Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję w miarę szybkiego pendrive USB 3.0 w pojemności 64 lub 128GB. Na Allegro popularne sa np. Kingston DT100 G, lecz z tego co wyczytałem ich prędkości są mizerne.

Sam posiadam obecnie ADATA S102 Pro Advanced 16GB, ale brakuje mi dodatkowego miejsca.

 

Czy możecie polecić mi jakiś sprawdzony model do powiedzmy 60-70zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 GB trochę ponad budżet w tej chwili, ale w promocji czasami jest za 80 zł (za tyle kupiłem):

https://www.x-kom.pl/p/331933-pendrive-pamiec-usb-sandisk-128gb-ultra-dual-usb-type-c-150mb-s.html

 

Mają też wersje 64 GB i chyba bardziej w taki rozmiar powinieneś celować przy swoim budżecie, jeżeli chcesz coś szybszego.

Edytowane przez narmiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu model Patriot Supersonic Rage XT 64GB, zapis 80MB/s, odczyt 220. Widzę że jest dostępny za ok. 50 zł.

Pewnie są jakieś bardziej opłacalne modele, ale ich nie znam. Gdy kupowałem tego Patriota to ludzie polecali pendrive'y Mach Xtreme, ale coś ich nie widzę albo są dwa razy droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu model Patriot Supersonic Rage XT 64GB, zapis 80MB/s

A czy zapis 80MB/s utrzymuje się przez cały czas jak zapisujesz duży wielogigabajtowy plik? Jest trochę komentarzy mówiących, że po chwili transferu zapis spada do 20MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak, nie pamiętam jak duże pliki kopiowałem, ale kilkanaście GB na pewno się utrzymuje

Mogę Ci zrobić taki test jeśli chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie jestem na kupnie, ale jak możesz to na pewno przyda się niektórym taka informacja, bo niektórzy producenci "sztucznie" zawyżają zapis dodając tylko szybki bufor, który się zapełnia i wtedy zapis leci na łeb. Choć podejrzewam, że z penami to tak jest, że mało która firma kontroluje jakość i może pod tym samym modelem wyjść partia faktycznie z szybką pamięcią, a za jakiś czas z wolniejszą, tyle że z buforem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy Kingston nie będzie demonem szybkości. Fajne są metalowe Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie jestem na kupnie, ale jak możesz to na pewno przyda się niektórym taka informacja, bo niektórzy producenci "sztucznie" zawyżają zapis dodając tylko szybki bufor, który się zapełnia i wtedy zapis leci na łeb. Choć podejrzewam, że z penami to tak jest, że mało która firma kontroluje jakość i może pod tym samym modelem wyjść partia faktycznie z szybką pamięcią, a za jakiś czas z wolniejszą, tyle że z buforem.

No to tak, ten pendrive jest dobry do kopiowania dużych plików, a nie nadaje się do kopiowania małych. W sumie to nie zauważyłem tego, dopiero benchmark to pokazał. Zrobiłem test i skopiowałem folder z grą (duże i małe pliki) i na tych małych (1kB) prędkość spadała do wartości kilku kB/s.

 

2x86t3zqfzt3.jpg

 

Jeśli chodzi o spadek prędkości przy kopiowaniu dużej ilości danych to coś takiego nie występuje, zapuściłem folder o wielkości 46GB wypełniony plikami o rozmiarze 1-4GB i prędkość była cały czas taka sama.

 

1tg03jkcprls.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to teraz już wszystko wiemy. Mała prędkość zapisu małych plików to generalnie standard wśród pendrivów, ale dobrze że przynajmniej duże pliki trzymają prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...