Skocz do zawartości
Montee

Komputer do 6000 złotych z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup pc w cenie nieprzekraczającej 6000 złotych. Sprzęt będzie służył tylko do grania, nie prowadzę streamów, nie zajmuję się grafiką. Monitor 1080p 144 Hz z technologią FreeSync, w przyszłości przesiadka na 1440p. Wstępnie złożyłem coś takiego:

 

https://proline.pl/koszyk/e88fb53b

 

Zastanawiam się tutaj najbardziej nad procesorem i grafiką. Za 200 złotych taniej miałbym Ryzen 5 3600+ RTX 2070 Super w wersji Gigabyte Gaming OC, których połączenie w testach zazwyczaj wypada lepiej od R 7 3700x+ RX 5700 XT. Zastanawiam się jednak czy patrząc przyszłościowo lepsze nie będzie wzięcie procka 8 rdzeni/ 16 wątków niż 6 rdzeni/ 12 wątków z tego względu, że właśnie taki będzie w konsolach nowej generacji. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale 6200 to już przekroczenie mojego budżetu zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że cena nie uwzględnia Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz dokładnie monitor, żeby się tam nie okazało, że 144 Hz tylko przez DVI.

Na teraz do samego grania wystarcza spokojnie Ryzen 5 3600.

Pamiętam jak Ryzen wchodził na rynek i wtedy też często było słyszane to samo.

Weź 8/16 bo to bardziej przyszłościowe do gier.

Czy ktoś kto kupił wtedy R7 ma teraz w samych grach jakiś zysk względem R5?

 

Ja bym został przy Rzyen 5 3600 + RTX 2070 Super.

Choć ta opcja z tym 5700XT nie jest zła.

 

PS: złożenie zestawu masz za 1 zł 3-5 dni jak wpiszesz kod PROSET także w sumie masz jeszcze 200 zł do wydania i daruj sobie te testowanie za 50 zł.

 

Wtedy taki zestaw z 3700X oraz RTX 2070 Super razem z montażem masz za 6080 zł

https://proline.pl/koszyk/a87fcec3

 

I moim zdaniem takie coś na spokojnie można brać.

Gdyby jeszcze udało się spakować to w https://proline.pl/obudowa-be-quiet-pure-base-500-czarna-z-oknem-p1383156 albo zmienić pamięci na lepsze pod OC https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-3000-cl15-bls2k8g4d30aesbk-p1383148 to byłoby to jeszcze bardziej na plus.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę możesz dać 2060 Super 8GB. Techniczne jest to prawie to samo, co 2070-tka. Gaming X jest pod obciążeniem o jakieś 10db cichszy od Armora. Obudowę wybrałem flagowego Armida AR7. Dysk SSD to Adata 8200, ale z radiatorem odprowadzającym ciepło. Płyta z integrą alc-1220, co zrywa papę z dachu.

 

Moja propozycja zestawu z systemem - link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem 3700X i RTX 2070 Super wygląda to blado.

Naprawdę polecasz dopłatę do 3600X?

RTX 2060 Super w cenie 2100 zł gdzie za 2300 zł mamy 2070S Armor od MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o relację ceny do wydajności przyznaję Ci rację a jako, że kulturę pracy stawiam na pierwszym miejscu wydajność jest dla mnie drugoznaczna. Kwestia jaki monitor ma zamiar kupić Autor. 2060 Super to pod FullHD super wypas. Link do testu kart 2060S i 2070S zamieściłem poniżej.

https://pclab.pl/art81233.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może informuj pod jakim kątem składasz te zestawy, bo nie składasz ich dla siebie a autor tematu raczej nie gdyba nad kulturą pracy tylko nad jak najwydajniejszą i jak najbardziej przyszłościową jednostką.

 

Przeczytałeś w ogóle temat, że masz zagwozdkę co za monitor ma autor? Napisane jest jak byk, że na teraz FullHD 144 Hz a później przesiadka na 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X jest pod obciążeniem o jakieś 10db cichszy od Armora

 

Moja propozycja zestawu z systemem - link

Jak czytam takie bzdety to aż głowa boli, 10db cichsza, skąd wziąłeś takie wartości, z jakiego testu?

 

 

To jest zwykły reklamiarz z reflinkami, szkoda czasu na niego.

 

Takie porady to celowe działanie na niekorzyść zainteresowanego i z miejsca powinny być nagradzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z testu jak znajdę w wolnej chwili, to dam link.

 

EDIT: Oglądaj od 2:30-2:45 minuty. Wprawdzie to model 1660Ti, ale jednak różnica z bliska jest taka jak mówiłem, chociaż w przypadku kart RTX Super ta różnicą może być znacznie mniejsza. Z testów wynika, że różnica dla modelu 2060s wynosi około 4db, więc jak chodzi o relację ceny do wydajności Armor wygrywa i tu przyznaję rację.

 

@Caps

Święta racja. Są ludzie, którzy patrzą jedynie na relację ceny do wydajności a to czy karta jest cicha nie ma dla nich znaczenia. Tacy ludzie za kilka db ciszej i świecidełka LED nie dadzą ani rubla więcej, co jest moim zdaniem w pewnym stopniu słuszne, bo i tak kartą z pół-pasywnym chłodzeniem większość czasu jest całkowicie bezgłośna. W tej kategorii Armor jest bardzo dobry. Nowy Armor ma solidny backplate i pół pasywne chłodzenie, więc u mnie w wyciszonej obudowie zapewne musiałbym nasłuchiwać, czy jak uruchomię grę, to włączyła się wentylacja karty a wentylatorów modelu Gaming X mógłbym nie usłyszeć, natomiast nowe trendy stylistyczne narzuciły boczne szklane panele, przez które można usłyszeć wentylatory obudowy i karty. Jakość wykonania Armora RTX 20xx poprawiła się znacząco od poprzedniego modelu GTX 10xx. Nowy Armor otrzymał solidną tylną płytkę, oraz wydajny pół-pasywny układ chłodzenia.

 

Armor mógłby u mnie zagościć, szkoda prądu na Ledy w modelu Gaming X, skoro nie widać ich u mnie przez boczny panel, który nie jest ze szkła. ;)

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...