Skocz do zawartości
n88

[+/-6000zł] Cichy, bezawaryjny komputer do pracy biurowej - CAD, BIM

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zakupie komputera stacjonarnego przeznaczonego do pracy biurowej w firmie - programy typu CAD (ZWCAD), programy BIM (Arcadia Architektura), MS Word, sporadycznie programy do wykonywania obliczeń konstrukcyjnych (i w tym przypadku potrzebna jest odpowiednia moc procesora).

- Główne wymaganie to cicha praca - dlatego też potrzebuje wyciszającej obudowy oraz bezgłośnych wentylatorów.

- Procesor minimum i7 9 generacji (zastanawiam się nad Inter Core i7-9700K)

- bezawaryjny szybki dysk SSD 500GB M2.PCIe (myślałem nad Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus)

- minimum 16 GB ram

- karta grafiki wystarczy raczej zintegrowana (z drugiej strony zastanawiam się czy nie warto zamontować dodatkowej w miarę taniej karty grafiki 2/4GB, która nie będzie generowała hałasu - proszę tutaj o pardę czy jest to potrzebne)

- system win10 najlepiej w wersji PRO

- dodatkowo chciałbym aby komputer pracował bezawaryjnie na długie lata przy założeniu (tutaj trudno trafić ale zapewne są lepsze jakościowo dyski czy też pamieć RAM)

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć na zakup komputera to ok. 6000zł (bez monitora), muszę dokonać zakupu do końca roku (jest jeszcze trochę czasu i chciałbym żeby wybrać coś najlepszego i bezawaryjnego do przedstawionych zastosowań).

 

Zastanawiałem się nawet nad gotowymi zestawami (bo jeżeli chodzi o bezawaryjność i bezproblemową pracę - to jest chyba najlepsze rozwiązanie) np. Dell Optiplex 7070 MT W10Pro i7-9700/16GB/512GB SSD/Intel UHD 630/DVD RW/KB216 (można kupić za ok. 5000zł), ale obawiam się o głośność i kulturę pracy przy takich obudowach i w takiej cenie da się pewnie złożyć komputer o lepszych parametrach.

Edytowane przez n88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadałem kilka starszych modeli takich Delli oraz HP, i z kulturą pracy nie było źle.

Zamiast 9700K nie wiem czy nie wolałbym i7 8700 gdzie masz jednak 6 rdzeni i 12 wątków.

 

Za 6000 zł, na spokojnie złożysz i7 9700K albo i7 8700, Z390 Gaming X, Pure Base 500, Dark Rock 4, Crucial 3000 MHz 2x8GB, 970 EVO 1TB, Seasonic Focus 550W, Win 10 Pro. Taki zestaw masz poniżej 5000 zł.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto zainwestować w i9-9900K, który ma 8 rdzeni i 16 wątków?

Pomoże ktoś w ułożeniu zestawu z i9 do przedstawionych zastosowań i w cenie do 6000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam jednak i9. Wracając do gotowych zestawów biurowych dla firm. Do wyboru jest Dell Optiplex, HP Prodesk albo Fujitsu Esprimo.

Czy miał ktoś doświadczenia z modelami Fujitsu ? Znalazłem informację, że posiadają funkcję Zero noise wyciszającą wentylator.

Jestem ciekawy tylko jak działa to w praktyce i jaka jest jakość komputerów tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...