Skocz do zawartości
xtn

Ograniczenie wsparcia dla Pascali w nowych grach?!

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie rusza tematu, to ja postanowiłem. Dla mnie sprawa staje się oczywista po testach w 2 najnowszych grach. Nie mam na razie żadnej karty z serii GTX1660 w domu, więc nie jestem w stanie przeprowadzić samodzielnego testu. Jednak na podstawie 2 wiarygodnych testów można wysnuć teorię, że Nvidia ograniczyła/porzuciała wsparcie dla GPU z serii Pascal w najnowszych grach. Nagrałem prosty film obrazujący to o czym piszę, a jako posiadacz 3 Pascali, GTX1070, 2x GTX1060 jestem mocno rozczarowany tym co się dzieje. Zapraszam do dyskusji. Możliwe, że ktoś z większymi zasięgami (może Lipton :) ) i posiadający różne karty graficzne, jest w stanie przeprowadzić taki test. Stery Nvidii sprzed premiery GTX1660Ti, z premiery (ale jeszcze bez specjalnego wsparcia w nowych grach) i obecne w teście na kartach GTX 1060/GTX1070 vs GTX1660/S/Ti w 2 najnowszych grach RDR2 i COD MW 2019. Za kilka dni dojdzie SW Upadły Zakon. Tą grę biorę na premierę i jeżeli w sieci w testach po raz trzeci będzie tak samo z Pascalami, to załatwię jakąś GTX 1660 i zrobię test w tej grze na różnych sterownikach.

Oto mój skromny filmik:

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury jakich pełno i są też testy w necie że to kwestia 1-2-3% w zależności od danego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Turing ma lepszy/nowszy hardware, który zaczyna być wykorzystywany przez gry.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury jakich pełno i są też testy w necie że to kwestia 1-2-3% w zależności od danego sprzętu.

Wrzuć linki do tych testów na różnych wersjach sterownika w RDR2 i COD MW 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grach będzie się pojawiać fp16 to Pascal będzie leżał i to nie ma nic wspólnego z ograniczeniem wsparcia tylko z budowa architektury ;)

Polecam przejrzeć testy Wolfa II, który mocno bazuje na jednostkach fp16.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to wystarczy sprawdzić dwa sterowniki (najnowsze i jakieś wcześniejsze bardziej z czasów Pascala) + 2 gry (jedna jak najnowsza i jakąś z okresu sprzed dwóch lat) i zobaczyć czy Pascal nie ma gorszych wyników. Jeśli ma to znaczy ze Nv coś kombinuje.

Jeśli Nv tylko nie optymalizuje sterowników to Pascal powinien mieć ciągle taka sama wydajność w starszej grze, natomiast jeśli nagle Pascal zaczyna działać coraz gorzej to albo Nv z premedytacja spowalnia te karty albo optymalizacje które są przeznaczone dla Turinga powodują negatywny wpływ na Pascale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli jak ktoś nie umie czytać i dopuszcza się nadinterpretacji:)

 

Pomijając to, że nowe gry są lepiej optymalizowane pod nowe karty, to :

 

1. Gość porównuje wydajność kart w różnych grach... a tu nie raz 5700xt w jakimś tytule potrafi przegonić np. 2070 super...

2. W niektórych testach jest 1070 FE vs 1660 Ti FE a w innych 1070 zostaje FE a do testu wrzuca się wersje 1660ti po OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grach będzie się pojawiać fp16 to Pascal będzie leżał i to nie ma nic wspólnego z ograniczeniem wsparcia tylko z budowa architektury ;)

Mówisz, że 2 tygodnie temu architektura nie miała znaczenia, teraz nagle daje 20% większą wydajność, a marketingowcy Nvidii zapomnieli ogłosić tak wielki sukces?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to wystarczy sprawdzić dwa sterowniki (najnowsze i jakieś wcześniejsze bardziej z czasów Pascala) + 2 gry (jedna jak najnowsza i jakąś z okresu sprzed dwóch lat) i zobaczyć czy Pascal nie ma gorszych wyników. Jeśli ma to znaczy ze Nv coś kombinuje.

Jeśli Nv tylko nie optymalizuje sterowników to Pascal powinien mieć ciągle taka sama wydajność w starszej grze, natomiast jeśli nagle Pascal zaczyna działać coraz gorzej to albo Nv z premedytacja spowalnia te karty albo optymalizacje które są przeznaczone dla Turinga powodują negatywny wpływ na Pascale.

Dokładnie o to mi chodzi, że Pascale nie dostają optymalizacji pod nowe gry w najnowszych sterownikach, a Turingi je dostają i stąd nagle powstała róznica wydajności 15-20% na korzyść GTX1660Ti w najnowszych grach.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że 2 tygodnie temu architektura nie miała znaczenia, teraz nagle daje 20% większą wydajność, a marketingowcy Nvidii zapomnieli ogłosić tak wielkiego sukcesu?

Napisałem Ci - przeanalizuj sobie wyniki WolfaII, który mocno bazuje na fp16.

