Skocz do zawartości
kondziorx

Wymiana głośników Edifier R1600TIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje waszej porady, bo nigdy na tym forum sie jeszcze nie zawiodłem.

 

Ale po kolei, czym dysponuje:

Komputer - Sound Balster X-Fi

Edifiery R1600TIII

TV, android tv - model i marka bez znaczenia

 

Co robie:

60% czasu muzyka spotify (źródło które w danej chwili mi wygodniej komp/tv)

40% filmy/seriale (tu także źródło mieszane kompa + netflix z tv)

 

I najważniejsza informacja, głośniki pamiętają czasy kiedy wynajmowałem mieszkanie komp stał w małym pokoju.

Obecnie grane bedzie w pomieszczeniu ok 20m2.

Chciałbym uzyskac przyzwoitą jakość muzyki, ale też dobry efekt w filmach.

Myśle, czy niegłupim rozwiazaniem jest spotify/bluetooth we wzmacniaczu

 

Rozważam zakup wzmacniacza + kolumny, budżet ok 1000zł, jestem otwarty na uzywki i nowe sprzęty. Oraz inne propozycje konfiguracji.

 

Panowie, pomożecie :)?

Edytowane przez kondziorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Czy to ma być zestaw stereo, czy 5,1?

 

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale moja propozycja to sprzęt bardziej konkretny. Np. YAMAHA HTR-2071 + Prism Audio Tornado:

 

mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-htr-2071-prism-audio-tornado-czarny

 

Ja wiem, że cena jest prawie 2 x taka, ale zadowolenie ze słuchanej muzyki jest zdecydowanie na plus. Subwoofer aktywny trzeba by dokupić osobno i do tego jeszcze na przykład LOGITECH BLUETOOTH AUDIO ADAPTER lub inny.

 

Żadne głośniki komputerowe Ci takiej powierzchni nie napędzą, chyba że będziesz przy nich siedział.

 

Druga opcja to droższy zestaw: YAMAHA MusicCast RX-V485 + Prism Audio Falcon HT500 Czarny.

 

Tu masz i wbudowany BLUETOOTH i spotify. Nie musisz do tego odpalać kompa i nawet TV.

 

Ja wiem, że miało być do 1000 zł, ale podałem jak to wygląda.

 

Zawsze możesz też kupić starszy używany wzmacniacz stereo + kolumny, jednak o pilocie wtedy trzeba zapomnieć, gdyż są pogubione.

 

Tu masz np. używany wzmacniacz (sam, bez radia) YAMAHA A-S300

 

Do tego kupujesz jakieś kolumny. np. allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-stereo-vk-7820-8109582966?fromVariant=8109550450

 

I też będzie dobrze.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

dziekuje za odp. Pozwól, że pierwsza część przemilczę :)

 

Linki do przykładowych komponentów sa mile widziane, ale liczyłem bardziej na propozycje właśnie typy "kup stereo nie 5.0"

Każdy ma inne ucho i inne wymagania audio wiec co człowiek to poelci inna marke inny model.

 

Mnie natomiast interesuje czy warto pchac sie w używany zestaw ampl + 5.0, czy lepiej wzacniacz + 2.0, a moze ktos powie lubisz edifiery, kup ich zestaw 2.1.

 

Powiem szczerze, ze wiele obecnym edifierom nie brakuje, potrafia wkurwić sąsiada (juz ze 3 razy :)) potrafią odtwarzać poprawnie dzwiek z filmow.

Ale wiem, że daleko im do ideału. Pora przesiąść sie ze starego wysłużonego forda, do nowszego hyundaia (ja wiem ze sa mercedesy i audi, ale mnie nie stać)

Bluetooth/spotify to ma byc dodatek, nie przeszkadza mi puszczanie muzyki z tv o ile nie powiecie że trace na jakosci (o ile mozna tracic duzo na jakosci mp3 320kbps ;))

 

I teraz do sedna, chodzi oczywiście o lepsza jakość dzwięku, wieksza moc, ale cały proces wymiany zaczął sie w mojej głowie od problemu podłaczenia dwóch źródeł dzwieku do obecnych głośniczków.

I tu przykład używanej yamahy, choć bardzo mi sie podoba i mogłbym ja kupic, wydaje mi sie nietrafiony.

Jeśli juz mam kupowac lepszy sprzet to moze wykorzystajmy wyjscia optyczne albo i hdmi (mam i w kompie i w tv) zamiast rca?

Czy to samo w sobie juz nie porawi jakosci :)?

Edytowane przez kondziorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...