Skocz do zawartości
xtn

Ograniczenie wsparcia dla Pascali w nowych grach?!

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nadal myślisz, że Nv ubiła Pascala? Wiesz o tym, że Turing też zyskał szczerbaty.gif

 

Powtórzę co pisałem wcześniej optymalizacje z konsoli bardzo łatwo się przenosi i dlatego radki od początku działały dobrze. I każdy się zgodzi, że Rockstar to leniuchy. Wydaje mi się, że współpraca developera z Nv w tym przypadku zawiodła. Poza tym gra była mocno dziurawa od początku i do tego nałożyły się problemy z wydajnością.

Na szczęście nie ubila ale jest prawdopodobne, ze na premierę Turingow w sztuczny sposób wykazała ich wyższość nad Pascalami.

Z chęcią sam bym to przetestował, bo wnioski oparte na tylko jednym teście z yt są mało przekonywujące. Mam gtx1060 3GB i spróbuje jakies testy na niej wykonać w porównaniu do gtx1650Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przetestujcie bez pierdzielenia.

 

gram w te same gry od kilku lat i fps mi nie spada nic a nic.

 

nie raz zmienialem karty i mialem rzut na to co sie dzieje ze sterami -

 

ma ktos te rzeczowe dowody? czy będziecie spekulować kolejne 2 miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie ubila ale jest prawdopodobne, ze na premierę Turingow w sztuczny sposób wykazała ich wyższość nad Pascalami.

Ciekawe w jaki :E Sprawdzałem w okolicy premiery RDR2 i najnowsze dostępne stery vs starocie pod Vulkanem nie przynosiły żadnej różnicy i na Pascalu i na Turingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki :E Sprawdzałem w okolicy premiery RDR2 i najnowsze dostępne stery vs starocie pod Vulkanem nie przynosiły żadnej różnicy i na Pascalu i na Turingu.

To znaczy ze ten test to fake ale i tak sprawdzę :)

 

Jak masz to wklej wyniki tego testu chociaż na swoją stronę.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie ubila ale jest prawdopodobne, ze na premierę Turingow w sztuczny sposób wykazała ich wyższość nad Pascalami.

Z chęcią sam bym to przetestował, bo wnioski oparte na tylko jednym teście z yt są mało przekonywujące. Mam gtx1060 3GB i spróbuje jakies testy na niej wykonać w porównaniu do gtx1650Super.

 

Muszę skorygować co napisałem jednak nie jest różowo na computerbase można się naciąć grzebiąc w wykresach. Jednak 1080ti wypada na poziomie 2060 super w teście z tego miesiąca.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamieniłem swojego 3 letniego GTXa1080ti na nowego RX5700xt. W RDR2 +16% wydajności no i 2 stówki w kieszeni zostały :E

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamieniłem swojego 3 letniego GTXa1080ti na nowego RX5700xt. W RDR2 +16% wydajności no i 2 stówki w kieszeni zostały :E

 

 

to akurat żadne odniesienie do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ten test jest wiarygodny ale jeżeli tak to właśnie Nvidia magicznie naprawiła sterowniki pod Pascale, które jak pisali niektórzy w tym wątku tracą do Turingów przez stara architekturę. Ustawiłem na wyniki w RDR2 GTX1070 vs 1660 Super vs 1660Ti.

Zarówno gry na dx12 oraz Vulcan działania tak jak trzeba.

W żadnej grze poza Rainbow Six Siege na Vulcanie nie widać już anomalii w wynikach. Przydałoby się, żeby ktoś kto ma GTX1070 i GTX1660Super/Ti przetestował kilka gier dx12/vulcan na nowych sterach nvidii. Może Lipton???

Wiem, że zaraz ktoś napisze, że teoria spiskowa ale dla mnie piękny zabieg marketingowy, przecież mało kto powtarza testy kart po kilku miesiącach od premiery, a Turingi z serii GTX miały zrobić dobre pierwsze wrażenie na tle Pascali, to zrobiły.