Jeśli w nowych grach będzie się pojawiać fp16 Pascal będzie dostawał po d.. zarówno od turingów, które były słabsze jak i od Polarisów, które z fp16 radzą sobie świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, że Pascale nie dostają optymalizacji pod nowe gry w najnowszych sterownikach, a Turingi je dostają i stąd nagle powstała róznica wydajności 15-20% na korzyść GTX1660Ti w najnowszych grach.

 

Jeśli tak jest to nic na to nie poradzimy, Nvidia jak każde Corpo celuje zawsze w maksymalny zysk wiec oczywistym jest ze Turing będzie na topie, jak wyjdzie Volta to Turing skończy tak samo jak Pascal.

Jeśli Volta faktycznie będzie znacznie szybsza w RT to zobaczycie co się stanie z Turingami za rok i dopiero będzie płacz szczególnie posiadaczy 2080Ti za które dali gruba kasę.

Zawsze tak było i nic na to nie poradzimy.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki co także w NFS HEAT 1080GTX wypada bardzo biednie, ale ciekawe jakie będzie porównanie np z rtx 2060 jak już zrobią testy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, że Pascale nie dostają optymalizacji pod nowe gry w najnowszych sterownikach, a Turingi je dostają i stąd nagle powstała róznica wydajności 15-20% na korzyść GTX1660Ti w najnowszych grach.

Coś w tym nielogicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność trzeba by zmierzyć w starszych tytułach, przy nowszym nigdy nie będzie pewności czy to optymalizacja kuleje bo nie ma punktu odniesienia w postaci starszych sterowników wspierających nowszy tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność trzeba by zmierzyć w starszych tytułach, przy nowszym nigdy nie będzie pewności czy to optymalizacja kuleje bo nie ma punktu odniesienia w postaci starszych sterowników wspierających nowszy tytuł.

Nie, wystarczy starszy sterownik bez dodatkowego wsparcia dla konkretnej gry.

 

Coś w tym nielogicznego?

Rozczarowujące i to mocno, szczególnie jak się rok temu za kartę dało 1600zł (GTX1070), a tu wsparcia brak.

Edit: Wsparcie to nie tylko to, że gra działa ale jak wolicie to tak, brak optymalizacji.... ubierając to w okrągłe słowa.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy starszy sterownik bez dodatkowego wsparcia dla konkretnej gry.

 

 

Rozczarowujące i to mocno, szczególnie jak się rok temu za kartę dało 1600zł (GTX1070), a tu wsparcia brak.

Gdybyś nie miał wsparcia to nie uruchomił byś gry na 1070 więc nie myl pojęć.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy starszy sterownik bez dodatkowego wsparcia dla konkretnej gry.

 

 

Rozczarowujące i to mocno, szczególnie jak się rok temu za kartę dało 1600zł (GTX1070), a tu wsparcia brak.

Nie wystarczy bo często nowe gry mogą działać nieprawidłowo na znacznie starszym sterowniku. To jest normalne.

 

Nie myl też optymalizacji ze wsparciem, wreszcie karta działa więc masz wsparcie ;)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy bo często nowe gry mogą działać nieprawidłowo na znacznie starszym sterowniku. To jest normalne.

 

Tak można rozmydlić każdą wątpliwość. Wystarczy sterownik sprzed 2 tygodni, gdzie karty były sobie równe.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Weźmy sterownik sprzed dwóch tygodni. Jeśli na nowym sterowniku i na starszym masz w starszej grze ta sama wydajność to wszystko jest jasne.

Każdy może to sprawdzić sobie w domu żonglując sterownikami.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Weźmy sterownik sprzed dwóch tygodni. Jeśli na nowym sterowniku i na starszym masz w starszej grze ta sama wydajność to wszystko jest jasne.

Kazdy moze to sprawdzic sobie w domu zaglajac steornikami.

Nie każdy, bo trzeba mieć Pascala i Turinga albo przynajmniej Turinga oraz jedną z tych 2 gier. Na Pascalu znaczących różnic pomiędzy sterownikami nie powinno być.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że xtn nie sprawdziłeś tego a już rzuciłeś mięsem w nV. Dobry jesteś :thumbup:

Najpierw powinien być przeprowadzony test, który pokazuje jak wygląda sytuacja a później z tego wyciągnięte wnioski. Tutaj wnioski już zostały wyciągnięte bez żadnego testu.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że xtn nie sprawdziłeś tego a już rzuciłeś mięsem w nV. Dobry jesteś :thumbup:

Nie da się wszystkiego sprawdzić samemu, trzeba też wierzyć w testy innych, a wyniki testów są jednoznaczne, a wnioski dla posiadaczy Pascali mocno rozczarowujące. Jakoś nie widać takich problemów na kartach AMD. Ich wydajnośc w tych 2 grach jest proporcjonalna do Turingów, w praktycznie tym samym stopniu jak 2 tygodnie temu w innych grach.

Sprawa jest dosyć skomplikowana, bo poza sterownikami, (co da się sprawdzić) jeszcze w grach mogą być optymalizacje pod konkretne serie kart i tego już nie da się sie sprawdzić, bo umowy pomiędzy NV, czy AMD a producentami gier są tajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, ze zarówno COD jak I RDR2 to gry oparte o DX12 i Vulcana a w Turingach działanie tych API zostało znacznie poprawione względem Pascali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...