Skocz do zawartości
zer0snk

Laptop do 10 tys programista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje laptopa +/- 10 tyś maksymalna kwota około 13-14 tys (mniej więcej by w 10 z fv się zamknąć)

 

-matryca najlepiej by było 15,4

-głównie praca programistyczna ,obszerne projekty parę programów w tle ,wirtualna maszyna , parę kart jednocześnie

-czasem jakieś gry wiec jakaś lepsza karta graficzna się przyda

-chciałbym mieć możliwość podłączenia 2 monitorów

-matryca 120/144hz

-dysk minimum 512gb

-czasem będzie leciał również jakiś rendering , czasem jakaś obróbka zdjęć (lecz ten temat bardzo sporadycznie)

 

Problem głównie jest taki ,że wcześniej sprzęt miałem dostarczany przez pracodawców, jest to dość kłopotliwe wiec muszę kupić własny sprzęt.

Chciałbym również poznać opinie o macbooku bo skłaniam się rownież ku niemu ze wzgledu na stabilność pracy niestety nie jestem ostatnio w temacie specyfikacji.

Kwota oczywiście może być niższa podaje maksymalny budżet jaki chciałbym poświecić.

Edytowane przez zer0snk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Triton 500 i7-8750H/32GB/1TB/Win10 RTX2070 IPS za 8899zł

W dobrej cenie i z dobrym wyposażeniem, matryca mogłaby być jaśniejsza (choć jest tu 144Hz), a temperatury przy pełnym obciążeniu nieco niższe, ale trzeba tu też wziąć pod uwagę, że waga to tylko 2,14kg, co przy takich podzespołach jest dobrym wynikiem.Jest tu już karta graficzna RTX 2070 (wersja Max-Q), 32GB pamięci ram oraz 2 dyski SSD PCIe po 512GB każdy. Czasy pracy na akumulatorze są b.dobre.

 

Alternatywnie nieco droższy:

MSI GS65 i7-9750H/16GB/1TB/Win10 RTX2070 240Hz za 9799zł

Co prawda matryca jest tu nawet 240Hz matryca IPS, ale jej jakość jest na poziomie tej z Acera, czyli pokrycie sRGB niezłe, ale mogłaby by być jaśniejsza. Jeżeli chodzi o układ chłodzenia, to w spoczynku jest cicho, jednak przy obciążeniu (np. podczas gry) będzie głośniej niż w przypadku Acera, za to są tu niższe temperatury.

 

Oba laptopy dzięki niezłemu zestawowi portów umożliwią podłączenie co najmniej dwóch monitorów (posiadają złącza HDMI, mini Display Port oraz Thunderbolt 3) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten budżet ty CHCESZ wydać czy MOŻESZ wydać, bo jeśli to drugie i płacisz za to sam to o wiele bardziej opłacalne będą laptopy z GTX 1660Ti - nieco mniejsza wydajność (25%) a cena o wiele wiele niższa.

Przykładowo:

HP OMEN 15 i7-9750H/32GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz - 6549 zł

Tutaj już z 32GB RAM, do VM jak znalazł. Dysk dorzucisz dodatkowy wedle uznania.

 

Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti 144Hz - 6499 zł

 

Daj znać jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR III i7-9750/32GB/1TB/W10 240Hz - 9499zł

W tym budżecie otrzymasz laptop Asus ROG Strix Scar z 32GB RAM i 1TB SSD na PCIe, co przy Twoich zastosowaniach może być przydatne. Matryca w tym modelu, to wysokiej klasy panel IPS z odświeżaniem 240Hz.

 

MSI GE65 i7-9750H/16GB/1TB/Win10 RTX2070 240Hz - 9199zł

Alternatywnie proponuję laptop MSI GE65. Jest lekki i w całości wykonany z metalu. Matryca 15,6" ma odświeżanie 240Hz. Wydajność w grach jest bardzo wysoka.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o budżetu jasna sprawa ze z własnej kieszeni ,lecz nie chciałbym iść na kompromisy spadek 25 % mocy to dość dużo stosunkowo. (co do propozycji GTX 1660TI)

 

Propozycje sa jak najbardziej okay ,ale mógłbym poprosić o opinie Macbooka w confingu w ktorym nie przekrocze budzetu ?

 

Czy faktycznie nie ma sensu przeplacać ? Jakieś plusy/minusy ?

