Skocz do zawartości
Brawurra

Ulepszenie zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, w maju 2017 złożyłem sobie dzieki waszej pomocy taki o to zestaw:

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W

Procesor Intel Core i7-7700, 3.6GHz, 8MB, BOX

Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III

Pamięć GoodRam Play, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI, 3xDP, BOX

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1W

Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport

Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

Płyta główna ASRock H110M DVS R3.

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)

 

Jak widac plyta glowna mocno budzetowa. Co mozna za 1k zl tutaj wsadzic. Myslalem na zmiana plyty glownej i kupieniu 2x8gb ramu 3200mhz zamiast tego co mam. Co o tym myslicie? Jakies propozycje?

Edytowane przez Brawurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zmieniać płytę główną? Moim zdaniem lepiej karte grafiki lub procesor. Nie wiem jaki najmocniejszy wejdzie na tą płytę.

 

Jaki Ram masz teraz? Ani RAM ani karta się nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zmieniać płytę główną? Moim zdaniem lepiej karte grafiki lub procesor. Nie wiem jaki najmocniejszy wejdzie na tą płytę.

 

Jaki Ram masz teraz? Ani RAM ani karta się nie wyswietla.

 

mialem lekkie problemy z morele wiec wszystko skopiowalem,juz wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mocy czy jak?

 

za 800 sprzedajesz obecny procesor, kupujesz R5 3600 czyli dokładasz 50 zł, wymieniasz płytę na B450 i robisz OC obecnych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem w grach mam spadki fps, moze dlatego ze niigdy nie przerzucilem systemu na ssd a gry mam na ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie działasz na jednej kości ram? 2400mhz w singlu to jest mocne ograniczenie i w pierwszej kolejności bym się tym zajął.

 

Z tego co widzę po cenach na allegro, to może się uda sprzedać i7 w cenie nowego Ryzena, więc tak naprawdę dopłacasz tylko do płyty, do tego RX 5700XT jak chcesz wszędzie ultra detale i masz kolejne kilka lat z głowy.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie działasz na jednej kości ram? 2400mhz w singlu to jest mocne ograniczenie i w pierwszej kolejności bym się tym zajął.

 

Z tego co widzę po cenach na allegro, to może się uda sprzedać i7 w cenie nowego Ryzena, więc tak naprawdę dopłacasz tylko do płyty, do tego RX 5700XT jak chcesz wszędzie ultra detale i masz kolejne kilka lat z głowy.

 

Jak przesiada się na Ryzenam, to i szybsza pamięć by się przydała. Zresztą podejrzewam, że i dla tego obecnego Intela jest ona za wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zostać przy intel i geforce. Polecicie mi jakaś płytę główna i kości RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecicie mi jakaś płytę główna i 2 kości po 8gb aby wszystko hulalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem w grach mam spadki fps, moze dlatego ze niigdy nie przerzucilem systemu na ssd a gry mam na ssd

W jakich konkretnie grach i w jakich miejscach?

Masz na tyle dobry zestaw, że nie powinieneś mieć moim zdaniem większych spadków.

Widzę, że masz monitor 144Hz, grasz głównie w szybkie gry FPS?

 

Po pierwsze zgadzam się z opiniami innych tutaj, że jak nie zmieniasz procesora to zmiana płyty na wyższy chipset nie ma specjalnie sensu - strata kasy, dużo nie zyskasz od trochę szybszego RAMu.

Kup drugą kość jak masz Single Channel, albo drugą taką samą, albo 2 lepsze i będą na przyszłość. Przynajmniej opóźnienia będą niskie.

 

Moim zdaniem powinieneś też kupić większy dysk SSD. Nie instalując na nim systemu też tak naprawdę w dużym stopniu marnujesz jego potencjał. Siłą SSD jest znacznie mniejszy czas dostępu do danych, co bardzo usprawnia pracę systemu. Ceny spadły, kup np. Cruciala MX500 512GB za ok 300zł i będziesz miał na system i na gry.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to teraz pytanie jakie kości tutaj mogę wsadzić. Czy do tej płyty głównej wejdą kości z dowolnym taktowaniem? Jeżeli tak to jakie polecacie.

 

Co do spadków fps to mam je nawet w cs go nie mówiąc już o gra 5 i battlefieldzie 5. Ktoś mi kiedyś mówił ze to przez system który mam na hdd a gry na ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...