Chyba ci się coś pomyliło. Na PClab jest test GTX 1660 SUPER sprzed 5 miesięcy, w którym GTX 1070 wypada nawet lepiej względem GTX 1660 Ti i GTX 1660 SUPER niż na zalinkowanym przez ciebie filmiku.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 1070, używam do niego cały czas najnowszych sterowników i nie widzę spadku wydajności a testuje regularnie.

Jedynym wytłumaczeniem spadków wydajności do nowszych kart jest brak optymalizacja dla starszych kart po stronie Nv i deva samej gry. To jest normalne że priorytet mają zawsze karty nowsze. Takie Życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się coś pomyliło. Na PClab jest test GTX 1660 SUPER sprzed 5 miesięcy, w którym GTX 1070 wypada nawet lepiej względem GTX 1660 Ti i GTX 1660 SUPER niż na zalinkowanym przez ciebie filmiku.

Akurat w RDR2 GTX1660TI jest wydajnościowo bliżej GTX1080 niż GTX1070.

I to raczej nie uległo zmianie.

No chyba że Nvidia w nowych sterownikach ograniczyła Turinga. ;)

Bo żadnego przyrostu wydajności Pascala na najnowszych sterownikach nie odnotowałem (dramatycznego spadku również).

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w RDR2 GTX1660TI jest wydajnościowo bliżej GTX1080 niż GTX1070.

I to raczej nie uległo zmianie.

No chyba że Nvidia w nowych sterownikach ograniczyła Turinga. ;)

Bo żadnego przyrostu wydajności Pascala na najnowszych sterownikach nie odnotowałem (dramatycznego spadku również).

To nie odpisuj mi tylko xtn. To on twierdzi, że "Nvidia magicznie naprawiła sterowniki pod Pascale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się coś pomyliło. Na PClab jest test GTX 1660 SUPER sprzed 5 miesięcy, w którym GTX 1070 wypada nawet lepiej względem GTX 1660 Ti i GTX 1660 SUPER niż na zalinkowanym przez ciebie filmiku.

Daj linka, bo chyba kompletnie nie przeczytałeś o czym my tutaj piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wydajności Pascali- patrzcie jakie piękne "wsparcie" w Doom Eternal dostał Kepler:

 

HD7790 > GTX 780Ti - tego jeszcze nie grali. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 7870 = GTX960 :) Jak zrobiłem taką zmianę kilka lat temu to miałem wzrost 40-50% w grach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wydajności Pascali- patrzcie jakie piękne "wsparcie" w Doom Eternal dostał Kepler:

 

HD7790 > GTX 780Ti - tego jeszcze nie grali. :E

Kepler od początku miał tragiczne wsparcie pod VK i wiele miesięcy poprawiali wydajność pod starego Dooma, który działał o niebo lepiej na OGL-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co także w NFS HEAT 1080GTX wypada bardzo biednie, ale ciekawe jakie będzie porównanie np z rtx 2060 jak już zrobią testy.

https://www.gpucheck.com/pl-pln/game/need-for-speed-heat

 

Jak widać GTX1080 bardzo blisko 2060 Super, przegania zwykla 2060 i podejrzewam, ze testuja referenta 1080, a 2060 juz nie

 

Tak wlasnie czesto manipuluja w testach, ze GTX1080 jest standardowy, a RTX2060 juz nie. W wersji niereferencyjnej 1080tka dogania RTX2070

 

IMO ta karta jeszcze starczy na dlugo, przynajmniej do FUll HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gpucheck.com/pl-pln/game/need-for-speed-heat

 

Jak widać GTX1080 bardzo blisko 2060 Super, przegania zwykla 2060 i podejrzewam, ze testuja referenta 1080, a 2060 juz nie

 

Tak wlasnie czesto manipuluja w testach, ze GTX1080 jest standardowy, a RTX2060 juz nie. W wersji niereferencyjnej 1080tka dogania RTX2070

 

IMO ta karta jeszcze starczy na dlugo, przynajmniej do FUll HD

 

Tak samo jak w testach z dupy widzę, że taki np. 1080ti chodzi na 1500mhz (a tak na prawdę boostuje w okolice 2000) i porównują to z 2070 super już na normalnym ustawieniu ~2000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w testach z dupy widzę, że taki np. 1080ti chodzi na 1500mhz (a tak na prawdę boostuje w okolice 2000) i porównują to z 2070 super już na normalnym ustawieniu ~2000mhz.

