Skocz do zawartości
xtn

Ograniczenie wsparcia dla Pascali w nowych grach?!

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleźliby kogoś kto by zrobił porządna grafikę w AMD bo to jest chore, żeby karta graficzna po kilku latach była niewydajna, wtedy producenci gier będą musieli coś zrobić bo monopol będzie upadał nie będzie zysku z nvidia nie będzie z blokowania rdzeni.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to normalne ze wraz z czasem nastepuje rozwoj gier i technologii wiec stare karty sa po prostu slabe z biegiem czasu by podolac nowym tytulom

 

poza tym jakos sensowne minimum do grania w 1080p w 2019 roku producencie podawali karty ktore nalezaly do sredniego segmentu 7 lat temu w 2012 roku. To i tak nie jest zle (mowa o GTX 660/670)

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się grafika i technika idzie do przodu, ale to, że wsparcie sterowników jest porzucane gdzie spadek wydajności mógłby być z roku na rok mniejszy to w rzeczywistości jest inaczej i ten spadek jest duży nie jest nagły ponieważ ludzie by się zorientowali jest to robione stopniowo.

 

Można od razu wprowadzać technologie w kartach, aby była o te 3 lata dłużej czyli nie zaniżać specyfikacji. Jak nie będzie nowej karty to studia muszą z optymalizować się po tą która jest, a jest to możliwe i wcale nie trzeba zatrzymywać rozwoju gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nvidia to firma a kazda firma jest nastawiona na zysk...ot caly problem. tak samo jest ze sprzetem agd/rtv. gdyby ci pralka chodzila przez 25 lat to wszystkie firmy juz by dawno upadly a ludzie np nie mieliby pracy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było inaczej, niestety. :) Ale skoro Nvidia tak robi AMD mogłoby przynajmniej dać więcej w specyfikacji bo i tak nie poradzą nic na studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się o tok myślenia tutaj zaprezentowany to ja na swoim GTX970 już dawno grać nie powinienem :E

Teraz ciekawostka. World of Tanks na najwyższych ustawieniach swego czasu wyciągało mi ledwo 80-90 FPS. Lecz ludzie tworzący tę grę wzięli się do roboty i po wymianie silnika gry i jej optymalizacji mam między 105 a 140 fps. Czasem jak dużo się dzieje to bywają spadki, ale czego chcieć od starego już procesora jakim jest i7-2600 bo na tym sobie grywam w gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 a fe to ten co ludzi w wała zrobili z pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tego nie doświadczam do dzisiaj i nic się nie dzieje strasznego nawet jak zapcham ponad 3,5GB pamięci karty :) No ale fakt, zapomniałem jeszcze o tej "wadzie" :E to biorąc jeszcze ją pod uwagę, to powinienem doświadczać wydajności GTXa 560 :lol2:

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże na mojej GTX 970(odkąd ją posiadam) miałem z 2-3 razy przekroczone 3,5GB Vramu i spadków fps zbytnio nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od gry. W takim new colossus bedzie sporo mniej fps jak np (1060 3gb vs 6gb) i do tego spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim new colossus bedzie sporo mniej fps jak np (1060 3gb vs 6gb) i do tego spadki

New Colossus jest bardzo pamięciożerną grą i nie ma czemu się dziwić,że są spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się odpowiednio ustawi detale to nie będzie problemu w 1080p, bo raczej nikt na gpu tego pokroju nie celuje w wyższą rozdzielczość.

 

Zresztą ta gra w większości jeśli chodzi o najwyższe ustawienia to tylko ubijacze vram i fps :E

 

Pierwsze, co się rzuca w oczy po rozpoczęciu rozgrywki, to oświetlenie. Jest bardzo kontrastowe i ostre. Często po wejściu do pomieszczenia lampa lub żarówka oślepia bohatera. Z drugiej strony oświetlenie buduje w całej grze bardzo specyficzny klimat i jest jego nieodłączną częścią. Trudno przeoczyć także cienie. Różnica w jakości cieni między ustawieniami niskimi a Mein Leben jest najbardziej widoczna ze wszystkich. Za to zmiana jakości tekstur na obiektach po przełączeniu ustawień z najniższych na najwyższe jest prawie niezauważalna.

 

https://pclab.pl/art76045-3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam dziala ApexLegends z alokacja 8GB i texturami na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na tyle - teorie spiskowe obalone. Watek do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ITH chyba w 3 odcinkach dla różnych generacji GPU są też takie testy

 

"Czy NVIDIA obniża wydajność starszych kart graficznych?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przykład, RDR2 pokazuje jak ważna jest optymalizacja sterowników i że jej brak może położyć nawet najsilniejsze GPU.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie RDR2 nie zauważyłem, aby z biegiem czasu jeśli chodzi o wydajność nvidia jakoś specjalnie zoptymalizowała sterowniki. Podobnie i AMD. W tej grze głównie liczy się konkretna optymalizacja od Rockstara pod konkretne architektury.

 

PPC zrobił po prawie dwóch miesiącach od premiery ponowne testy i oto rezultaty.