 

Jeśli nie to najbardziej odpowiada mi ten ROG STRIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o budżetu jasna sprawa ze z własnej kieszeni ,lecz nie chciałbym iść na kompromisy spadek 25 % mocy to dość dużo stosunkowo. (co do propozycji GTX 1660TI)

Propozycje sa jak najbardziej okay ,ale mógłbym poprosić o opinie Macbooka w confingu w ktorym nie przekrocze budzetu ?

 

W takim razie jeśli nie chcesz sobie pozwolić na 25% spadek wydajności to dlaczego w ogóle rozważasz Maca gdzie najmocniejsza karta to RX560X czyli jakieś -80% wydajności GPU

 

Łap w takim razie jeszcze 2 propozycje spełniające Twoje wymagania (z RTX 2080 max-q i RTX 2070):

 

ASUS ROG Zephyrus S i7-8750H/24GB/512/W10 RTX2080 - 10 499 zł

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10X - 7999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 ma taką samą wydajność jak GTX 1660Ti a autor wyraźnie napisał że nie zamierza iść na kompromisy także...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/32GB/1TB RTX2080 144Hz 9699 złotych

15 cali to trochę za mało do takich kart graficznych. W tym Lenovo masz RTX 2080 MaxQ, spory SSD i dużo ram. Sam laptop ma dobry system chłodzenia, bogate wyposażenie i bardzo wysoką wydajność. Klawiatura jest stworzona dla graczy, a nie programistów, ale będziesz pewnie używać zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 cali to trochę za mało do takich kart graficznych.

 

A niby dlaczego ? Po co piszesz takie bzdury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewając moje wątpliwości rozumiem ze macbook nie jest wart swej ceny?

Tak byłem w stanie zrezygnowac z gpu na koszt stabilnosci i czasu działania na baterii.

Wybiore co poradzicie tylko prosiłbym o uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiewając moje wątpliwości rozumiem ze macbook nie jest wart swej ceny?

Tak byłem w stanie zrezygnowac z gpu na koszt stabilnosci i czasu działania na baterii.

Wybiore co poradzicie tylko prosiłbym o uzasadnienie.

 

Nie chce zaczynać kolejnego epizodu odwiecznej wojny ale tak - Mac zdecydowanie nie jest wart swojej ceny.

Jeśli szukasz laptopa z długim czasem pracy na baterii to o wszystkich laptopach z GTX 1660Ti wzwyż mozesz zapomnieć bo bateria w nich służy tylko do podtrzymania napięcia jak braknie prądu :E

 

Najpierw się zdecyduj czego oczekujesz od laptopa bo póki co mówisz o samych wzajemnie wykluczających się aspektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ? Po co piszesz takie bzdury ?

Chodzi o system chłodzenia, które sobie nie poradzi ze schłodzeniem takiego układu w 15 calowym laptopie. Sam o tym kilka razy pisałeś.

Razer Blade 15 i7-9750H/16GB/512/Win10 RTX2070 240Hz 11499 złotych

To jest dość specyficzna konstrukcja. GPU jest w wersji MaxQ i ma wydajność odrobinę wyższą niż RTX2060, ale dzięki temu TDP jest niższe niż w normalnym RTX2070 i laptop ma obsługę Optimus, a dzięki zastosowaniu pojemnej baterii, przebiegi na baterii są bardzo dobre. Mimo kompaktowej formy, Razer Blade jest dobrze wyposażony i ma solidną obudowę. Klawiatura nie jest najlepsza, a ekran mógłby być jaśniejszy. Przy czym ekran jest świetny. Ma wysoką częstotliwość odświeżania i pokrywa sRGB niemal w 100 procentach.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o system chłodzenia, które sobie nie poradzi ze schłodzeniem takiego układu w 15 calowym laptopie. Sam o tym kilka razy pisałeś.

 

Tyle że jak się okazuje rozmiar matrycy ostatnimi czasy nic nie daje bo chłodzenie jest to samo albo nawet gorsze. Także nie rzucaj takimi sloganami bo rozmiar matrycy to nie jest coś co decyduje o tym czy chłodzenie da sobie radę czy nie tylko konkretny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać kolejnego epizodu odwiecznej wojny ale tak - Mac zdecydowanie nie jest wart swojej ceny.

Jeśli szukasz laptopa z długim czasem pracy na baterii to o wszystkich laptopach z GTX 1660Ti wzwyż mozesz zapomnieć bo bateria w nich służy tylko do podtrzymania napięcia jak braknie prądu :E

 

Najpierw się zdecyduj czego oczekujesz od laptopa bo póki co mówisz o samych wzajemnie wykluczających się aspektach.

 

 

Na jaki czas pracy bez zasilacza mozna liczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim modelu?