GTX1080Ti ma podstawowe taktowanie 1480Mhz + GPU BOOST i tak niektóre serwisy wprowadzają dane na wykresy np PClab. Inne serwisy podają taktowanie jakie karta ma realne np 1890Mhz. Obydwie formy są prawidłowe

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 to prawie to samo co zwykly RTX 2070 wiec...akurat mam NFS Heat i przy ultra w fhs wydajnosc jest calkiem ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w testach używają referenta szczególnie 1080ti, to 1900MHz ta karta widzi jak świnka niebo.

 

A popularne są testy ref vs ref, gdzie Pascale były ostatnimi bublami pod SLI dostosowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 to prawie to samo co zwykly RTX 2070 wiec...akurat mam NFS Heat i przy ultra w fhs wydajnosc jest calkiem ok

W wielu grach szczgólnie nowszych GTX1080 "prawie" dogania RTX2060, prawie... ;)

 

Jak w testach używają referenta szczególnie 1080ti, to 1900MHz ta karta widzi jak świnka niebo.

 

A popularne są testy ref vs ref, gdzie Pascale były ostatnimi bublami pod SLI dostosowanym.

Ref 1080Ti szybko łapie temperaturę i limit mocy. Na refie taktowanie podczas testów przeważnie spada do granic ~1750Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080Ti ma podstawowe taktowanie 1480Mhz + GPU BOOST i tak niektóre serwisy wprowadzają dane na wykresy np PClab. Inne serwisy podają taktowanie jakie karta ma realne np 1890Mhz. Obydwie formy są prawidłowe

 

No i to jest ok, co innego jak odpalam test na youtube gdzie pokazują taktowanie na bieżąco i widzę 1080ti chyba jakiegoś najgorszego referenta działającym na ~1500mhz i porównują to z 2070 super najlepszej wersji boostującego powyżej 2000mhz i się dziwią, że pascal słabo wypada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest ok, co innego jak odpalam test na youtube gdzie pokazują taktowanie na bieżąco i widzę 1080ti chyba jakiegoś najgorszego referenta działającym na ~1500mhz i porównują to z 2070 super najlepszej wersji boostującego powyżej 2000mhz i się dziwią, że pascal słabo wypada...

 

Jakiś link może? Nawet referenty boostuja w okolice 1800Mhz więc nie gadaj głupot...

 

Żaden niereferent na powietrzu nie boostuje powyżej 2000Mhz, kolejna głupota :lol2:

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/amds-fine-wine-in-action-gcn-radeon-gpus-decimate-nvidia-kepler-maxwell-cards/amp/

 

Tak wyglądają nvidie z czasem.

 

Jakiś link może? Nawet referenty boostuja w okolice 1800Mhz więc nie gadaj głupot...

 

Żaden niereferent na powietrzu nie boostuje powyżej 2000Mhz, kolejna głupota :lol2:

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/jaki_geforce_gtx_1080_ti_wybieramy_najlepszy_model-3296.html

 

Jakiś link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj to nie wiem o co im chodzi, gdzie przy każdej karcie piszą o "Rzeczywisty GPU Boost" na poziomie 1800-2000, a potem w testach pod obciążeniem wychodzi im boost 1600-1700, to chyba coś nie halo.

Jakby moja karta miała chodzić na 1600mhz to mógłbym zejść z napięciem gdzieś do 0.7V i wtedy temperaturki to miałbym nawet pod pełnym obciążeniem ~50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...