Otóż z moich obserwacji wynika, że Rockstar niczego w tym względzie nie poprawił, skupiając uwagę na zwiększeniu stabilności i usunięciu błędów utrudniających rozgrywkę. Miejsce pomiarowe i ustawienia (high) są identyczne w obydwu testach, niewielkie różnice wynikają natomiast z nowszej wersji Red Dead Redemption 2 oraz sterowników. Sami możecie zatem ocenić progres dokonany na przestrzeni blisko dwóch miesięcy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o ten filmik z linku wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt na ten filmik zerknąłem tylko pobieżnie, nawet nie zobaczyłem że tam jest RDR2 :E. RDR 2 to nowa gra, ale tutaj definitywnie wystąpiła jakaś mocna anomalia na starych sterownikach z 2017 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ten test jest wiarygodny ale jeżeli tak to właśnie Nvidia magicznie naprawiła sterowniki pod Pascale, które jak pisali niektórzy w tym wątku tracą do Turingów przez stara architekturę. Ustawiłem na wyniki w RDR2 GTX1070 vs 1660 Super vs 1660Ti.

Zarówno gry na dx12 oraz Vulcan działania tak jak trzeba.

W żadnej grze poza Rainbow Six Siege na Vulcanie nie widać już anomalii w wynikach. Przydałoby się, żeby ktoś kto ma GTX1070 i GTX1660Super/Ti przetestował kilka gier dx12/vulcan na nowych sterach nvidii. Może Lipton???

Wiem, że zaraz ktoś napisze, że teoria spiskowa ale dla mnie piękny zabieg marketingowy, przecież mało kto powtarza testy kart po kilku miesiącach od premiery, a Turingi z serii GTX miały zrobić dobre pierwsze wrażenie na tle Pascali, to zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery i patche zrobiły swoje 1080ti jest na poziomie Radeona VII w RDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery i patche zrobiły swoje 1080ti jest na poziomie Radeona VII w RDR2.

Brak słów na takie działanie Nvidii. Potwierdziła się moja "teoria spiskowa". Dobrze, że chociaż przywrócili po cichu wydajność. Czekam teraz na nowe wyjaśnienia fanboyów Nvidii w jaki to cudowny sposób się stało, może przez internet, zdalnie upgradowali sprzętowo Pascale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nadal myślisz, że Nv ubiła Pascala? Wiesz o tym, że Turing też zyskał szczerbaty.gif

 

Powtórzę co pisałem wcześniej optymalizacje z konsoli bardzo łatwo się przenosi i dlatego radki od początku działały dobrze. I każdy się zgodzi, że Rockstar to leniuchy. Wydaje mi się, że współpraca developera z Nv w tym przypadku zawiodła. Poza tym gra była mocno dziurawa od początku i do tego nałożyły się problemy z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba oczywistym będzie że Turing ma priorytet w optymalizacji a nie starsze karty, jak wyjdzie Amper czy co tam jest następne to Turing wejdzie na miejsce Pascali (ciekawe jak szybko wydajność w RT i DLSS będzie mu spadać) a Pascale w miejsce Maxwelli itd.

Co ciekawe da się zauważyć w testach ze na dłuższą mete to karty AMD mają lepsze wsparcie od Nv.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ten test jest wiarygodny ale jeżeli tak to właśnie Nvidia magicznie naprawiła sterowniki pod Pascale, które jak pisali niektórzy w tym wątku tracą do Turingów przez stara architekturę. Ustawiłem na wyniki w RDR2 GTX1070 vs 1660 Super vs 1660Ti.

Zarówno gry na dx12 oraz Vulcan działania tak jak trzeba.

W żadnej grze poza Rainbow Six Siege na Vulcanie nie widać już anomalii w wynikach. Przydałoby się, żeby ktoś kto ma GTX1070 i GTX1660Super/Ti przetestował kilka gier dx12/vulcan na nowych sterach nvidii. Może Lipton???

Wiem, że zaraz ktoś napisze, że teoria spiskowa ale dla mnie piękny zabieg marketingowy, przecież mało kto powtarza testy kart po kilku miesiącach od premiery, a Turingi z serii GTX miały zrobić dobre pierwsze wrażenie na tle Pascali, to zrobiły.

Video z samymi słupkami, bez pokazanego przebiegu rozgrywki i realnych zegarów GPU, są mało wiarygodne delikatnie rzecz ujmując.

Mam wątpliwości czy ten gość w ogóle testuje sprzęt, czy po prostu estymuje "na oko" wyniki z różnych portali i tworzy z tego filmiki.

 

Sprawdziłem.

RDR2, GTX1070 1924MHz/8606MHz, 1080p, Vulkan, ustawienia z Hardware Unboxed, teselacja drzew wyłączona, wbudowany benchmark:

- 02.12.2019r., ówczesne najnowsze sterowniki, ustawienia tekstur w panelu Nvidii- nie pamiętam: śr. fps ~71.5

- 27.03.2020r., najnowsze sterowniki (445.78), ustawienia tekstur w panelu Nvidii- high performance: śr. fps ~70.0

- 27.03.2020r., najnowsze sterowniki (445.78), ustawienia tekstur w panelu Nvidii- quality: śr. fps ~68.5

 

Podsumowując- ciężko mi powiedzieć jak w samej grze, ale we wbudowanym benchmarku wydajność spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...