Przykładowo w tym lenovo ,które proponowałeś

Firme razer znam ale jakos przekonany do ich produktów przekonany jestem .

 

 

Widzialem jeszcze jakies Surface od Microsoftu sens tego jakis jest?

 

Coraz wiecej czytam i coraz bardziej utwierdzam się ze w macbooku placi sie chyba za touchbara ew marke .

 

Dlatego chciałbym poznac jeszcze jak z bateriami w polaczeniu I7-9 gen z 2070 czy 2080 bo mysle ze nie beda one sie znacząco rożniły

 

Jedyne co przemawia za macbookiem ze strony technicznej to programowanie ios gdzie w windowsie jest to utrudnione, (choc to moje zdanie nie pracowałęm z tym jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego chciałbym poznac jeszcze jak z bateriami w polaczeniu I7-9 gen z 2070 czy 2080 bo mysle ze nie beda one sie znacząco rożniły

15" Triton 500 ~ 8h

15" MSI GS65 ~6h

Oczywiście mówimy o przeglądaniu stron.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co z tymi calami - czy wchodzi w grę proponowane 17,3 cala. Bo jeśli tak to masz do wyboru świetną opcję z aż 8 rdzeniowym i9 i RTX 2070. Poza tym matryca aż 240 Hz , 32GB RAM i aż 1TB SSD z wolnym miejscem. I to wszystko za raptem 11 699 zł czyli spokojnie w budżecie:

 

ASUS ROG Strix SCAR III i9-9880H/32GB/1TB/W10PX RTX2070 - 11 699 zł

Tutaj masz dokładny test tego laptopa

Zwróć uwagę na świetną matrycę 97% sRGB

 

MSI GE75 i7-9750H/16GB/512+1TB/Win10 RTX2080 144Hz - 11 399 zł

A tutaj opcja ze słabszym procesorem ale mocniejsza grafiką - RTX 2080 ale za to z o wiele lepsza baterią (ponad 5h). Ekran również świetny - 91% sRGB

Tutaj masz dokładny test modelu jeszcze ze starszym procesorem niż aktualnie. Link do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem się lekko w temat pooglądałem recenzje i ostatecznie doszedłem do wniosku ze trzeba iść lekko na kompromisy.

Monitory mi się posypały.

Wiec co do laptopa

chciałbym w nim mieć wydajny procesor

i7-9 gen

RTX 2070 (rozumiem ze za rtx2060 nie warto płacić a gtx1660TI to już zbyt nisko) wiec wybrałem optymalnie nie potrzebuje maksymalnej wydajności.

z 512 ssd

co do matrycy na pewno IPS tylko nie wiem czy 120/144/240 Hz tutaj zdaje się na was ja głównie i tak bede pod niego podłączał dwa monitory.

chciałbym mieć oddzielną klawiaturę numeryczna ,ale nie must have (w domu głównie pracuje na zewnętrznej).

bateria już wiadome ze nie będzie super ale rozwiązałem problem dokopie power banka na USB-c i tez dam rade

poniżej podaje propozycje mniej więcej koło 7-8 chciałbym się zamknąć (wcześniejszy budżet był wyższy ze względu ze myślałem ze jednak ktoś mi poradzi ze opłaca się przepłacić za maca)

zależny mi zęby w miarę był wytrzymał również

 

 

Moje propozycje :

ROG

Predator

 

 

Jeśli mógłbym prosić również o pomoc w dobraniu monitorów mniej więcej 24' ,(niestety 27 nie zmieszczę na biurku).

co do monitorów głównie jedynie do programowania będą używane ,czasem jakaś gra , ale chciałbym się zamknąć mniej więcej w 1-1,5 tyś

 

Oraz potrzebuje jakiś replikator portów na 2xhdmi , usb do dysków ,myszki klawy itp. , jeśli nie uzyskam tu pomocy do monitorow i replikatora to z góry przepraszam za pytania w nieodpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wydajniejszy będzie Asus, a cena to tylko 100zł różnicy, ale:

- nie ma klawiatury numerycznej

- o ładowaniu z powerbanka laptopów gaimingowych raczej zapomnij

Co do wyświetlacza, to może:

Dell U2518D czarny HDR za 1299zł

Regulacja wysokości, 24", matryca IPS i do tego rozdzielczość 2560x1440

 

Ewentualnie załóż odpowiedni temat w dziale monitory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies propozycje co do laptopów w tej cenie sa możliwe? Czy raczej nic ciekawego nie znajde do tych max 8.5-9 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...