Forum PCLab.pl: Wymiana głośników Edifier R1600TIII - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wymiana głośników Edifier R1600TIII

#1 Użytkownik jest niedostępny   kondziorx 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Listopad 2019 - 21:54

Witajcie,
potrzebuje waszej porady, bo nigdy na tym forum sie jeszcze nie zawiodłem.

Ale po kolei, czym dysponuje:
Komputer - Sound Balster X-Fi
Edifiery R1600TIII
TV, android tv - model i marka bez znaczenia

Co robie:
60% czasu muzyka spotify (źródło które w danej chwili mi wygodniej komp/tv)
40% filmy/seriale (tu także źródło mieszane kompa + netflix z tv)

I najważniejsza informacja, głośniki pamiętają czasy kiedy wynajmowałem mieszkanie komp stał w małym pokoju.
Obecnie grane bedzie w pomieszczeniu ok 20m2.
Chciałbym uzyskac przyzwoitą jakość muzyki, ale też dobry efekt w filmach.
Myśle, czy niegłupim rozwiazaniem jest spotify/bluetooth we wzmacniaczu

Rozważam zakup wzmacniacza + kolumny, budżet ok 1000zł, jestem otwarty na uzywki i nowe sprzęty. Oraz inne propozycje konfiguracji.

Panowie, pomożecie :)?

Ten post był edytowany przez kondziorx dnia: 09 Listopad 2019 - 22:00

#2 Użytkownik jest niedostępny   gilban 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 10:02

Witaj. Czy to ma być zestaw stereo, czy 5,1?

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale moja propozycja to sprzęt bardziej konkretny. Np. YAMAHA HTR-2071 + Prism Audio Tornado:

mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-htr-2071-prism-audio-tornado-czarny

Ja wiem, że cena jest prawie 2 x taka, ale zadowolenie ze słuchanej muzyki jest zdecydowanie na plus. Subwoofer aktywny trzeba by dokupić osobno i do tego jeszcze na przykład LOGITECH BLUETOOTH AUDIO ADAPTER lub inny.

Żadne głośniki komputerowe Ci takiej powierzchni nie napędzą, chyba że będziesz przy nich siedział.

Druga opcja to droższy zestaw: YAMAHA MusicCast RX-V485 + Prism Audio Falcon HT500 Czarny.

Tu masz i wbudowany BLUETOOTH i spotify. Nie musisz do tego odpalać kompa i nawet TV.

Ja wiem, że miało być do 1000 zł, ale podałem jak to wygląda.

Zawsze możesz też kupić starszy używany wzmacniacz stereo + kolumny, jednak o pilocie wtedy trzeba zapomnieć, gdyż są pogubione.

Tu masz np. używany wzmacniacz (sam, bez radia) YAMAHA A-S300

Do tego kupujesz jakieś kolumny. np. allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-stereo-vk-7820-8109582966?fromVariant=8109550450

I też będzie dobrze.

Ten post był edytowany przez gilban dnia: 10 Listopad 2019 - 10:33

#3 Użytkownik jest niedostępny   kondziorx 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Listopad 2019 - 08:35

czesc,
dziekuje za odp. Pozwól, że pierwsza część przemilczę :)

Linki do przykładowych komponentów sa mile widziane, ale liczyłem bardziej na propozycje właśnie typy "kup stereo nie 5.0"
Każdy ma inne ucho i inne wymagania audio wiec co człowiek to poelci inna marke inny model.

Mnie natomiast interesuje czy warto pchac sie w używany zestaw ampl + 5.0, czy lepiej wzacniacz + 2.0, a moze ktos powie lubisz edifiery, kup ich zestaw 2.1.

Powiem szczerze, ze wiele obecnym edifierom nie brakuje, potrafia wkurwić sąsiada (juz ze 3 razy :)) potrafią odtwarzać poprawnie dzwiek z filmow.
Ale wiem, że daleko im do ideału. Pora przesiąść sie ze starego wysłużonego forda, do nowszego hyundaia (ja wiem ze sa mercedesy i audi, ale mnie nie stać)
Bluetooth/spotify to ma byc dodatek, nie przeszkadza mi puszczanie muzyki z tv o ile nie powiecie że trace na jakosci (o ile mozna tracic duzo na jakosci mp3 320kbps ;))

I teraz do sedna, chodzi oczywiście o lepsza jakość dzwięku, wieksza moc, ale cały proces wymiany zaczął sie w mojej głowie od problemu podłaczenia dwóch źródeł dzwieku do obecnych głośniczków.
I tu przykład używanej yamahy, choć bardzo mi sie podoba i mogłbym ja kupic, wydaje mi sie nietrafiony.
Jeśli juz mam kupowac lepszy sprzet to moze wykorzystajmy wyjscia optyczne albo i hdmi (mam i w kompie i w tv) zamiast rca?
Czy to samo w sobie juz nie porawi jakosci :)?

Ten post był edytowany przez kondziorx dnia: 11 Listopad 2019 - 08:41

Strona 1 z 1