650zł + w MM jest promocja -300zł, co w sumie daje -950zł- wtedy ten laptop wychodzi 3549zł. Cena jak na te podzespoły jest więc rewelacyjna.Link do akcji związanej z voucherem-> Hp out of warranty voucher.

Do tego w media masz raty 0%.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core™ i5 bedzie okej? i7 sobie darowac?

Powiem ze jest bardzo interesujacy szczegolnie biora karte graficzna pod uwage a ja kazdy poleca.

 

Tylko problem z voucherem jest taki ze nie mam zadnego produktu HP po gwarancji.... I z fajnej ceny robi sie nie fajna. I tez nie jest to powiedziane ze dostane zwrot.

 

Sam laptop jest bardzo kuszacy.

 

Jest na przyszlosc mozliwoc rozbudowy tego laptopa? I po czym to poznac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core™ i5 bedzie okej? i7 sobie darowac?

Powiem ze jest bardzo interesujacy szczegolnie biora karte graficzna pod uwage a ja kazdy poleca.

 

Tylko problem z voucherem jest taki ze nie mam zadnego produktu HP po gwarancji.... I z fajnej ceny robi sie nie fajna. I tez nie jest to powiedziane ze dostane zwrot.

 

Sam laptop jest bardzo kuszacy.

 

Jest na przyszlosc mozliwoc rozbudowy tego laptopa? I po czym to poznac?

 

Popytaj znajomych może ktoś ma jakiegoś starego laptopa HP po gwarancji (potrzebny numer seryjny).Najlepiej zadzwoń na infolinię HP i spytaj się jaka jest procedura.

Możliwości rozbudowy są, ale procesora i karty graficznej nie wymienisz (SSD i pamięć jak najbardziej).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna rozumiem jest bomba a co powiesz o tym i5? Czy lepiej rozejrzec sie za i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna rozumiem jest bomba a co powiesz o tym i5? Czy lepiej rozejrzec sie za i7?

Ta I5 9300H jest bardzo wydajna ;) sam mam w laptopie i nie odczuwam braku mocy, myślę że bez problemu napędzi 1660Ti, mi GTX1650 ogranicza tak średnio o 20% mój procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to samo- różnica to właśnie karta graficzna GTX 1650 vs 1660Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie chyba na tego

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-gaming-15-dk0006nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6gb-win10h-czarny?utm_medium=affiliate&utm_content=https%3A%2F%2Fconvertiser.com%2F&utm_campaign=tradedoubler&utm_term=Premium_2,5&utm_source=tradedoubler

 

Powiedz mi jeszcze czy to napewno dobry wybor? Czy ze wzgledu na to ze zbliza sie nowy rok lepiej poczekac? Szykuja sie jakies nowosci czy cos takiego? W podobnej cenie?

 

I dwa pytania,

 

1.Pojdzie na nim GTA 6?

2. Czy gry ktore beda sie pojawiac beda mialy szanse na nim dzialac? Czy za pol roku okaze sie ze parametry nie wystarczaja?

 

Bardzo prosze o rzeczowa odpowiedz bo powaznie biore pod uwwage ten laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie chyba na tego

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-gaming-15-dk0006nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6gb-win10h-czarny?utm_medium=affiliate&utm_content=https%3A%2F%2Fconvertiser.com%2F&utm_campaign=tradedoubler&utm_term=Premium_2,5&utm_source=tradedoubler

 

Powiedz mi jeszcze czy to napewno dobry wybor? Czy ze wzgledu na to ze zbliza sie nowy rok lepiej poczekac? Szykuja sie jakies nowosci czy cos takiego? W podobnej cenie?

 

I dwa pytania,

 

1.Pojdzie na nim GTA 6?

2. Czy gry ktore beda sie pojawiac beda mialy szanse na nim dzialac? Czy za pol roku okaze sie ze parametry nie wystarczaja?

 

Bardzo prosze o rzeczowa odpowiedz bo powaznie biore pod uwwage ten laptop.

 

A dlaczego tak bardzo uparles się na ten mediamarkt?

W x komie są dobre oferty np. Lenovo legion y540 gtx 1660ti i7 9750h

Masz za 4500zl procesor i7 i gtx 1660ti i ten duet uwierz mi wystarczy Ci na długo.

Czy gta 6 pójdzie? Nikt ci tego nie powie, bo nikt nie wie kiedy będzie.

Lenovo legion y540 ma też bardzo wydajne chłodzenie i jest cichy, recenzje tego laptopa są bardzo dobre. W x komie też kupisz na raty, a jak napiszesz post o rabat ma forum PC lab to ugrasz 50 może 100zl, ewentualnie obserwuj ceny w Black Friday, cyber monday.

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows da się znaleźć w dobrej cenie na pewnej stronie na A. :) x kom to bardzo dobra sieć sklepów, ale wybór podejmiesz ty.

 

Ten hp z i5 też da radę ale przyszłosciowy jest legion y540 i i7 prockiem. Niedługo black friday/cyber monday. Po prostu obserwuj te dwa modele, może trafi się na któryś okazja :)

Możesz sam wyszukać laptopy i obserwować, które będą w przecenie. Po prostu wyszukuj wg przekątnej ekranu np 17 cali, gtx 1660ti, procesor i5/i7 i sortuj po najtańszych. I obserwuj ceny aż do wyprzedaży na koniec listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy czyli podzespoły maja takie same. Różnica w cenie może być spowodowana przez dyski ssd. Może jeden jest innej firmy i przez to jest np szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie czy 8Gb czy to nie za malo na te czasy? sprawdzi sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu znalaazlem jeszcze ciekawy produkt, wypowie sie ktos?

 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,d3,typ!laptop-dla-graczy,rodzaj-procesora_3!intel-core-i7:intel-core-i5:3:4:5:6:7,dy278,dz1.bhtml

 

Lenovo Legion Y540-17IRH 17,3" Intel® Core™ i5-9300H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - W10

 

Nie wiem, bo twoje linki nie działają.

Dodając post masz taki ala łańcuszek w edytorze i to przez niego najlepiej wrzucaj linki ze swoimi propozycjami.

 

Z tych trzech laptopow wybrałbym legiona, bo ma dobre chłodzenie i sam miałem jego starsza wersję i byłem zadowolony.

 

8gb Ramu ci wystarczy, a jak w przyszłości odłożysz trochę pieniędzy to dokupisz druga kość 8gb i wlozysz ja sam lub pojedziesz do jakiegoś serwisu czy coś. Obstawiam, że w tym też jesteś zielony i sam tego nie zrobisz, wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu powaznie skladniam sie na tego legiona

 

Mój link tu poprawny link do legiona

 

a zastanawiam sie tez miedzy

 

Mój link

 

a tym laptopem

 

Mój link

 

z czym bardziej sklaniam sie ku acer nitro 5... slusznie? Cena ta sama parametry niby tez?? Czym tak naprawde sie roznia? Czy acer to lepszy wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...